czwartek 26 listopad 2020
panorama-chojnice-01

Wiadomości - Chojnice - naszemiasto.pl

Artykuły w kategorii: Wiadomości - Chojnice - naszemiasto.pl
Wiadomości - Chojnice - naszemiasto.pl
 1. Dziękujemy za przesłane fotografie i nadal czekamy na kolejne piękne widoki z powiatu człuchowskiego. Te najciekawsze znajdą się w kalendarzu!
 2. - Nasze stanowisko jest bezwzględne. Ferie spędzamy w domu. To jedyna broń, która może nas uchronić przed trzecią falą koronawirusa, która w dodatku może się nałożyć na sezon grypowy - mówił podczas konferencji prasowej minister zdrowia. Adam Niedzielski dodał, że decyzje ws. stoków narciarskich zapadną na arenie międzynarodowej.
 3. - Drogi Mikołaju. Mam na imię Anna. Mieszkam w DPS w Chojnicach. Jestem dorosła, ale wierzę w Mikołaja. Bardzo lubię Święta Bożego Narodzenia. Proszę Cię o skromny prezent – ciepłe rajstopy w rozmiarze 38, zegar na ścianę do pokoju i taki budzik na stolik – to jeden z kilkudziesięciu odręcznie napisanych listów do Św. Mikołaja. Ta i pozostałe prośby zostaną wkrótce spełnione. Przez dobrych ludzi.
 4. W środę Uniwersytet Morski w Gdyni gościł uczestników debaty „Dziennika Bałtyckiego” pn. „Transport multimodalny”. Z prelegentami dyskutowaliśmy o kierunkach rozwoju transportu multimodalnego na terenie województwa pomorskiego, szansach jego dofinansowania oraz wpływie na środowisko. Na żywo debatę można było oglądać w środę, 24 listopada 2020 na naszym Facebooku. Wideo znajdzie się także w tym materiale.
 5. 44-letni mieszkaniec Lichnów jadący pod wpływem alkoholu był znany osobiście policjantom z wydziału kryminalnego, którzy go zatrzymali. Znali go z innych prowadzonych postępowań. Wiedzieli, że miał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
 6. Andrzej Rzeźniczak otworzył parabank i przyjmował wpłaty, obiecując wysokie procenty. To była jedna z najsłynniejszych afer finansowych początku lat 90. XX w. po zmianie ustrojowej.
 7. Oluś z Czarnej Wody za dwa miesiące skończy dwa lata. Nie chodzi, nie podnosi główki. Ma drugi własny wózek... Inwalidzki. Mama Aneta najbardziej boi się chyba momentu, kiedy synek zorientuje się, że różni się od innych dzieci. Ale przecież „Oluś pokona SMA!”.
 8. Ze wstępnych ustaleń mundurowych po wypadku z 23 listopada w Łęgu Kolonii wynika, że kierująca volkswagenem vento, 22-latka mieszkanka gminy Czersk, jadąc w kierunku Starogardu Gd., straciła panowanie nad pojazdem, wpadła na przeciwny pas ruchu i i uderzyła prawym bokiem pojazdu w nadjeżdżający z naprzeciwka samochód ciężarowy.
 9. Podczas Bożego Narodzenia w Polsce będzie obowiązywał limit gości, jakich można będzie zaprosić do mieszkania. Potwierdził to minister zdrowia Adam Niedzielski. Ograniczenia mają obowiązywać do 27 grudnia. - Po świętach zapadną decyzje co dalej - stwierdził Niedzielski. Już wcześniej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział także możliwość wprowadzenia w Polsce ograniczeń w przemieszczaniu się w czasie świąt.
 10. Minister zdrowia Adam Niedzielski mówił na antenie RMF FM, że szczepienia na koronawirusa ogólnodostępne będą w pierwszym kwartale przyszłego roku. Przekazał także, że na razie są małe szanse na zniesienie zapowiedzianych obostrzeń w związku ze świętami Bożego Narodzenia.
 11. Dziś ok. godz. 15, 23 listopada, na drodze krajowej nr 22 kierująca volkswagenem uderzyła w ciężarówkę, która jechała w przeciwnym kierunku. 22-letnią kobietę w stanie ciężkim przetransportowano do chojnickiego szpitala.
 12. Jak wygląda Twoje miasto, gdy zmieniają się pory roku? Kiedy ulice, lasy, jeziora, plaże są najpiękniejsze? Pokaż na fotografiach wieś, miasteczko, miejsce, w którym żyjesz, odpoczywasz, które często odwiedzasz - być może trafią do wyjątkowego kalendarza dołączanego w grudniu do "Dziennika Bałtyckiego".

Kultura

ZAPRASZAMY W MASECZKACH NA WERNISAŻ WYSTAWY ŚLADY W SOBOTĘ 27 CZERWCA O GODZINIE 17:00

Więcej…

Historia

Rocznica śmierci Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki

Wojciech Sumliński na kartach trylogii o śledztwie w sprawie najbardziej tajemniczego mordu w nieodległej historii Polski (lata 80-te XX w) dokonanego na księdzu Jerzym Popiełuszce udowadnia niezbicie, że

Więcej…

Turystyka

Chojnice na Trakcie Tajemnic

Chojnice z punktu widzenia turysty, który niejedno miejsce odwiedził (lipiec 2016 r.)

Religia

Sport

Inauguracja Kaszuby Biegają 2020 już w tę sobotę

Już w tę sobotę i niedzielę inauguracja Kaszuby Biegają 2020, IV Marszobieg Wiedzy o 66. Kaszubskim Pułku Piechoty, a także pierwszy turniej

Więcej…

Samorząd

Styl życia

Czas wolny

Osiedle Kolejarz Prochowa zorganizwało imprezę osiedlową

Dnia 31 sierpnia w godzinach 13:00-18:00 odbyła się Impreza Osiedlowa organizowana przez Zarząd Osiedla Kolejarz Prochowa i Urząd Miejski w Chojnicach. Impreza odbywała się na

Więcej…