niedziela 19 maj 2019

Straż Miejska Chojnice

Serwis oficjalny
  1. 11 maja 2019 r. Park 1000-lecia był areną zmagań szkolnych drużyn w ramach Mistrzostw Pierwszej Pomocy. Już po raz XXVII Chojnicki Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża zorganizował te ciekawe zawody. Uczestnicy zawodów musieli wykazać się wiedzą z zakresu obrony cywilnej, przeprowadzania RKO oraz udzielania pierwszej pomocy. Do rozwiązania mieli specjalistyczne testy, jak również – w pozorowanych scenkach – zaprezentowali swoją … Czytaj dalej Mistrzostwa Pierwszej Pomocy
  2. Dzisiaj Straż Miejska w Chojnicach miała zaszczyt wziąć udział we wspólnym czytaniu bajek w przedszkolu niepublicznym „SMYK” na ul. Konopnickiej. Mieliśmy okazję wspólnie przeczytać historię Jasia i Małgosi, a przy okazji opowiedzieliśmy przedszkolakom z grupy „SÓWKI” o swojej pracy. Na koniec otrzymaliśmy od dzieci laurkę z podziękowaniem, natomiast w drodze rewanżu obdarowaliśmy „SMYKI” odblaskami i … Czytaj dalej Czytanie bajek u „Smyków”
  3. Pomimo, że słońce mocniej przygrzewa, dni stają się dłuższe i cieplejsze to wiosenne noce i poranki bywają bardzo chłodne. Temperatura niespodziewanie spada poniżej zera. To bardzo niebezpieczna sytuacja szczególnie dla osób bezdomnych. Przymrozek może ich zaskoczyć w różnych miejscach. Takie zdarzenie miało miejsce na chojnickim dworcu, gdzie bezdomny zasnął na ławce. Był o krok od skrajnego wyziębienia, … Czytaj dalej Wiosenna pogoda bywa niebezpieczna.
  4. Organizatorzy finałów Olimpiad Wiedzy o Bezpieczeństwie dbają o to, by odbywały się one w miejscach ciekawych i atrakcyjnych. Nie inaczej było również w tym roku. Tym razem finaliści swoje prace przedstawiali w pięknym otoczeniu malborskiego zamku. 27 osób które zakwalifikowało się do ścisłego finału miało po pięć minut na przedstawienie swojej prezentacji i musiało odpowiedzieć na wylosowane przez … Czytaj dalej Finał XII Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie.
  5. Rada Miejska w Chojnicach Uchwałą NR V/66/19 z dnia 25 marca 2019 r. wprowadziła w życie program ochrony mieszkańców Chojnic przed zatruciem tlenkiem węgla „Nie dla czadu”. Jest to kontynuacja akcji prowadzonej wspólnie przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Chojnicach, Komendę Państwowej Straży Pożarnej w Chojnicach oraz Straż Miejską w Chojnicach polegającej na wyposażeniu gospodarstw domowych … Czytaj dalej „NIE DLA CZEDU” edycja 2019
  6. 21 dzień marca to początek kalendarzowej wiosny, który od wielu lat uczniowie świętują, jako dzień wagarowicza. Część placówek oświatowych zorganizowała dla swoich podopiecznych różnego rodzaju atrakcje, zarówno na terenie szkoły jak i poza nią. Są to m.in. apele, konkursy, quizy, rajdy, wycieczki, happeningi czy wyjścia do kina. Niestety nie wszyscy uczniowie chcą uczestniczyć w takich … Czytaj dalej Pierwszy dzień wiosny.
  7. Strażnicy nie tylko prowadzą zajęcia dla dzieci i młodzieży, ale również sami podnoszą swoje kwalifikacje. Cyklicznie w ramach utrwalenia wiadomości odbywają się ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy. Jako, że posiadamy defibrylatory, również obsługa tych urządzeń jest ujęta w programie zajęć, które prowadzi funkcjonariusz Państwowej Straży Pożarnej w Chojnicach i jednocześnie ratownik medyczny – Dariusz Cysewski. Pracownik Komendy … Czytaj dalej Szkolenie dla strażników.
  8. Zajęcia dotyczące bezpiecznego poruszania się prowadzimy nie tylko we wrześniu. Szczególnie dla przedszkolaków organizujemy je przez cały rok szkolny. Tym razem z autochodzikiem odwiedziliśmy przedszkole Promyczek mieszczące się przy ul. Ceynowy. Dzieci mają okazję poznać pracę strażnika miejskiego, uczą się znaków drogowych oraz prawidłowych zachowań na drodze i w jej pobliżu. Wszyscy uczestnicy na zakończenie zajęć otrzymują od funkcjonariuszy … Czytaj dalej Zajęcia z autochodzikiem w Promyczku
  9. Znamy nazwiska osób, które zakwalifikowały się do finały XII Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie. Z chojnickich szkół są to: Figat Aleksandra, Ringwleski Piotr oraz Susło Maja. Wspomnieć należy, że Aleksandra Figat już po raz drugi zakwalifikowała się do tego elitarnego grona. W 2018 roku ostatecznie zajęła 5 miejsce. Wielki finał odbędzie się 11 kwietnia w Malborku. Pełna … Czytaj dalej Finaliści XII Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie.
  10. Młodzi mężczyźni zamiast na siłowni swoje mięśnie ćwiczyli na miejskiej ławce. Do dewastacji mienia doszło 20 lutego, w Parku 1000-lecia, w późnych godzinach wieczornych. Całą sytuację obserwował za pomocą kamer miejskiego monitoringu dyżurny straż miejskiej. Skierował na miejsce patrol jednak sprawcy na jego widok uciekli. Nie zdawali sobie sprawy, że cały czas byli obserwowani. Po chwili zostali … Czytaj dalej Wyrwali ławkę w parku.

Kultura

W piątek 10 maja 2019 r. w Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach odbył się 48. Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej „Rodnô Mòwa” dla dzieci i młodzieży z powiatu chojnickiego. Organizatorem konkursu było

Więcej…

Historia

Turystyka

Chojnice na Trakcie Tajemnic

Chojnice z punktu widzenia turysty, który niejedno miejsce odwiedził (lipiec 2016 r.)

Religia

Sport

Mecz Chojniczanka - TSP Podbeskidzie

Kulisy meczu w Chojnicach, w którym to "Chojniczanka" zagrała z "TSP Podbeskidzie". Wynik meczu:

Więcej…

Samorząd

Styl życia

Czas wolny

Cyfrowa majówka w Chojnicach na Osiedlu Kolejarz

17 maja od 15 do 18:30 Zarząd Osiedla Kolejarz Prochowa zaprasza dzieci wraz z rodzicami na warsztaty podstaw programowania w ramach ogólnopolskiego programu Ministerstwa Cyfryzacji- Cyfrowa Majówka.
informacje o projekcie:

Więcej…