piątek 3 lipiec 2020
panorama-chojnice-01
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W piątek, 14 czerwca rozpocznie się III edycja 3-dniowego Festiwalu Biegów Polski Północnej. Potrwa on w dniach 14-16 czerwca 2019. Biegacze z całej Polski, w drodze po statuę Hard Runnera, pobiegną na 21 km, 15 km, 10 km, 5 km oraz na Kaszubską Milę. Łączna długość tras to

52,6 km. Wdzydzka '15, czyli dystans 15-kilometrowy, otworzy tegoroczną imprezę o godz. 19.30. Następnie w sobotę o godz. 10.00 ruszy bieg na 10 km (Wdzydzka '10 – w ramach Cyklu Kaszuby Biegają), zaś o godz. 17.00 aktywiści zmierzą się z Wdzydzką '5. Tego dnia odbędą się także występy artystyczne na scenie festiwalowej, Marsz Nordic Walking oraz Bieg Przebierańców. W godzinach wieczornych trwać będzie biesiada przy przebojach z lat 80. i 90. Kulminacyjny będzie dzień ostatni – najbardziej wyzywający. W niedzielę 16 czerwca, już o godz. 9.00 zawodnicy podejmą się VII Półmaratonu Stolema na 21 km. Wisienką na torcie będzie Kaszubska Mila, czyli 1,6 km, która odbędzie się o godz. 14.00. W tym dniu Wdzydze gościć będą także dzieci, młodzież (Małe Kaszuby Biegają) i rowerzystów (bezpłatny rajd). Zawodnicy będą mogli się odprężyć podczas profesjonalnego masażu sportowego.

Po każdym z pięciu dystansów odbędzie się uroczysta dekoracja oraz losowanie nagród. Na mecie czekać będzie pamiątkowy medal. Każdy z zawodników będzie mógł skorzystać z bezpłatnej kawiarnii oraz zjeść ciepły posiłek. Na miejscu udostępnione będą także prysznice z ciepłą wodą.

Osoby, które ukończą wszystkie 5 dystansów, otrzymają tytuł oraz statuę Hard Runnera. Uroczyste podsumowanie III Festiwalu Biegów Polski Północnej będzie miało miejsce w niedzielę 16 czerwca o godz. 15.30, na scenie głównej.

Bardzo gorąco zapraszamy do kibicowania i wspólnej zabawy! Będzie się działo!

Bazą imprezy jest boisko Gminy Kościerzyna przy ulicy Wdzydze 66.

Festiwal Biegów Polski Północnej, w roku ubiegłym cieszył się dużym zadowoleniem wśród biegaczy. W tym roku nie będzie inaczej. Hasłem przewodnim imprezy jest „Zwolnij i odpocznij", ponieważ podczas trzech dni festiwalowych można tego doznać.

Wdzydze Kiszewskie to cudowna miejscowość położona w Gminie Kościerzyna, na południu Kaszub we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym. Otoczona jeziorami i lasami. Znajduje się tutaj najstarszy polski skansen oraz wieża widokowa, zaś Jezioro Wdzydzkie nazywane jest Morzem Kaszubskim. Każdy kto przyjedzie do Wdzydz będzie mógł uciec od codzienności i aktywnie odpocząć w spokoju i naturze.

Organizatorem imprezy jest Kaszubskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej oraz Gmina Kościerzyna. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego oraz Grzegorz Piechowski – Wójt Gminy Kościerzyna.

Z kraju i ze świata

Informacje sportowe

 • 14 medali Polaków, dominacja USA. Prognoza medalowa na igrzyska w Tokio
  Równo rok przed otwarciem letnich igrzysk olimpijskich w Tokio analityczny serwis Gracenote przewiduje, że klasyfikację medalową z wyraźną przewagą nad resztą stawki wygrają Stany Zjednoczone. Na kolejnych miejscach typowani są reprezentanci Chin oraz gospodarze imprezy, Japończycy. Polska znalazła się w pierwszej dwudziestce.
 • Korona Kielce drugim spadkowiczem z ekstraklasy
  Zwycięstwo Wisły Kraków nad ŁKS 2:1 przesądziło o losie Korony Kielce, która definitywnie straciła szanse na utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie. Bez względu na wynik piątkowego spotkania z Arką Gdynia kielczanie po raz pierwszy od 2009 roku pożegnają się z ligą.
 • Rywalka Światek odjechała na "rowerku". Pokaz siły młodej Polki po przerwie
  Wynikiem 6:0, 6:0, czyli popularnym tenisowym "rowerkiem" wróciła na kort po dłuższej przerwie Iga Świątek. W pokazowym turnieju w Montreux polska tenisistka pokonała takim wynikiem Szwajcarkę Conny Perrin.
 • Jest terminarz Ligi Narodów. Polacy na początek w Holandii
  W tym roku podopieczni Jerzego Brzęczka jednak będą grali o stawkę. Po przełożeniu Euro czeka ich rywalizacja w Lidze Narodów 2020/2021. Reprezentacja Polski rozpocznie zmagania od meczu z Holandią 4 września w Amsterdamie. W tym momencie nie wiadomo, czy spotkanie odbędzie się z udziałem publiczności.
 • Wisła Kraków odwróciła losy meczu i jest już niemal pewna utrzymania
  Do 11 punktów powiększyła swoją przewagę Wisła Kraków nad Arką Gdynia, zwiększając tym samym swoje szanse na utrzymanie w piłkarskiej elicie. W wyjazdowym spotkaniu inaugurującym 34. kolejkę PKO BP Ekstraklasy krakowianie pokonali żegnający się z ligą ŁKS 2:1. Bohaterem gości był Alon Turgeman.

Kultura

ZAPRASZAMY W MASECZKACH NA WERNISAŻ WYSTAWY ŚLADY W SOBOTĘ 27 CZERWCA O GODZINIE 17:00

Więcej…

Historia

Piknik historyczny w Chojnicach

W sobotę 01.02.2020r w setną rocznicę powrotu Chojnic do Ojczyzny, na chojnickim Starym Rynku odbyła się inscenizacja wkroczenia wojsk wielkopolskich do Chojnic, oraz

Więcej…

Turystyka

Chojnice na Trakcie Tajemnic

Chojnice z punktu widzenia turysty, który niejedno miejsce odwiedził (lipiec 2016 r.)

Religia

Sport

Inauguracja Kaszuby Biegają 2020 już w tę sobotę

Już w tę sobotę i niedzielę inauguracja Kaszuby Biegają 2020, IV Marszobieg Wiedzy o 66. Kaszubskim Pułku Piechoty, a także pierwszy turniej

Więcej…

Samorząd

Styl życia

Czas wolny

Osiedle Kolejarz Prochowa zorganizwało imprezę osiedlową

Dnia 31 sierpnia w godzinach 13:00-18:00 odbyła się Impreza Osiedlowa organizowana przez Zarząd Osiedla Kolejarz Prochowa i Urząd Miejski w Chojnicach. Impreza odbywała się na

Więcej…