sobota 13 lipiec 2024
panorama-chojnice-01
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W okresie przedświątecznym w Szkole Podstawowej nr 8 w Chojnicach odbył się XXII Turniej Szachowy o Grand Prix Ziemi Chojnickiej. Były to szachy błyskawiczne. Szachiści rozegrali 9 rund, po 10 minut na partię dla zawodnika. Kojarzenie odbywało się

komputerowo systemem szwajcarskim.

W zawodach wzięło udział 44 szachistów, głównie mieszkańców województwa pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i zachodniopomorskiego: Tucholi, Złotowa, Czarnowa, Polanowa, Biesiekierza, Człuchowa, Lęborka, Przechlewa, Czyczków, Kosobud, Brus, Lipusza, Gdańska, Czerska i Chojnic.

Uczestnicy rywalizowali w dwóch grupach turniejowych. Szczegółowe wyniki są opublikowane na stronach turniejowych w internecie pod adresami: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2023/ti_8367/

Wyniki turnieju juniorów do 14 lat znajdują się na stronie internetowej: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2023/ti_8369/

A oto zwycięzcy poszczególnych kategorii:

TURNIEJ JUNIORSKI:

Juniorzy do 8 lat:
1.Mikołaj Lemańczyk – UKS ÓSEMKA Chojnice – 5,5 pkt.
2.Szymon Kamiński – UKS ÓSEMKA Chojnice – 5 pkt.
3.Jan Wysocki – UKS ÓSEMKA Chojnice – 4,5 pkt.

Juniorki do 10 lat:
1.Zlata Bihun – UKS ÓSEMKA Chojnice – 4 pkt.
2.Sylwia Jażdżejewska – UKS ÓSEMKA Chojnice – 2 pkt.
Juniorzy do 11 lat:
1.Antoni Miotk – KS Magnat Lębork – 6 pkt.
2.Alan Rajtar – UKS GRAD Polanów – 5,5 pkt.
3.Ireneusz Wielewski – Człuchów – 5,5 pkt.

Juniorki do 14 lat:
1.Natalia Drewczyńska – MLKS TUCHOLANKA Tuchola – 5,5 pkt.
2.Amelia Cysewska – CKiB Brusy/ Kosobudy – 5 pkt.
3.Lena Lewandowska – Chojnice – 4 pkt.

Juniorzy do 14 lat:
1.Nikodem Neuman – Czyczkowy – 8,5 pkt.
2.Adrian Bieliński – UKS ÓSEMKA Chojnice – 8,5 pkt.
3.Michał Piekarski – UKS ÓSEMKA Chojnice – 5 pkt.
REZULTATY W TURNIEJU OPEN:

Seniorzy:
1.Adrian Grajczak – UKS WDA Lipusz – 7 pkt.
2.Michał Hubner – HUSARIA Biesiekierz – 7 pkt.
3.Janusz Wilczek – Człuchów – 6,5 pkt.
4.Andrzej Belka – KSzach JEDYNKA Złotó – 6 pkt.

Juniorzy do 18 lat:
1.Kacper Czarnowski – Czarnowo – 5 pkt.
2.Konrad Sarnowski – UKS ÓSEMKA Chojnice – 5 pkt.
3.Jan Lis – UKS ÓSEMKA Chojnice – 4 pkt.

Juniorki do 18 lat:
1.Antonina Literska – Czersk – 1 pkt.

Najlepszy zawodnik powiatu chojnickiego – Zbigniew Kamiński Czersk – 5,5 pkt.

Nestor Turnieju – Edward Heuer Przechlewo – 4,5 pkt.

W najmłodszej dziewięcioosobowej kategorii do lat ośmiu udział wzięła czwórka przedszkolaków, a najstarszy uczestnik liczy sobie 73 lata.

Zawody zostały zorganizowane przez Uczniowski Klub Sportowy „Ósemka” Chojnice oraz Szkołę Podstawową nr 8. Podczas inauguracji obecny był pan dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 Jarosław Gomółka. Trofea sportowe oraz nagrody rzeczowe sfinansowano ze środków Sponsora Strategicznego – PZU, Gminy Miejskiej Chojnice oraz Powiatu Chojnickiego.

Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom za okazane wsparcie.

Turniej poprowadziła sędzia FA (FIDE Arbiter) Grażyna Turzyńska, nad całością czuwał komitet organizacyjny: mama zawodniczki UKS 8 Anna Jażdżejewska i Marzenna Osowicka – prezes UKS 8.

W przyszłym roku 2024 UKS „Ósemka” Chojnice zamierza zorganizować kolejne trzy turnieje – na wiosnę, przed wakacjami letnimi oraz jesienią serdecznie zapraszając do udziału pasjonatów „królewskiej gry”.

