sobota 24 sierpień 2019
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W piątek, 14 czerwca rozpocznie się III edycja 3-dniowego Festiwalu Biegów Polski Północnej. Potrwa on w dniach 14-16 czerwca 2019. Biegacze z całej Polski, w drodze po statuę Hard Runnera, pobiegną na 21 km, 15 km, 10 km, 5 km oraz na Kaszubską Milę. Łączna długość tras to

52,6 km. Wdzydzka '15, czyli dystans 15-kilometrowy, otworzy tegoroczną imprezę o godz. 19.30. Następnie w sobotę o godz. 10.00 ruszy bieg na 10 km (Wdzydzka '10 – w ramach Cyklu Kaszuby Biegają), zaś o godz. 17.00 aktywiści zmierzą się z Wdzydzką '5. Tego dnia odbędą się także występy artystyczne na scenie festiwalowej, Marsz Nordic Walking oraz Bieg Przebierańców. W godzinach wieczornych trwać będzie biesiada przy przebojach z lat 80. i 90. Kulminacyjny będzie dzień ostatni – najbardziej wyzywający. W niedzielę 16 czerwca, już o godz. 9.00 zawodnicy podejmą się VII Półmaratonu Stolema na 21 km. Wisienką na torcie będzie Kaszubska Mila, czyli 1,6 km, która odbędzie się o godz. 14.00. W tym dniu Wdzydze gościć będą także dzieci, młodzież (Małe Kaszuby Biegają) i rowerzystów (bezpłatny rajd). Zawodnicy będą mogli się odprężyć podczas profesjonalnego masażu sportowego.

Po każdym z pięciu dystansów odbędzie się uroczysta dekoracja oraz losowanie nagród. Na mecie czekać będzie pamiątkowy medal. Każdy z zawodników będzie mógł skorzystać z bezpłatnej kawiarnii oraz zjeść ciepły posiłek. Na miejscu udostępnione będą także prysznice z ciepłą wodą.

Osoby, które ukończą wszystkie 5 dystansów, otrzymają tytuł oraz statuę Hard Runnera. Uroczyste podsumowanie III Festiwalu Biegów Polski Północnej będzie miało miejsce w niedzielę 16 czerwca o godz. 15.30, na scenie głównej.

Bardzo gorąco zapraszamy do kibicowania i wspólnej zabawy! Będzie się działo!

Bazą imprezy jest boisko Gminy Kościerzyna przy ulicy Wdzydze 66.

Festiwal Biegów Polski Północnej, w roku ubiegłym cieszył się dużym zadowoleniem wśród biegaczy. W tym roku nie będzie inaczej. Hasłem przewodnim imprezy jest „Zwolnij i odpocznij", ponieważ podczas trzech dni festiwalowych można tego doznać.

Wdzydze Kiszewskie to cudowna miejscowość położona w Gminie Kościerzyna, na południu Kaszub we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym. Otoczona jeziorami i lasami. Znajduje się tutaj najstarszy polski skansen oraz wieża widokowa, zaś Jezioro Wdzydzkie nazywane jest Morzem Kaszubskim. Każdy kto przyjedzie do Wdzydz będzie mógł uciec od codzienności i aktywnie odpocząć w spokoju i naturze.

Organizatorem imprezy jest Kaszubskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej oraz Gmina Kościerzyna. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego oraz Grzegorz Piechowski – Wójt Gminy Kościerzyna.

Kultura

Galeria Oczko w Męcikale zaprasza dzieci na Warsztaty Plastyczne do Galerii Oczko w Męcikale ul. Długa 10, 6 sierpnia 2019 (wtorek) od

Więcej…

Historia

Turystyka

Chojnice na Trakcie Tajemnic

Chojnice z punktu widzenia turysty, który niejedno miejsce odwiedził (lipiec 2016 r.)

Religia

Sport

W Szemudzie pobiegło aż 393 osoby

W Szemudzie 17 sierpnia odbyły się kolejne zmagania w ramach Cyklu Kaszuby Biegają 2019. Na startach stanęło łącznie 393 zawodników z całej Polski. Biegali zawodowcy, amatorzy oraz

Więcej…

Samorząd

Styl życia

Czas wolny

Cyfrowa majówka w Chojnicach na Osiedlu Kolejarz

17 maja od 15 do 18:30 Zarząd Osiedla Kolejarz Prochowa zaprasza dzieci wraz z rodzicami na warsztaty podstaw programowania w ramach ogólnopolskiego programu Ministerstwa Cyfryzacji- Cyfrowa Majówka.
informacje o projekcie:

Więcej…