piątek 15 styczeń 2021
panorama-chojnice-01

Straż Miejska Chojnice

Serwis oficjalny
Straż Miejska Chojnice
  1. Tegoroczny finał Olimpiady z powodu panującej pandemii był inny niż wszystkie poprzednie. Uczestnicy opracowali swoje prace finałowe i przesłali je komisji, która  oceniała je m.in. pod względem merytorycznym, innowacyjności oraz sposobu przedstawienia i rozwiązania zawartych w nich problemów. Niestety nie było przesłuchań i przedstawienia prac w formie prezentacji. Finał przeprowadzono korespondencyjnie. Zabrakło również uroczystej gali … Czytaj dalej Chojnickie laureatki XIII Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie.
  2. Do zadań straży gminnych i miejskich należy m. in. eliminowanie lub zminimalizowanie zagrożeń związanych z zimą, czyli ochrona życia i zdrowia ludzi. Osoby bezdomne są o tej porze roku szczególnie narażone, dlatego jak co roku objęliśmy je specjalną opieką. Codziennie sprawdzamy miejsca gdzie mogą przebywać, kierujemy je do wyspecjalizowanych instytucji lub dowozimy ciepłe napoje i … Czytaj dalej Bezdomni żyją wśród nas.
  3. System monitoringu miejskiego został powiększony o kolejny obszar. Przybyły cztery kamery na skrzyżowaniu ulic Sukienników i Bankowej. Jest to rejon w którym przemieszcza się dużo pojazdów oraz pieszych. Mają też miejsce liczne zdarzenia związane z funkcjonowaniem w pobliżu kilku lokali rozrywkowych. Obecność kamer pozwoli na szybsze reagowanie w momencie zaistnienia nieprawidłowości oraz ewentualne ustalenie przebiegu … Czytaj dalej Przybyło kamer monitorujących miasto.
  4. Chojnickie choinki, które zdobią Stary Rynek, od wielu lat słyną ze swojego uroku i piękna. Znalezienie odpowiedniego drzewa to nie łatwe zadanie. Tym razem odpowiednia kandydatka urosła na ul. Bytowskiej. Świerk pod nadzorem strażników i policjantów został przetransportowany na rynek, a następnie osadzony w specjalnie przygotowanej studni. Choinka będzie upiększać starówkę przez najbliższych kilkanaście tygodni.
  5. Rozpoczął się rok szkolny, a z nim akcja ,,Bezpieczna droga do szkoły 2020”. Podzielona została ona na dwa etapy. Od 17 do 30 sierpnia strażnicy sprawdzali stan przyszkolnej infrastruktury, natomiast od 1 do 13 września będą częściej patrolowali okolice placówek oświatowych.
  6. To akcja charytatywna mająca na celu niesienie pomocy dzieciom cierpiącym na rdzeniowy zanik mięśni. Wyzwanie polega na wspólnym zrobieniu 10 pompek lub przysiadów, nagraniu krótkiego filmu z tego wydarzenia i umieszczeniu go w sieci. Jednak najważniejszym zadaniem jest zebranie wśród uczestników datków i przekazanie ich potrzebującym dzieciom. Akcję zainicjowała Ochotnicza Straż Pożarna Gaszyn, a obecnie … Czytaj dalej #GaszynChallenge
  7. W związku z rozpoczęciem prac w ul. Grunwaldzkiej od dnia 15 czerwca br., informujemy o zamknięciu ruchu na odcinku od wjazdu do marketu Biedronka do skrzyżowania z ul. Bankową. Przewidywany termin zakończenia robót to 15 września br.
  8. Kierowców poruszających się po Chojnicach czekają duże utrudnienia. W dniach od 15 do 03 lipca planowane jest całkowite zamknięcie ulicy Zielonej. Będą tam trwać roboty budowlane w obrębie mostka na Strudze Jarcewskiej. Ten termin może ulec niewielkiej zmianie, gdyż jest uzależniony od zakończenia prac i udostępnienia do ruchu Alei Brzozowej.
  9. Do niebezpiecznego zdarzenia doszło 28 maja na skrzyżowaniu ulic Gdańskiej i Wysokiej. Z samochodu ciężarowego dojeżdżającego do skrzyżowania oderwało się koło. Z dużą prędkością przetoczyło się przez przejście dla pieszych, a następnie z impetem uderzyło w krawężnik dzięki czemu znacznie wyhamowało.  Zatrzymał je dopiero samochód oczekującym na zmianę świateł po drugiej stronie skrzyżowania. Szczęśliwe w … Czytaj dalej Oderwane koło.
  10. Po centrum, przyszła pora na kolejne dzielnice w których przeprowadzana jest dezynfekcja. Codziennie, specjalnie przygotowana i wyposażona ekipa wyjeżdża w różne rejony miasta, aby przeprowadzić odkażanie miejsc szczególnie uczęszczanych przez mieszkańców.

Kultura

ZAPRASZAMY W MASECZKACH NA WERNISAŻ WYSTAWY ŚLADY W SOBOTĘ 27 CZERWCA O GODZINIE 17:00

Więcej…

Historia

Rocznica śmierci Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki

Wojciech Sumliński na kartach trylogii o śledztwie w sprawie najbardziej tajemniczego mordu w nieodległej historii Polski (lata 80-te XX w) dokonanego na księdzu Jerzym Popiełuszce udowadnia niezbicie, że

Więcej…

Turystyka

Chojnice na Trakcie Tajemnic

Chojnice z punktu widzenia turysty, który niejedno miejsce odwiedził (lipiec 2016 r.)

Religia

Sport

Inauguracja Kaszuby Biegają 2020 już w tę sobotę

Już w tę sobotę i niedzielę inauguracja Kaszuby Biegają 2020, IV Marszobieg Wiedzy o 66. Kaszubskim Pułku Piechoty, a także pierwszy turniej

Więcej…

Samorząd

Styl życia

Czas wolny

Osiedle Kolejarz Prochowa zorganizwało imprezę osiedlową

Dnia 31 sierpnia w godzinach 13:00-18:00 odbyła się Impreza Osiedlowa organizowana przez Zarząd Osiedla Kolejarz Prochowa i Urząd Miejski w Chojnicach. Impreza odbywała się na

Więcej…