sobota 31 lipiec 2021
panorama-chojnice-01

Informacje z Kaszub

Invalid or Broken rss link.

Straż Miejska Chojnice

Serwis oficjalny
Straż Miejska Chojnice
  1. Przełom maja i czerwca to okres, w którym zaczynają obowiązywać nowe przepisy wprowadzone poprzez dwie nowelizacje Ustawy Prawo o ruchu drogowym. Zmiany, które obowiązują od 20 maja 2021 roku, wprowadziły m.in.  trzy nowe definicje: “hulajnogę elektryczną”, “urządzenie wspomagające ruch”, oraz “urządzenie transportu osobistego”. Hulajnoga elektryczna – pojazd napędzany elektrycznie, dwuosiowy, z kierownicą, bez siedzenia i pedałów, … Czytaj dalej Zmiany przepisów dotyczące wszystkich uczestników ruchu.
  2. Prefektura Straży Gminnych i Miejskich Województwa Pomorskiego zainicjowała program „Pies Twoim Przyjacielem – Posiadanie psa to nie tylko przyjemności, ale też obowiązki”.Ma on na celu przypomnienie o obowiązkach, jakie spoczywają na właścicielach psów. Strażnicy w najbliższym czasie, w sposób szczególny, będą zwracać uwagę na przestrzeganie przepisów dotyczących ochrony zwierząt. Przyjrzą się warunkom w jakich trzymane … Czytaj dalej Dbajmy o nasze czworonogi.
  3. Informacja o zamknięciu Al. Brzozowej Urząd Miejski w Chojnicach oraz firma WO-KOP, jako Wykonawca robót, informuje o zamknięciu od dnia 12.04.2021 r. drogi powiatowej – Al. Brzozowa w Chojnicach – w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Poprawa gospodarki wodami opadowymi i roztopowymi na terenie MOF Chojnice – Człuchów”. Planowane jest wyłączenie z ruchu fragmentu Alei Brzozowej od Parku (ul. … Czytaj dalej Informacja o zamknięciu Al. Brzozowej
  4. Tegoroczna zima to wyjątkowo mroźny czas. Kilkunastostopniowe mrozy nie są rzadkością, a temperatura poniżej zera utrzymuje już się od kilkunastu dni. Co gorsza, prognozy nie przewidują poprawy tej sytuacji. Jest to bardzo trudny okres dla nas wszystkich, ale szczególnie dla bezdomnych. Straż Miejska w Chojnicach, wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, pomagają im w tym … Czytaj dalej Trudne czasy dla bezdomnych.
  5. Przypominamy, że Rada Miejska w Chojnicach Uchwałą NR V/66/19 z dnia 25 marca 2019 r. wdrożyła program ochrony mieszkańców Chojnic przed zatruciem tlenkiem węgla “Nie dla czadu”. Dzięki tej uchwale Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Chojnicach, Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Chojnicach oraz Straż Miejska w Chojnicach prowadzą akcję polegającą na wyposażeniu gospodarstw domowych w … Czytaj dalej “NIE DLA CZADU” kontynuacja akcji.
  6. Tegoroczny finał Olimpiady z powodu panującej pandemii był inny niż wszystkie poprzednie. Uczestnicy opracowali swoje prace finałowe i przesłali je komisji, która  oceniała je m.in. pod względem merytorycznym, innowacyjności oraz sposobu przedstawienia i rozwiązania zawartych w nich problemów. Niestety nie było przesłuchań i przedstawienia prac w formie prezentacji. Finał przeprowadzono korespondencyjnie. Zabrakło również uroczystej gali … Czytaj dalej Chojnickie laureatki XIII Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie.
  7. Do zadań straży gminnych i miejskich należy m. in. eliminowanie lub zminimalizowanie zagrożeń związanych z zimą, czyli ochrona życia i zdrowia ludzi. Osoby bezdomne są o tej porze roku szczególnie narażone, dlatego jak co roku objęliśmy je specjalną opieką. Codziennie sprawdzamy miejsca gdzie mogą przebywać, kierujemy je do wyspecjalizowanych instytucji lub dowozimy ciepłe napoje i … Czytaj dalej Bezdomni żyją wśród nas.
  8. System monitoringu miejskiego został powiększony o kolejny obszar. Przybyły cztery kamery na skrzyżowaniu ulic Sukienników i Bankowej. Jest to rejon w którym przemieszcza się dużo pojazdów oraz pieszych. Mają też miejsce liczne zdarzenia związane z funkcjonowaniem w pobliżu kilku lokali rozrywkowych. Obecność kamer pozwoli na szybsze reagowanie w momencie zaistnienia nieprawidłowości oraz ewentualne ustalenie przebiegu … Czytaj dalej Przybyło kamer monitorujących miasto.
  9. Chojnickie choinki, które zdobią Stary Rynek, od wielu lat słyną ze swojego uroku i piękna. Znalezienie odpowiedniego drzewa to nie łatwe zadanie. Tym razem odpowiednia kandydatka urosła na ul. Bytowskiej. Świerk pod nadzorem strażników i policjantów został przetransportowany na rynek, a następnie osadzony w specjalnie przygotowanej studni. Choinka będzie upiększać starówkę przez najbliższych kilkanaście tygodni.
  10. Rozpoczął się rok szkolny, a z nim akcja ,,Bezpieczna droga do szkoły 2020”. Podzielona została ona na dwa etapy. Od 17 do 30 sierpnia strażnicy sprawdzali stan przyszkolnej infrastruktury, natomiast od 1 do 13 września będą częściej patrolowali okolice placówek oświatowych.

Kultura

ZAPRASZAMY W MASECZKACH NA WERNISAŻ WYSTAWY ŚLADY W SOBOTĘ 27 CZERWCA O GODZINIE 17:00

Więcej…

Historia

S. Adelgunda Tumińska - Rocznica śmierci

W rocznicę gwałtu oraz morderstwa s. Adelgund Tumińskiej przez żołnierzy Armii Czerwonej w 1945 roku, delegacje m. in. Rycerzy Zakonu Kolumba, Klubów Konfederacji z Chojnic oraz Człuchowa, złożyły wieńce i

Więcej…

Turystyka

Chojnice na Trakcie Tajemnic

Chojnice z punktu widzenia turysty, który niejedno miejsce odwiedził (lipiec 2016 r.)

Religia

Sport

Inauguracja Kaszuby Biegają 2020 już w tę sobotę

Już w tę sobotę i niedzielę inauguracja Kaszuby Biegają 2020, IV Marszobieg Wiedzy o 66. Kaszubskim Pułku Piechoty, a także pierwszy turniej

Więcej…

Samorząd

Styl życia

Czas wolny

Osiedle Kolejarz Prochowa zorganizwało imprezę osiedlową

Dnia 31 sierpnia w godzinach 13:00-18:00 odbyła się Impreza Osiedlowa organizowana przez Zarząd Osiedla Kolejarz Prochowa i Urząd Miejski w Chojnicach. Impreza odbywała się na

Więcej…