Z kraju i ze świata

 • Kraków. Wejście na Zakrzówek nie takie łatwe. Kontrowersyjny pomysł bliski realizacji
  Wejście na kąpielisko Zakrzówek w Krakowie może być trudniejsze dla turystów. Radni przyjęli uchwałę, która może ograniczyć dostęp do słynnego kąpieliska osobom spoza miasta. Już teraz, by skorzystać z uroków akwenu na Zakrzówku, trzeba często stać w długich kolejkach.
 • Warszawa. Wielka awaria po burzy. Bez prądu IKEA i M1 Marki
  Burza, która przeszła nad stolicą w nocy z piątku na sobotę wyrządziła liczne szkody. Z tego powodu nie działa kilka dużych sklepów na warszawskim Targówku. Chodzi m.in. o galerię handlową Targówek, M1 Marki, sklep IKEA i Decathlon. - Centrum pozostaje zamknięte - potwierdził polsatnews.pl Łukasz Trzciński, dyrektor Metro Properities, które zarządza M1.
 • Marcin Romanowski i Mariusz Błaszczak bez immunitetów. Zbigniew Ziobro zabrał głos
  Wyszło prawdziwe oblicze bandy, która przejęła władzę - tak na uchylenie immunitetu jednego z partyjnych kolegów zareagował Zbigniew Ziobro. Zdaniem byłego ministra piątkowa decyzja Sejmu ws. Marcina Romanowskiego okrywa hańbą Koalicję Obywatelską. W piątek posłowie zdecydowali również o uchyleniu immunitetu Mariusza Błaszczaka. Do tej sprawy lider Suwerennej Polski się jednak nie odniósł.
 • Niszczycielskie nawałnice nad Polską. Tysiące interwencji stażaków
  Niszczycielskie nawałnice przetoczyły się nad Polską. W ciągu ostatniej doby strażacy w całym kraju interweniowali prawie cztery tysiące razy. - Koledzy odbierają non stop zgłoszenia - powiedział w Polsat News kpt. Wojciech Gralec z Państwowej Straży Pożarnej. Wieczorem i w nocy najniebezpieczniej było w centrum i na południu kraju.
 • Żar poleje się z nieba, ale nie wszędzie. Polska podzielona na upalną i chłodną
  Pogoda w sobotę znów będzie niebezpieczna. Synoptycy zapowiadają ciąg dalszy groźnych zjawisk, w tym burz, ulew i upałów. Ostrzeżeniami pierwszego i drugiego stopnia objęta jest znaczna część kraju. Mieszkańcy kilku regionów będą mogli jednak odpocząć od wysokich temperatur. Weekend przyniesie wyraźny kontrast termiczny między wschodem a zachodem kraju.
 • Małopolska. Płonie hala przetwórstwa spożywczego. Ogień cały czas się rozprzestrzenia
  Płonie hala w miejscowości Malec w Małopolsce. - Strażacy cały czas dosyłani są na miejsce akcji. Dynamika tego pożaru jest ogromna - powiedział w Polsat News kpt. Hubert Ciepły, rzecznik KW PSP w Krakowie. W tym momencie w akcji bierze udział około 50 zastępów straży. Na miejsce ściągnięto specjalistycznego robota i grupę ratownictwa chemicznego.

Informacje sportowe

Źródła nie znaleziono

Kultura

Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach zaprasza w najbliższy piątek 3 lutego 2023 roku o godz. 17.00 na spotkanie poetyckie w ramach cyklu Poezja w bibliotece. Gościem będzie chojniczanin Radosław Ginter, który przybliży swoją dotychczasową twórczość i opowie o swojej pasji, jaką jest poezja. Zapraszamy serdecznie! Czytelnia Miejska Biblioteka Publiczna ul. Wysoka 3 89-600 Chojnice

Historia

Druga Debata Regionalna w Przechlewie

Kolejna, Druga Debata Regionalna za nami (pierwsza odbyła się w Konarzynach). Tym razem 20.10.2023 r. stolicą historii regionu stało się Przechlewo (pow. człuchowski). Debatę poprzedziła promocja najnowszej książki Krzysztofa Michałowskiego “Przechlewo i okolice na dawnych pocztówkach”. W pierwszej części debaty regionaliści Ziemi bytowskiej, chojnickiej i człuchowskiej omawiali

Więcej…

Turystyka

Chojnice na Trakcie Tajemnic

Chojnice z punktu widzenia turysty, który niejedno miejsce odwiedził (lipiec 2016 r.)

Religia

Wesołych Świąt życzy MBP w Chojnicach

Sport

XXII Turniej Szachowy o Grand Prix Ziemi Chojnickiej

W okresie przedświątecznym w Szkole Podstawowej nr 8 w Chojnicach odbył się XXII Turniej Szachowy o Grand Prix Ziemi Chojnickiej. Były to szachy błyskawiczne. Szachiści rozegrali 9 rund, po 10 minut na partię dla zawodnika. Kojarzenie odbywało się

Więcej…

Samorząd

Uroczystość nadania szkole w Sąpolnie imienia TOW "Gryf Pomorski"

Drugiego czerwca 2023 roku w piątek w Szkole Podstawowej w Sąpolnie odbyła się doniosła uroczystość nadania imienia Tajnej Organizacji Wojskowej

Więcej…

Styl życia

Spotkanie z Panem Stanisławem Michalkiewiczem

15.07. o godzinie 17:00 w Starej Kaszarni na ul. Dworcowej 13 w Człuchowie, zapraszamy na otwarte spotkanie z Panem

Stanisławem Michalkiewiczem - prawnikiem, nauczycielem akademickim, publicystą, autorem wielu książek, byłym członkiem Trybunału Stanu. Wstęp wolny.

Ponadto, lokalni działacze Konfederacji zapraszają na konferencję prasową na chojnickim Starym Rynku, 15.07. o godzinie 12:00.

Więcej…

Czas wolny

Zaproszenie na otwarte mistrzostwa w szachach szybkich regionu północnego


ORGANIZATOR: Uczniowski Klub Sportowy „ÓSEMKA” Chojnice oraz Szkoła Podstawowa nr 8 im. Jana Pawła II w Chojnicach;
PZU – SPONSOR STRATEGICZNY UKS „ÓSEMKA” Chojnice;

Więcej…