niedziela 1 sierpień 2021
panorama-chojnice-01

Informacje z Kaszub

Invalid or Broken rss link.

Oficjalny serwis Starostwa Powiatowego w Chojnicach

Aktualności
 1. Syreny alarmowe w rocznicę wybuchu Powstania WarszawskiegoPowiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Chojnicach informuje, że w ramach treningów i ćwiczeń dotyczących systemów alarmowania, celem jednoczesnego upamiętnienia 77 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w dniu 1 sierpnia 2021 r. o godz. 17.00 zostaną włączone syreny alarmowe (dźwięk ciągły w okresie 1 minuty).
 2. Instalacja, drogi i ośrodek wsparciaW ramach programu Nowy Ład Powiat Chojnicki złożył maksymalną ilość wniosków na 3 inwestycje.
 3. Program KordianProgram ma na celu wczesne wykrycie chorób układu sercowo-naczyniowego.
 4. Powalczą w konkursie Piękna Wieś PomorskaSołectwo Zielona Huta oraz zagroda Sylwii i Jana Szczepańskich powalczą o tytuły w konkursie Piękna Wieś Pomorska.
 5. Czekamy na piosenkę o naszym powiecieTego wydarzenia nie powinni pominąć ci, którym coś w duszy gra. Powiat Chojnicki ogłasza konkurs na najlepszą piosenkę o powiecie chojnickim.
 6. Poradnik ˝Aktywny i świadomy senior˝Oddajemy w Państwa ręce Poradnik „Aktywny i świadomy senior”. Został on przygotowany przez Zaborskie Towarzystwo Naukowe w ramach edukacji prawnej prowadzonej w związku ze świadczeniem nieodpłatnej pomocy prawnej w Brusach i nieodpłatnego poradnictwa w Czersku.
 7. Szkolenie dla przewoźnikówPaństwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych organizuje szkolenie ˝Różni podróżni- obsługa bez barier˝.
 8. ogłoszenie
 9. ogłoszenie
 10. ogłoszenie
 11. ogłoszenie
 12. ogłoszenie
 13. Nowy numer biuletynuBiuletyn w wersji elektronicznej
 14. ogłoszenie
 15. Burze z gradem. OstrzeżenieDrugi stopień zagrożenia
 16. FR.042.06.47.2016 Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty .
 17. Informujemy, że trwa nabór wniosków w ramach programu resortowego Ministra Rodziny i Polityki Społecznej pn. ˝Centra opiekuńczo-mieszkalne˝ finansowanego z Funduszu Solidarnościowego.
 18. ID.272.2.2021 Zapytanie Ofertowe na zadanie pt.:,,Nadzór inwestorski nad robotami budowlanymi pn.: Przebudowa drogi powiatowej nr 2628G na odcinku od miejscowości Krojanty do DK 22”
 19. Powiat Chojnicki informuje, iż w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 realizuje operację pn. „ Szlaki rowerowe Kaszubskiej Marszruty jako miejsca przyjazne rowerzystom ”, której celem jest zwiększenie udziału podmiotów publicznych, organizacji pozarządowych oraz podmiotów turystycznych we wdrażaniu inicjatyw na rzecz obszarów wiejskich. W ramach operacji zaplanowano: organizację seminarium, wyjazd studyjny, dodruk mapy „Kaszubskiej Marszruty” oraz opracowanie logotypu Miejsca Przyjaznego Rowerzystom. Działania obejmą podmioty gospodarcze, organizacje pozarządowe i podmioty publiczne wspierające rozwój turystyczny na terenie znajdującym się w pobliżu Kaszubskiej Marszruty. Wzmocnienie i rozszerzenie kontaktów z ww. trzech sektorów przyczyni się do rozwoju gospodarczego dot. turystyki rowerowej na obszarach wiejskich, poprzez podniesienie standardu obsługi turystów rowerowych.
 20. Cz. I. zakup i dostarczenie fabrycznie nowego plotera
  Cz. II zakup fabrycznie nowych kserokopiarek szt.2 oraz komputera przenośnego
 21. Część nr 1. Wykonanie dokumentacji projektowej dla przebudowy drogi powiatowej nr 2610G od ul. Wielewskiej w Czersku do przejazdu kolejowego - ul. Wrzosowa

  Część nr 2. Wykonanie dokumentacji projektowej rozbudowy ścieżki rowerowej na brakujących odcinkach od m. Charzykowy do m. Małe Swornegacie

  Część nr 3. Wykonanie dokumentacji rozbudowy drogi powiatowej nr 2628G w km od 2+500 do 4+100 - m. Jarcewo

Kultura

ZAPRASZAMY W MASECZKACH NA WERNISAŻ WYSTAWY ŚLADY W SOBOTĘ 27 CZERWCA O GODZINIE 17:00

Więcej…

Historia

S. Adelgunda Tumińska - Rocznica śmierci

W rocznicę gwałtu oraz morderstwa s. Adelgund Tumińskiej przez żołnierzy Armii Czerwonej w 1945 roku, delegacje m. in. Rycerzy Zakonu Kolumba, Klubów Konfederacji z Chojnic oraz Człuchowa, złożyły wieńce i

Więcej…

Turystyka

Chojnice na Trakcie Tajemnic

Chojnice z punktu widzenia turysty, który niejedno miejsce odwiedził (lipiec 2016 r.)

Religia

Sport

Inauguracja Kaszuby Biegają 2020 już w tę sobotę

Już w tę sobotę i niedzielę inauguracja Kaszuby Biegają 2020, IV Marszobieg Wiedzy o 66. Kaszubskim Pułku Piechoty, a także pierwszy turniej

Więcej…

Samorząd

Styl życia

Czas wolny

Osiedle Kolejarz Prochowa zorganizwało imprezę osiedlową

Dnia 31 sierpnia w godzinach 13:00-18:00 odbyła się Impreza Osiedlowa organizowana przez Zarząd Osiedla Kolejarz Prochowa i Urząd Miejski w Chojnicach. Impreza odbywała się na

Więcej…