czwartek 26 kwiecień 2018
panorama-chojnice-czerwiec-02

Straż Miejska Chojnice

Serwis oficjalny
  1. Przyjmowane są zapisy do II edycji programu NIE DLA CZADU, czyli programu ochrony mieszkańców Chojnic przed zatruciem tlenkiem węgla. Przypominamy, że udział w nim jest dobrowolny i bezpłatny. Program skierowany jest do osób starszych, niepełnosprawnych oraz osób będących w trudnej sytuacji materialnej. Wnioski przyjmowane będą do 30 czerwca 2018 r., a można je otrzymać w: 1. Miejskim Ośrodku … Czytaj dalej II nabór do programu NIE DLA CZADU
  2. Trwa montaż czujników czadu w ramach programu ochrony mieszkańców Chojnic – NIE DLA CZADU. Przypominamy, że program adresowany jest głównie do osób starszych, niepełnosprawnych, oraz osób będących w trudnej sytuacji materialnej. Komisja powołana do rozpatrywania wniosków zakwalifikowała do instalacji 81 czujników.Obecnie trwa montaż urządzeń w lokalach mieszkalnych, którego dokonują funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej w Chojnicach oraz Straży Miejskiej w … Czytaj dalej Montaż czujników w ramach akcji NIE DLA CZADU
  3. W piątkowe przedpołudnie na chojnickim Starym Rynku zrobiło się niebiesko. To za sprawą społecznej akcji „RAZEM DLA AUTYZMU” zorganizowanej przez Niepubliczne Przedszkole SKRZATY. Akcja prowadzona jest w ramach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Autyzm jest zaburzeniem rozwojowym na tle neurorozwojowym. Zaliczany jest do grupy objawów zwanych wycofaniem. Objawia się m.in. unikaniem kontaktu ze światem zewnętrznym – z otoczeniem, z ludźmi. … Czytaj dalej Razem dla autyzmu – 2018
  4. 22 marca 2018 roku w Starogardzkim Centrum Kultury odbył się finał XI Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie. Walka o czyste powietrze to obecnie bardzo nagłaśniany temat więc i Olimpiada nawiązywała do tego problemu, a jej hasło brzmiało „Stop smogowi”. Chojniccy olimpijczycy mimo, że w konkursie byli „rywalami”, trzymali się razem, wspólnie się wspierali i dopingowali. Pierwsza swoją … Czytaj dalej XI Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie – finał
  5. Wiosna zbliża się do nas wielkimi krokami, jednak chłodne  i mroźne dni nadal nam dokuczają. Nie tylko w nocy, ale również w ciągu dnia, temperatura potrafi spaść poniżej zera.  Z tego powodu musimy intensywnie ogrzewać nasze mieszkania. Czym palimy i w jaki sposób, sprawdzają nasi strażnicy miejscy. Szczególnie teraz, czyli pod koniec sezonu grzewczego, kontrole są szczególnie … Czytaj dalej Kontrole kotłowni domowych.
  6. Uchwałą nr XLI/477/18 z dnia 22 stycznia 2018 r. Rada Miejska w Chojnicach przyjęła program ochrony mieszkańców Chojnic przed zatruciem tlenkiem węgla „Nie dla czadu”. Celem programu jest zwiększenie bezpieczeństwa określonej grupy mieszkańców miasta Chojnice poprzez zakup 300 czujek tlenku węgla i bezpłatne zainstalowanie ich w gospodarstwach domowych. W celu efektywnego przeprowadzenia programu „Nie dla … Czytaj dalej „Nie dla czadu” program ochrony mieszkańców Chojnic.
  7. 26 stycznia w Tczewie odbyła się konferencja zorganizowana przez Prezydenta Tczewa Mirosława Pobłockiego oraz Prefekta Straży Gminnych i Miejskich Województwa Pomorskiego Leszka Walczaka. Uczestniczyło w niej 25 komendantów straży miejskich i gminnych z całego województwa pomorskiego, a także przedstawiciele samorządów, m.in. z Łeby, Ustki, Rumi. „Rola straży gminnych i miejskich w świetle nowych uregulowań prawnych” … Czytaj dalej Spotkanie szkoleniowe komendantów.
  8. 25 stycznia 2018 zgodnie z harmonogramem odbył się test w ramach II etapu XI Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie. W całym województwie pomorskim, punktualnie o godz. 10, uczestnicy olimpiady rozpoczęli rozwiązywanie testu składającego się z 20 pytań wielokrotnego wyboru. Dodatkowo musieli wykazać się wiedzą w dwóch pytaniach otwartych. W Chojnicach do egzaminu zakwalifikowały się 83 osoby a ostatecznie przystąpiło do … Czytaj dalej II etap XI Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie.
  9. Dzielnicowi Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach oraz funkcjonariusze straży miejskiej spotkali się na cyklicznym roboczym spotkaniu. Wypracowano na nim m. in. koncepcję wspólnych działań policjantów i funkcjonariuszy straży miejskiej, mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom. Wymieniono się wiedzą na temat miejsc szczególnie niebezpiecznych, problemów nurtujących mieszkańców poszczególnych dzielnic oraz programów i planów ich rozwiązania.

Kultura

Historia

Turystyka

Chojnice na Trakcie Tajemnic

Chojnice z punktu widzenia turysty, który niejedno miejsce odwiedził (lipiec 2016 r.)

Religia

Sport

Samorząd

Styl życia

Czas wolny

Legowisko Chojnice 2017

Dużo tych klocków było i wiele się zbudowało. Bardzo dobra zabawa z klockami lego dla każdego i w każdej grupie wiekowej kto choć trochę miał żyłkę do inżynierii.