poniedziałek 25 marzec 2019
Chonice

Straż Miejska Chojnice

Serwis oficjalny
  1. 21 dzień marca to początek kalendarzowej wiosny, który od wielu lat uczniowie świętują, jako dzień wagarowicza. Część placówek oświatowych zorganizowała dla swoich podopiecznych różnego rodzaju atrakcje, zarówno na terenie szkoły jak i poza nią. Są to m.in. apele, konkursy, quizy, rajdy, wycieczki, happeningi czy wyjścia do kina. Niestety nie wszyscy uczniowie chcą uczestniczyć w takich … Czytaj dalej Pierwszy dzień wiosny.
  2. Strażnicy nie tylko prowadzą zajęcia dla dzieci i młodzieży, ale również sami podnoszą swoje kwalifikacje. Cyklicznie w ramach utrwalenia wiadomości odbywają się ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy. Jako, że posiadamy defibrylatory, również obsługa tych urządzeń jest ujęta w programie zajęć, które prowadzi funkcjonariusz Państwowej Straży Pożarnej w Chojnicach i jednocześnie ratownik medyczny – Dariusz Cysewski. Pracownik Komendy … Czytaj dalej Szkolenie dla strażników.
  3. Zajęcia dotyczące bezpiecznego poruszania się prowadzimy nie tylko we wrześniu. Szczególnie dla przedszkolaków organizujemy je przez cały rok szkolny. Tym razem z autochodzikiem odwiedziliśmy przedszkole Promyczek mieszczące się przy ul. Ceynowy. Dzieci mają okazję poznać pracę strażnika miejskiego, uczą się znaków drogowych oraz prawidłowych zachowań na drodze i w jej pobliżu. Wszyscy uczestnicy na zakończenie zajęć otrzymują od funkcjonariuszy … Czytaj dalej Zajęcia z autochodzikiem w Promyczku
  4. Znamy nazwiska osób, które zakwalifikowały się do finały XII Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie. Z chojnickich szkół są to: Figat Aleksandra, Ringwleski Piotr oraz Susło Maja. Wspomnieć należy, że Aleksandra Figat już po raz drugi zakwalifikowała się do tego elitarnego grona. W 2018 roku ostatecznie zajęła 5 miejsce. Wielki finał odbędzie się 11 kwietnia w Malborku. Pełna … Czytaj dalej Finaliści XII Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie.
  5. Młodzi mężczyźni zamiast na siłowni swoje mięśnie ćwiczyli na miejskiej ławce. Do dewastacji mienia doszło 20 lutego, w Parku 1000-lecia, w późnych godzinach wieczornych. Całą sytuację obserwował za pomocą kamer miejskiego monitoringu dyżurny straż miejskiej. Skierował na miejsce patrol jednak sprawcy na jego widok uciekli. Nie zdawali sobie sprawy, że cały czas byli obserwowani. Po chwili zostali … Czytaj dalej Wyrwali ławkę w parku.
  6. Program ochrony mieszkańców Chojnic przed zatruciem tlenkiem węgla „Nie dla czadu” znów przyniósł pozytywny efekt. Kolejny raz zadziałała czujka, która została nieodpłatnie przekazana i zainstalowana w ramach tego programu. Alarm uruchomił się w pobliżu Ratusza, więc strażnicy miejscy byli pierwsi na miejscu zdarzenia. Pomieszczenia zostały przewietrzone, instalację grzewczą sprawdzili strażacy, a osobę zamieszkującą lokal pogotowie ratunkowe zabrało … Czytaj dalej Czujka czadu znów zaalarmowała.
  7. 11 lutego w godzinach rannych strażnicy miejscy zostali wezwani na ulicę Zieloną, w związku ze zgłoszeniem o porzuceniu psa. Po przybyciu na miejsce okazało się, że zwierzę leży w pojemniku na śmieci, zawinięte w worek. Całość była przysypana popiołem.Niestety stan psa wskazywał na to, że ktoś się nad nim znęcał. Funkcjonariusze wezwali pracownika schroniska dla zwierząt, który przejął czworonoga. O … Czytaj dalej Pies pozostawiony w śmietniku.
  8. Opuszczone altany, szopy, pustostany, niezabezpieczone budynki to miejsca w których schronienia szukają osoby bezdomne. Bywa, że w celu rozgrzania się rozpalają ogień. Niestety często robią to w taki sposób, że doprowadzają do zaprószenia ognia, a w skrajnych przypadkach do pożarów. Prawdopodobnie właśnie taka sytuacja miała miejsce w starej szopie znajdującej się na ulicy Żeromskiego. Strażnicy miejscy musieli … Czytaj dalej Dym w altanie.
  9. Podczas sprawdzania miejsc, w których mogą przebywać bezdomni, strażnicy miejscy zauważyli dym wydobywający się z budynku przeznaczonego do rozbiórki znajdującego się przy ulicy Nad Dworcem. Sprawdzili wszystkie pomieszczenia, jednak nie znaleźli w nim żadnych osób. W piwnicy dopalały się kable, które ktoś celowo podpalił w celu pozyskania miedzi. Zobligowano zarządcę budynku do prawidłowego zabezpieczenia obiektu przed dostępem … Czytaj dalej Zadymienie w pustostanie.
  10. 4 lutego w godzinach nocnych, dyżurny straży miejskiej zauważył dziwnie zachowującą się osobę. Mężczyzna podniósł kosz uliczny, przeniósł go w inne miejsce i „kręcił się” w pobliżu przez dłuższą chwilę. Wezwany na miejsce patrol Policji zatrzymał osobę, która kilka dni wcześniej zbiła szybę w jednym z okolicznych sklepów. Witryna sklepowa wtedy nie została sforsowana. Tym razem w … Czytaj dalej Niszczenie mienia zarejestrowane przez monitoring.

Kultura

Historia

Turystyka

Chojnice na Trakcie Tajemnic

Chojnice z punktu widzenia turysty, który niejedno miejsce odwiedził (lipiec 2016 r.)

Religia

Sport

Turnieju o Bramę Pomorza w Chojnicach


14 października w Chojnicach odbędzie się VI turniej sportowy o Bramę Pomorza. Turniej będzie zostanie rozegrany pod honorowym patronatem Starosty Chojnickiego, w ramach Dni Kultury Kaszub i Pomorza.

Więcej…

Samorząd

Styl życia

Czas wolny

Legowisko Chojnice 2017

Dużo tych klocków było i wiele się zbudowało. Bardzo dobra zabawa z klockami lego dla każdego i w każdej grupie wiekowej kto choć trochę miał żyłkę do inżynierii.