środa 17 lipiec 2019

Straż Miejska Chojnice

Serwis oficjalny
  1. Po dwudziestu latach Chojnice znów gościły uczestników Światowego Zjazdu Kaszubów. W roku 1999 nasze miasto było organizatorem pierwszego z nich. Tegoroczna – XXI edycja zjazdu rozpoczęła się w Redzie, gdzie o wczesnych godzinach rannych wyruszył pociąg Transcassubia, po drodze zabierając Kaszubów z całego Pomorza. W Chojnicach został przywitany przez włodarzy miasta ok. godziny 10, a jego … Czytaj dalej XXI Światowy Zjazd Kaszubów.
  2. 5 lipca strażnicy zauważyli samochód poruszający się po Lasku Miejskim. Zdarzenie miało miejsce na drodze zamkniętej dla ruchu i z tego powodu funkcjonariusze podjęli odpowiednie czynności. W trakcie kontroli od kierującego wyczuli woń alkoholu. To był dopiero początek kłopotów mężczyzny. Jak się później okazało osoba ta była również poszukiwana oraz miała dożywotni zakaz kierowania pojazdami. Kierowcę … Czytaj dalej Poszukiwany, nietrzeźwy i bez uprawnień.
  3. Przypominany o zmianach w organizacji ruchu na ulicy Rzepakowej. Z powodu niebezpiecznych sytuacji do jakich dochodziło na łuku tej drogi wprowadzono na niej obustronny zakaz zatrzymywania się od skrzyżowania z ulicą Modrą do przystanku autobusowego znajdującego się przy bloku Rzepakowa 10. Dodatkowo na całym osiedlu obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h. Apelujemy do kierowców o stosowanie … Czytaj dalej Ograniczenie parkowania na ulicy Rzepakowej.
  4. Miejsko – Gminna Olimpiada Sportowa dla Przedszkolaków organizowana przez Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3 w Chojnicach to już tradycja. W tegorocznej 12 edycji uczestniczyło 16 – ośmioosobowych drużyn z miasta i gminy Chojnice. Zawodnicy mieli do pokonania dziewięć stanowisk, na których rozgrywane były dwuminutowe konkurencje sprawnościowe. Jedną z nich przygotowała nasza jednostka.Dzieci z dużym … Czytaj dalej XII Olimpiada Sportowa Przedszkolaków.
  5. Do zdarzenia doszło 3 czerwca ok. godz. 06:40 na głównym deptaku w Chojnicach, czyli ulicy Kościuszki. Nietrzeźwy mężczyzna wszedł do sklepu spożywczego, zabrał skrzynkę piwa i pośpiesznie oddalił się nie  płacąc za towar. Powiadomiony o kradzieży dyżurny Straży Miejskiej, szybko wypatrzył za pomocą kamer monitoringu miejskiego sprawcę i już po kilku minutach  strażnicy ujęli go wraz z „kolegą” który pomagał nieść … Czytaj dalej Ukradł skrzynkę piwa.
  6. Oczywiście nie chodzi o polowania na te sympatyczne ptaki, a o czas w którym notujemy wzmożoną ilość interwencji dotyczących kaczek. Wiosna i lato to okres wylęgu piskląt, które wraz z  dorosłymi ptakami znajdujemy w różnych, często nieoczekiwanych miejscach. Tym razem kaczą rodzinę strażnicy wyłapali na ulicy Żwirki i Wigury, po czym wypuścili na stawie znajdującym się za … Czytaj dalej „Sezon” na kaczki rozpoczęty.
  7. 1 czerwca to radosny dzień dla wszystkich dzieci. To dla nich organizowane są różnego rodzaju festyny i imprezy plenerowe. W Chojnicach największa z nich odbyła się na płycie Starego Rynku. Obchody Dnia Dziecka rozpoczęły się od  przekazania przez Burmistrza Chojnic symbolicznych kluczy do bram miasta. Dzięki wspaniałej pogodzie i licznym atrakcjom dzieci nie narzekały na nudę, a … Czytaj dalej Chojnice pod rządami dzieci.
  8. 11 maja 2019 r. Park 1000-lecia był areną zmagań szkolnych drużyn w ramach Mistrzostw Pierwszej Pomocy. Już po raz XXVII Chojnicki Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża zorganizował te ciekawe zawody. Uczestnicy zawodów musieli wykazać się wiedzą z zakresu obrony cywilnej, przeprowadzania RKO oraz udzielania pierwszej pomocy. Do rozwiązania mieli specjalistyczne testy, jak również – w pozorowanych scenkach – zaprezentowali swoją … Czytaj dalej Mistrzostwa Pierwszej Pomocy
  9. Dzisiaj Straż Miejska w Chojnicach miała zaszczyt wziąć udział we wspólnym czytaniu bajek w przedszkolu niepublicznym „SMYK” na ul. Konopnickiej. Mieliśmy okazję wspólnie przeczytać historię Jasia i Małgosi, a przy okazji opowiedzieliśmy przedszkolakom z grupy „SÓWKI” o swojej pracy. Na koniec otrzymaliśmy od dzieci laurkę z podziękowaniem, natomiast w drodze rewanżu obdarowaliśmy „SMYKI” odblaskami i … Czytaj dalej Czytanie bajek u „Smyków”
  10. Pomimo, że słońce mocniej przygrzewa, dni stają się dłuższe i cieplejsze to wiosenne noce i poranki bywają bardzo chłodne. Temperatura niespodziewanie spada poniżej zera. To bardzo niebezpieczna sytuacja szczególnie dla osób bezdomnych. Przymrozek może ich zaskoczyć w różnych miejscach. Takie zdarzenie miało miejsce na chojnickim dworcu, gdzie bezdomny zasnął na ławce. Był o krok od skrajnego wyziębienia, … Czytaj dalej Wiosenna pogoda bywa niebezpieczna.

Kultura

Od środy (24 lipca) do niedzieli (28lipca) zapraszamy wszystkich na kaszubskie spotkania z folklorem z całego świata. Wystąpią zespoły z Chile, Cypru, Czech,

Więcej…

Historia

Turystyka

Chojnice na Trakcie Tajemnic

Chojnice z punktu widzenia turysty, który niejedno miejsce odwiedził (lipiec 2016 r.)

Religia

Sport

Garmin Iron Triathlon Stężyca 2019 już za nami - relacja

W minioną sobotę w Stężycy spotkali się triathloniści z całej Polski rywalizujący w ramach czwartego etapu Garmin Iron Triathlon 2019. Wszyscy, którzy odwiedzają Stężycę mają niepowtarzalną okazję do wzięcia udziału w wyścigu z niepowtarzalnym, prawdziwie regionalnym klimatem! Impreza na Kaszubach odbyła się już po raz

Więcej…

Samorząd

Styl życia

Czas wolny

Cyfrowa majówka w Chojnicach na Osiedlu Kolejarz

17 maja od 15 do 18:30 Zarząd Osiedla Kolejarz Prochowa zaprasza dzieci wraz z rodzicami na warsztaty podstaw programowania w ramach ogólnopolskiego programu Ministerstwa Cyfryzacji- Cyfrowa Majówka.
informacje o projekcie:

Więcej…