sobota 13 lipiec 2024
panorama-chojnice-czerwiec-04
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Artur Dziambor, 37 lat, żonaty, dwójka dzieci. Nauczyciel języka angielskiego, wykładowca akademicki, właściciel szkoły językowej. Członek partii KORWiN.

Jako przedsiębiorca z kilkunastoletnim stażem w prowadzeniu własnej działalności, wiem doskonale jak bardzo uciążliwy jest

system, w którym przyszło nam żyć, ułożony za nas przez polityków wszystkich dotychczas rządzących partii.

Do Sejmu idę z programem wolnorynkowym. Chcę natychmiastowego podwyższenia kwoty wolnej od podatku do 12-krotności obowiązującej minimalnej krajowej. Dzięki tej decyzji wszyscy Polacy z dnia na dzień będą otrzymywali wyższe wynagrodzenia. Docelowo chciałbym pełnej likwidacji podatku dochodowego, uznając że jest to de facto kara za pracę i przedsiębiorczość. Mam nadzieję, że i tak wielki krok da się zrobić w niedalekiej przyszłości.

Jestem zwolennikiem dobrowolności płacenia składek na ZUS. Uważam, że każdy Polak powinien móc samodzielnie zdecydować o ubezpieczeniu zdrowotnym i zabezpieczeniu emerytalnym poza państwowym systemem. W idealnym świecie wolnorynkowca nie istnieje instytucja taka jak ZUS, ale mamy konkretne zobowiązania wobec kilku pokoleń Polaków, którzy w systemie są. To z myślą o nich, chcemy doprowadzić do wielkich zmian systemowych.

Najważniejszą sprawą, którą będę się zajmował jest Bon Oświatowy. Uważam, że Polacy powinni mieć dostęp do wiedzy dziś ukrywanej, że za ich dziećmi do szkół idą pieniądze ukryte pod postacią subwencji oświatowej. Chciałbym by każdy rodzic dysponował Bonem o wartości równej tej subwencji i aby szkoły utworzyły między sobą zdrową konkurencję w zdobywaniu klienta, którym jest uczeń. Chciałbym by nauczyciele zarabiali więcej niż dziś, dzięki kompetencjom, sukcesom, innowacji w metodach nauczania. Chciałbym, by nad szkołami nie wisiał wydział oświaty w urzędzie, kuratorium wojewódzkie, ministerstwo. To rodzice powinni mieć władzę podobnie jak dziś w wyborze dodatkowych zajęć pozaszkolnych, za które muszą dopłacać.

W sferach światopoglądowych będę stał na straży ochrony życia i zasad, które wyniosłem z domu, w którym zawsze panował patriotyzm i silne przywiązanie do tradycji chrześcijańskich.

Z kraju i ze świata

 • Kraków. Wejście na Zakrzówek nie takie łatwe. Kontrowersyjny pomysł bliski realizacji
  Wejście na kąpielisko Zakrzówek w Krakowie może być trudniejsze dla turystów. Radni przyjęli uchwałę, która może ograniczyć dostęp do słynnego kąpieliska osobom spoza miasta. Już teraz, by skorzystać z uroków akwenu na Zakrzówku, trzeba często stać w długich kolejkach.
 • Warszawa. Wielka awaria po burzy. Bez prądu IKEA i M1 Marki
  Burza, która przeszła nad stolicą w nocy z piątku na sobotę wyrządziła liczne szkody. Z tego powodu nie działa kilka dużych sklepów na warszawskim Targówku. Chodzi m.in. o galerię handlową Targówek, M1 Marki, sklep IKEA i Decathlon. - Centrum pozostaje zamknięte - potwierdził polsatnews.pl Łukasz Trzciński, dyrektor Metro Properities, które zarządza M1.
 • Marcin Romanowski i Mariusz Błaszczak bez immunitetów. Zbigniew Ziobro zabrał głos
  Wyszło prawdziwe oblicze bandy, która przejęła władzę - tak na uchylenie immunitetu jednego z partyjnych kolegów zareagował Zbigniew Ziobro. Zdaniem byłego ministra piątkowa decyzja Sejmu ws. Marcina Romanowskiego okrywa hańbą Koalicję Obywatelską. W piątek posłowie zdecydowali również o uchyleniu immunitetu Mariusza Błaszczaka. Do tej sprawy lider Suwerennej Polski się jednak nie odniósł.
 • Niszczycielskie nawałnice nad Polską. Tysiące interwencji stażaków
  Niszczycielskie nawałnice przetoczyły się nad Polską. W ciągu ostatniej doby strażacy w całym kraju interweniowali prawie cztery tysiące razy. - Koledzy odbierają non stop zgłoszenia - powiedział w Polsat News kpt. Wojciech Gralec z Państwowej Straży Pożarnej. Wieczorem i w nocy najniebezpieczniej było w centrum i na południu kraju.
 • Żar poleje się z nieba, ale nie wszędzie. Polska podzielona na upalną i chłodną
  Pogoda w sobotę znów będzie niebezpieczna. Synoptycy zapowiadają ciąg dalszy groźnych zjawisk, w tym burz, ulew i upałów. Ostrzeżeniami pierwszego i drugiego stopnia objęta jest znaczna część kraju. Mieszkańcy kilku regionów będą mogli jednak odpocząć od wysokich temperatur. Weekend przyniesie wyraźny kontrast termiczny między wschodem a zachodem kraju.
 • Małopolska. Płonie hala przetwórstwa spożywczego. Ogień cały czas się rozprzestrzenia
  Płonie hala w miejscowości Malec w Małopolsce. - Strażacy cały czas dosyłani są na miejsce akcji. Dynamika tego pożaru jest ogromna - powiedział w Polsat News kpt. Hubert Ciepły, rzecznik KW PSP w Krakowie. W tym momencie w akcji bierze udział około 50 zastępów straży. Na miejsce ściągnięto specjalistycznego robota i grupę ratownictwa chemicznego.

