sobota 20 kwiecień 2024
Chonice
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W okresie przedświątecznym w Szkole Podstawowej nr 8 w Chojnicach odbył się XXII Turniej Szachowy o Grand Prix Ziemi Chojnickiej. Były to szachy błyskawiczne. Szachiści rozegrali 9 rund, po 10 minut na partię dla zawodnika. Kojarzenie odbywało się

komputerowo systemem szwajcarskim.

W zawodach wzięło udział 44 szachistów, głównie mieszkańców województwa pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i zachodniopomorskiego: Tucholi, Złotowa, Czarnowa, Polanowa, Biesiekierza, Człuchowa, Lęborka, Przechlewa, Czyczków, Kosobud, Brus, Lipusza, Gdańska, Czerska i Chojnic.

Uczestnicy rywalizowali w dwóch grupach turniejowych. Szczegółowe wyniki są opublikowane na stronach turniejowych w internecie pod adresami: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2023/ti_8367/

Wyniki turnieju juniorów do 14 lat znajdują się na stronie internetowej: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2023/ti_8369/

A oto zwycięzcy poszczególnych kategorii:

TURNIEJ JUNIORSKI:

Juniorzy do 8 lat:
1.Mikołaj Lemańczyk – UKS ÓSEMKA Chojnice – 5,5 pkt.
2.Szymon Kamiński – UKS ÓSEMKA Chojnice – 5 pkt.
3.Jan Wysocki – UKS ÓSEMKA Chojnice – 4,5 pkt.

Juniorki do 10 lat:
1.Zlata Bihun – UKS ÓSEMKA Chojnice – 4 pkt.
2.Sylwia Jażdżejewska – UKS ÓSEMKA Chojnice – 2 pkt.
Juniorzy do 11 lat:
1.Antoni Miotk – KS Magnat Lębork – 6 pkt.
2.Alan Rajtar – UKS GRAD Polanów – 5,5 pkt.
3.Ireneusz Wielewski – Człuchów – 5,5 pkt.

Juniorki do 14 lat:
1.Natalia Drewczyńska – MLKS TUCHOLANKA Tuchola – 5,5 pkt.
2.Amelia Cysewska – CKiB Brusy/ Kosobudy – 5 pkt.
3.Lena Lewandowska – Chojnice – 4 pkt.

Juniorzy do 14 lat:
1.Nikodem Neuman – Czyczkowy – 8,5 pkt.
2.Adrian Bieliński – UKS ÓSEMKA Chojnice – 8,5 pkt.
3.Michał Piekarski – UKS ÓSEMKA Chojnice – 5 pkt.
REZULTATY W TURNIEJU OPEN:

Seniorzy:
1.Adrian Grajczak – UKS WDA Lipusz – 7 pkt.
2.Michał Hubner – HUSARIA Biesiekierz – 7 pkt.
3.Janusz Wilczek – Człuchów – 6,5 pkt.
4.Andrzej Belka – KSzach JEDYNKA Złotó – 6 pkt.

Juniorzy do 18 lat:
1.Kacper Czarnowski – Czarnowo – 5 pkt.
2.Konrad Sarnowski – UKS ÓSEMKA Chojnice – 5 pkt.
3.Jan Lis – UKS ÓSEMKA Chojnice – 4 pkt.

Juniorki do 18 lat:
1.Antonina Literska – Czersk – 1 pkt.

Najlepszy zawodnik powiatu chojnickiego – Zbigniew Kamiński Czersk – 5,5 pkt.

Nestor Turnieju – Edward Heuer Przechlewo – 4,5 pkt.

W najmłodszej dziewięcioosobowej kategorii do lat ośmiu udział wzięła czwórka przedszkolaków, a najstarszy uczestnik liczy sobie 73 lata.

Zawody zostały zorganizowane przez Uczniowski Klub Sportowy „Ósemka” Chojnice oraz Szkołę Podstawową nr 8. Podczas inauguracji obecny był pan dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 Jarosław Gomółka. Trofea sportowe oraz nagrody rzeczowe sfinansowano ze środków Sponsora Strategicznego – PZU, Gminy Miejskiej Chojnice oraz Powiatu Chojnickiego.

Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom za okazane wsparcie.

Turniej poprowadziła sędzia FA (FIDE Arbiter) Grażyna Turzyńska, nad całością czuwał komitet organizacyjny: mama zawodniczki UKS 8 Anna Jażdżejewska i Marzenna Osowicka – prezes UKS 8.

W przyszłym roku 2024 UKS „Ósemka” Chojnice zamierza zorganizować kolejne trzy turnieje – na wiosnę, przed wakacjami letnimi oraz jesienią serdecznie zapraszając do udziału pasjonatów „królewskiej gry”.

