Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Ostania sobota 15 styczeń 2022r akcja klubów konfederacji przeciw przymusowi szczepień i przymusowi narzucania weryfikacji na

przedsiębiorców.

Jako pierwszy głos zabrał Jacek Oberland przedstawiciel klubu Konfederacji z Człuchowa, który przedstawił przebieg kolejnego czytania w Sejmie projektu ustawy o tzw. segregacji sanitarnej. Odniósł się także do odrzucenia przez posłów PiS poprawki zgłoszonej przez Lewicę o obowiązkowe szczepienie parlamentarzystów.

Następnie zabrała głos chojnicka lekarka Ewelina Gierszewska (Stowarzyszenia Niezależnych Lekarzy i Naukowców). Uważa, że planowana ustawa o segregacji sanitarnej nie ma sensu, bo także osoby zaszczepione chorują i roznoszą wirusa COVID-19. Wskazała, że pacjenci boją się skorzystać z lekarza w przychodni, bo wtedy muszą być testowani i czasem cała rodzina trafia na kwarantannę. Poinformowała, że również profil na FB Stowarzyszenia Niezależnych Lekarzy i Naukowców został zbanowany, bo publikował wyniki badań naukowych niezgodnych z przekazem mediów głównego nurtu.