Informacje sportowe

Źródła nie znaleziono

Kultura

Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach zaprasza w najbliższy piątek 3 lutego 2023 roku o godz. 17.00 na spotkanie poetyckie w ramach cyklu Poezja w bibliotece. Gościem będzie chojniczanin Radosław Ginter, który przybliży swoją dotychczasową twórczość i opowie o swojej pasji, jaką jest poezja. Zapraszamy serdecznie! Czytelnia Miejska Biblioteka Publiczna ul. Wysoka 3 89-600 Chojnice

Historia

Druga Debata Regionalna w Przechlewie

Kolejna, Druga Debata Regionalna za nami (pierwsza odbyła się w Konarzynach). Tym razem 20.10.2023 r. stolicą historii regionu stało się Przechlewo (pow. człuchowski). Debatę poprzedziła promocja najnowszej książki Krzysztofa Michałowskiego “Przechlewo i okolice na dawnych pocztówkach”. W pierwszej części debaty regionaliści Ziemi bytowskiej, chojnickiej i człuchowskiej omawiali

Więcej…

Turystyka

Chojnice na Trakcie Tajemnic

Chojnice z punktu widzenia turysty, który niejedno miejsce odwiedził (lipiec 2016 r.)

Religia

Wesołych Świąt życzy MBP w Chojnicach

Sport

XXII Turniej Szachowy o Grand Prix Ziemi Chojnickiej

W okresie przedświątecznym w Szkole Podstawowej nr 8 w Chojnicach odbył się XXII Turniej Szachowy o Grand Prix Ziemi Chojnickiej. Były to szachy błyskawiczne. Szachiści rozegrali 9 rund, po 10 minut na partię dla zawodnika. Kojarzenie odbywało się

Więcej…

Samorząd

Uroczystość nadania szkole w Sąpolnie imienia TOW "Gryf Pomorski"

Drugiego czerwca 2023 roku w piątek w Szkole Podstawowej w Sąpolnie odbyła się doniosła uroczystość nadania imienia Tajnej Organizacji Wojskowej

Więcej…

Styl życia

Spotkanie z Panem Stanisławem Michalkiewiczem

15.07. o godzinie 17:00 w Starej Kaszarni na ul. Dworcowej 13 w Człuchowie, zapraszamy na otwarte spotkanie z Panem

Stanisławem Michalkiewiczem - prawnikiem, nauczycielem akademickim, publicystą, autorem wielu książek, byłym członkiem Trybunału Stanu. Wstęp wolny.

Ponadto, lokalni działacze Konfederacji zapraszają na konferencję prasową na chojnickim Starym Rynku, 15.07. o godzinie 12:00.

Więcej…

Czas wolny

Zaproszenie na otwarte mistrzostwa w szachach szybkich regionu północnego


ORGANIZATOR: Uczniowski Klub Sportowy „ÓSEMKA” Chojnice oraz Szkoła Podstawowa nr 8 im. Jana Pawła II w Chojnicach;
PZU – SPONSOR STRATEGICZNY UKS „ÓSEMKA” Chojnice;

Więcej…