Z kraju i ze świata

 • Sukces zbiórki dla Kornela Kłody. Udało się zebrać ogromną kwotę
  W niespełna dobę udało się zebrać cztery miliony złotych, których potrzebuje Kornel Kłoda. Nastolatek choruje na czerniaka, ma też przerzuty na inne narządy. O wsparcie dla niego apelowała m.in. Fundacja Polsat. W przyszłym tygodniu Kornel poleci do Bostonu na innowacyjne leczenie. - Ta pomoc uratowała mi życie - nie ma wątpliwości 15-latek.
 • Ostatnie Pokolenie zakłóciło wyścigi konne na Służewcu. Aktywiści obsypali się proszkiem
  Dwóch mężczyzn niespodziewanie wtargnęło na tor podczas sobotniej inauguracji sezonu wyścigów konnych na warszawskim Służewcu. Należą oni do grupy Ostatnie Pokolenie. Aktywiści rozsypali proszek, a chwilę później zostali ściągnięci przez ochronę. Na miejsce wezwano również policję, która ich zatrzymała. Najpewniej usłyszą zarzuty.
 • Największa wieś w Polsce. Niejedno miasteczko patrzy z zazdrością
  Chociaż formalnie jest wsią, zaskakuje wielkością i infrastrukturą, pokonując w tej kategorii wiele miasteczek w kraju. Największa wieś w Polsce to miejsce, które dynamicznie rozwija się, przyciągając coraz większą liczbę mieszkańców. Przyjrzymy się bliżej, czym charakteryzuje się Józefosław, bo o nim mowa, i co wpłynęło na jego imponujący rozkwit.
 • Warszawa. Pożar w wieżowcu. Pilna akcja strażaków
  Mężczyzna ewakuowany z balkonu na 10. piętrze trafił do szpitala z poparzeniami - to wynik pożaru wieżowca przy ulicy Igańskiej w Warszawie. - Trzypokojowe mieszkanie doszczętnie spłonęło - przekazał polsatnews.pl st. asp. Bogdan Smoter. Przyczyny zdarzenia bada policja.
 • Szlaki turystyczne dla początkujących. Nasze TOP 10 propozycji
  Turystyka górska przeżywa właśnie swój wielki renesans. Na szlakach we wszystkich pasmach górskich piechurów i rowerzystów nie brakuje. Jak rozpocząć swoją przygodę z górami? Z pewnością pomogą w tym proste, ale wymagające trasy, które przy okazji zaoferują piękne widoki i bliskość natury.
 • Pogrzeb Damiana Sobola. Wolontariusz odznaczony Orderem Odrodzenia Polski
  Przemyśl pożegnał Damiana Sobola, który zginął w izraelskim ostrzale konwoju humanitarnego. W trakcie pożegnania odczytano listy od najwyższych władz państwowych. Polski wolontariusz został odznaczony Orderem Odrodzenia Polski.

Informacje sportowe

Źródła nie znaleziono

Kultura

Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach zaprasza w najbliższy piątek 3 lutego 2023 roku o godz. 17.00 na spotkanie poetyckie w ramach cyklu Poezja w bibliotece. Gościem będzie chojniczanin Radosław Ginter, który przybliży swoją dotychczasową twórczość i opowie o swojej pasji, jaką jest poezja. Zapraszamy serdecznie! Czytelnia Miejska Biblioteka Publiczna ul. Wysoka 3 89-600 Chojnice

Historia

Druga Debata Regionalna w Przechlewie

Kolejna, Druga Debata Regionalna za nami (pierwsza odbyła się w Konarzynach). Tym razem 20.10.2023 r. stolicą historii regionu stało się Przechlewo (pow. człuchowski). Debatę poprzedziła promocja najnowszej książki Krzysztofa Michałowskiego “Przechlewo i okolice na dawnych pocztówkach”. W pierwszej części debaty regionaliści Ziemi bytowskiej, chojnickiej i człuchowskiej omawiali

Więcej…

Turystyka

Chojnice na Trakcie Tajemnic

Chojnice z punktu widzenia turysty, który niejedno miejsce odwiedził (lipiec 2016 r.)

Religia

Wesołych Świąt życzy MBP w Chojnicach

Sport

XXII Turniej Szachowy o Grand Prix Ziemi Chojnickiej

W okresie przedświątecznym w Szkole Podstawowej nr 8 w Chojnicach odbył się XXII Turniej Szachowy o Grand Prix Ziemi Chojnickiej. Były to szachy błyskawiczne. Szachiści rozegrali 9 rund, po 10 minut na partię dla zawodnika. Kojarzenie odbywało się

Więcej…

Samorząd

Uroczystość nadania szkole w Sąpolnie imienia TOW "Gryf Pomorski"

Drugiego czerwca 2023 roku w piątek w Szkole Podstawowej w Sąpolnie odbyła się doniosła uroczystość nadania imienia Tajnej Organizacji Wojskowej

Więcej…

Styl życia

Spotkanie z Panem Stanisławem Michalkiewiczem

15.07. o godzinie 17:00 w Starej Kaszarni na ul. Dworcowej 13 w Człuchowie, zapraszamy na otwarte spotkanie z Panem

Stanisławem Michalkiewiczem - prawnikiem, nauczycielem akademickim, publicystą, autorem wielu książek, byłym członkiem Trybunału Stanu. Wstęp wolny.

Ponadto, lokalni działacze Konfederacji zapraszają na konferencję prasową na chojnickim Starym Rynku, 15.07. o godzinie 12:00.

Więcej…

Czas wolny

XXII Turniej Szachowy w Chojnicach

 

UKS "Ósemka" w Chojnicach 16 grudnia zaprasza na XXII Turniej Szachowy o Grand Prix Ziemi Chojnickiej.

 
ORGANIZATOR: Uczniowski Klub Sportowy „ÓSEMKA” Chojnice oraz Szkoła Podstawowa nr 8 im. Jana Pawła II
PZU – Sponsor strategiczny UKS „ÓSEMKA” Chojnice


WSPÓŁORGANIZATOR I SPONSOR: Urząd Miejski, Starostwo Powiatowe w Chojnicach – zadanie publiczne jest
współfinansowane ze środków otrzymanych z Powiatu Chojnickiego i Gminy Miejskiej Chojnice.


CEL IMPREZY:
Więcej…