sobota 22 wrzesień 2018
panorama-chojnice-czerwiec-02

Straż Miejska Chojnice

Serwis oficjalny
  1. Plamy na ulicach i chodnikach po paliwie czy oleju silnikowym nie tylko szpecą otoczenie, zagrażają środowisku, ale równie są niebezpieczne dla pojazdów i pieszych. Szczególnie takie płyny jak olej napędowy, płyn hamulcowy czy olej silnikowy są bardzo śliskie. Nawet niewielka ich ilość może być dużym zagrożeniem szczególnie dla jednośladów i pieszych. Dodatkowo rozlana benzyna może przyczynić się … Czytaj dalej Wyciekające płyny mogą być niebezpieczne.
  2. Strażnicy przyzwyczajeni są do kontaktu z różnymi zwierzętami, jednak stan kociąt które znaleźli w Parku 1000-lecia nawet ich zaskoczył. 18 września dyżurny straży miejskiej przyjął zgłoszenie od chłopca, który przechodząc przez park 1000-lecia, usłyszał dziwne miauczenie kota dobiegające z zarośli. Skierowani na miejsce funkcjonariusze znaleźli w torbie foliowej cztery małe kociaki. Były w złym stanie – podduszone, osłabione … Czytaj dalej Kocięta w Parku 1000-lecia.
  3. Nie tylko uczniowie szkół podstawowych, ale także przedszkolaki są pod opieką strażników. W ramach edukacji najmłodszych przeprowadzamy zajęcia zarówno w szkołach, jak i w przedszkolach. Tym razem z programem „AUTOCHODZIK” odwiedziliśmy zaprzyjaźnione Przedszkole nr 3 mieszczące się przy ul. Młodzieżowej 44. Wszystkie dzieci uczestniczące w zajęciach otrzymały od strażników odblaskowe serduszka, a funkcjonariusze piękne podziękowania.      
  4. Wrzesień to miesiąc, w którym uczniowie wracają do szkolnych obowiązków. Po wakacyjnym rozluźnieniu znów muszą zająć się nauką. W bezpiecznym dotarciu do szkoły, szczególnie tym najmłodszym, pomagają nie tylko rodzice, ale również strażnicy. Zwiększona liczba patroli przewidziana jest wokół wszystkich chojnickich placówek. Funkcjonariusze prowadzą również zajęcia edukacyjne, w ramach których uczą i przypominają dzieciom prawidłowego zachowania podczas poruszania … Czytaj dalej Bezpieczna droga do szkoły – etap 2
  5. Trwają zapisy do III edycji programu NIE DLA CZADU, czyli programu ochrony mieszkańców Chojnic przed zatruciem tlenkiem węgla. Przypominamy, że udział w nim jest dobrowolny i bezpłatny. Program skierowany jest do osób starszych, niepełnosprawnych oraz osób będących w trudnej sytuacji materialnej. Wnioski przyjmowane będą do 30 października 2018 r., a można je otrzymać w: 1. Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, Plac … Czytaj dalej III edycja programu „NIE DLA CZADU”
  6. Spacer z psem dla mieszkanki osiedla Kolejarz skończył się dość kłopotliwą sytuacją. Właścicielka czworonoga, lubiąca długie spacery ze swoim pupilem, wybrała się na wędrówkę po okalających osiedle polach. Oddaliła się na dość znaczną odległość od zabudowań gdy nogi psa odmówiły posłuszeństwa. Rozmiary psa spowodowały, że jego przeniesienie we własnym zakresie było niemożliwe. Przywieziony przez strażników … Czytaj dalej Ratunek dla osłabionego psa.
  7. Ruszyła kolejna edycja programu „Bezpieczna droga do szkoły”. Od 20 sierpnia strażnicy gminni i miejscy szczególną uwagą objęli placówki edukacyjne na terenie całego województwa pomorskiego. Trwa przegląd infrastruktury drogowej, głównie oznakowania, sprawdzany jest stan ogrodzeń oraz placów zabaw zarówno wokół, jak i na terenie szkół i przedszkoli. Wszystkie zauważone niedociągnięcia niezwłocznie przekazywane są do osób odpowiedzialnych za ich naprawienie. … Czytaj dalej Bezpieczna droga do szkoły – 2018
  8. Strażnicy zatrzymali osoby, które zniszczyły kasetki do poboru pieniędzy w budynku przy ulicy Parkowej. Do zdarzenia doszło 27 sierpnia w godzinach popołudniowych. Dyżurny straży miejskiej, za pomocą kamer monitoringu miejskiego, zauważył osoby próbujące wyrwać metalowe skrzynki, w których znajdowały się pieniądze pobierane za wejście do toalety. Skierowany na miejsce patrol szybko zatrzymał sprawców. Były to osoby nieletnie … Czytaj dalej Zniszczenie kasetek do poboru pieniędzy.

Kultura

Historia

Turystyka

Chojnice na Trakcie Tajemnic

Chojnice z punktu widzenia turysty, który niejedno miejsce odwiedził (lipiec 2016 r.)

Religia

Sport

Samorząd

Styl życia

Czas wolny

Legowisko Chojnice 2017

Dużo tych klocków było i wiele się zbudowało. Bardzo dobra zabawa z klockami lego dla każdego i w każdej grupie wiekowej kto choć trochę miał żyłkę do inżynierii.