niedziela 17 listopad 2019

Straż Miejska Chojnice

Serwis oficjalny
  1. Stowarzyszenie „Chojnicki Alarm dla Klimatu” jest organizatorem konkursu adresowanego dla szkół podstawowych propagującego poruszanie się ekologicznymi środkami przemieszczania jakimi są rowery i hulajnogi. Straż Miejska w Chojnicach jest partnerem tego przedsięwzięcia i pomagać będzie m.in. w liczeniu tych pojazdów zaparkowanych na boiskach poszczególnych szkół. Liczenie odbywać się będzie w wybrane dni tygodnia i potrwa do … Czytaj dalej „Rowerem z pomocą planecie”
  2. Końcówka wakacji i początek roku szkolnego to gorący okres nie tylko dla rodziców i ich pociech, ale również strażników gminnych i miejskich. To czas w którym zwiększona liczba funkcjonariuszy kontroluje tereny wokół placówek oświatowych. Już w sierpniu sprawdzana była infrastruktura drogowa, jej stan techniczny, prawidłowe oznakowanie. Pierwsze dni września to dodatkowe patrole wokół szkół i … Czytaj dalej „Bezpieczna droga do szkoły” 2019
  3. Do bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło na długości kilku ulic. Z uszkodzonego pojazdu ciężarowego na jezdnię wydostawał się olej hydrauliczny. Niestety kierowca tego nie zauważył i z tego powodu zdążył przejechać kilka ulic, na których wylała się ta bardzo śliska substancja. Stanowiła ona realne zagrożenie dla innych samochodów poruszających się ulicami od Tucholskiej poprzez Gdańską, Obrońców Chojnic, Kościerską, … Czytaj dalej Zanieczyszczone ulice.
  4. Po dwudziestu latach Chojnice znów gościły uczestników Światowego Zjazdu Kaszubów. W roku 1999 nasze miasto było organizatorem pierwszego z nich. Tegoroczna – XXI edycja zjazdu rozpoczęła się w Redzie, gdzie o wczesnych godzinach rannych wyruszył pociąg Transcassubia, po drodze zabierając Kaszubów z całego Pomorza. W Chojnicach został przywitany przez włodarzy miasta ok. godziny 10, a jego … Czytaj dalej XXI Światowy Zjazd Kaszubów.
  5. 5 lipca strażnicy zauważyli samochód poruszający się po Lasku Miejskim. Zdarzenie miało miejsce na drodze zamkniętej dla ruchu i z tego powodu funkcjonariusze podjęli odpowiednie czynności. W trakcie kontroli od kierującego wyczuli woń alkoholu. To był dopiero początek kłopotów mężczyzny. Jak się później okazało osoba ta była również poszukiwana oraz miała dożywotni zakaz kierowania pojazdami. Kierowcę … Czytaj dalej Poszukiwany, nietrzeźwy i bez uprawnień.
  6. Przypominany o zmianach w organizacji ruchu na ulicy Rzepakowej. Z powodu niebezpiecznych sytuacji do jakich dochodziło na łuku tej drogi wprowadzono na niej obustronny zakaz zatrzymywania się od skrzyżowania z ulicą Modrą do przystanku autobusowego znajdującego się przy bloku Rzepakowa 10. Dodatkowo na całym osiedlu obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h. Apelujemy do kierowców o stosowanie … Czytaj dalej Ograniczenie parkowania na ulicy Rzepakowej.
  7. Miejsko – Gminna Olimpiada Sportowa dla Przedszkolaków organizowana przez Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3 w Chojnicach to już tradycja. W tegorocznej 12 edycji uczestniczyło 16 – ośmioosobowych drużyn z miasta i gminy Chojnice. Zawodnicy mieli do pokonania dziewięć stanowisk, na których rozgrywane były dwuminutowe konkurencje sprawnościowe. Jedną z nich przygotowała nasza jednostka.Dzieci z dużym … Czytaj dalej XII Olimpiada Sportowa Przedszkolaków.
  8. Do zdarzenia doszło 3 czerwca ok. godz. 06:40 na głównym deptaku w Chojnicach, czyli ulicy Kościuszki. Nietrzeźwy mężczyzna wszedł do sklepu spożywczego, zabrał skrzynkę piwa i pośpiesznie oddalił się nie  płacąc za towar. Powiadomiony o kradzieży dyżurny Straży Miejskiej, szybko wypatrzył za pomocą kamer monitoringu miejskiego sprawcę i już po kilku minutach  strażnicy ujęli go wraz z „kolegą” który pomagał nieść … Czytaj dalej Ukradł skrzynkę piwa.
  9. Oczywiście nie chodzi o polowania na te sympatyczne ptaki, a o czas w którym notujemy wzmożoną ilość interwencji dotyczących kaczek. Wiosna i lato to okres wylęgu piskląt, które wraz z  dorosłymi ptakami znajdujemy w różnych, często nieoczekiwanych miejscach. Tym razem kaczą rodzinę strażnicy wyłapali na ulicy Żwirki i Wigury, po czym wypuścili na stawie znajdującym się za … Czytaj dalej „Sezon” na kaczki rozpoczęty.
  10. 1 czerwca to radosny dzień dla wszystkich dzieci. To dla nich organizowane są różnego rodzaju festyny i imprezy plenerowe. W Chojnicach największa z nich odbyła się na płycie Starego Rynku. Obchody Dnia Dziecka rozpoczęły się od  przekazania przez Burmistrza Chojnic symbolicznych kluczy do bram miasta. Dzięki wspaniałej pogodzie i licznym atrakcjom dzieci nie narzekały na nudę, a … Czytaj dalej Chojnice pod rządami dzieci.

Kultura

Galeria Oczko w Męcikale zaprasza dzieci na Warsztaty Plastyczne do Galerii Oczko w Męcikale ul. Długa 10, 6 sierpnia 2019 (wtorek) od

Więcej…

Historia

Turystyka

Chojnice na Trakcie Tajemnic

Chojnice z punktu widzenia turysty, który niejedno miejsce odwiedził (lipiec 2016 r.)

Religia

Sport

Ruszyły zapisy na III Cartusia Półmaraton

Wielkie biegowe wydarzenie odbędzie się 25 kwietnia 2020 w Stolicy Kaszub. Piękne miasto Kartuzy zaprasza na III Cartusia Półmaraton śladami kartuskich mnichów. Wyjątkowe wydarzenie na atestowanej trasie wokół

Więcej…

Samorząd

Styl życia

Czas wolny

Osiedle Kolejarz Prochowa zorganizwało imprezę osiedlową

Dnia 31 sierpnia w godzinach 13:00-18:00 odbyła się Impreza Osiedlowa organizowana przez Zarząd Osiedla Kolejarz Prochowa i Urząd Miejski w Chojnicach. Impreza odbywała się na

Więcej…