środa 1 luty 2023
panorama-kwiecien-03

Wiadomości - Chojnice - naszemiasto.pl

Artykuły w kategorii: Wiadomości - Chojnice - naszemiasto.pl
Wiadomości - Chojnice - naszemiasto.pl
 1. Julia Wieniawa, pierwsze kroki przed kamerami, stawiała ponad dziesięć lat temu. Od tego momentu przeszła spektakularną metamorfozę. Zobaczcie zdjęcia.
 2. W środę na Pomorzu będą występować silne podmuchy wiatru. Synoptycy przewidują, że nie jest to jedyna niedogodność, z jaką przyjdzie się zmierzyć mieszkańcom naszego województwa. Sprawdźcie prognozę pogody na 01.02.2023 r.
 3. Kiedyś silne mrozy oznaczały nie tylko bardziej lub mniej zjawiskowe widoki za naszymi oknami. Oznaczały także ograniczenie handlu oraz codziennej aktywności. Wiele lat temu zamarzający Bałtyk i rzeki stanowiły jednak często możliwość do ożywienia transportu. Wystarczały tylko koń i sanie, a te były znacznie szybsze i tańsze od statku. Z kolei w miastach cykl życia zmieniał się - główną rozrywką stawały się łyżwy i ich wszelkie adaptacje, zaś w XIX wieku popularne stały się narty i sanki rekreacyjne.
 4. Dominika Gwit pochwaliła się zdjęciem z pierwszego spaceru z synem. Uwagę przyciąga luksusowy wózek. Cena robi wrażenie. Sprawdźcie szczegóły.
 5. Polski PCS [Port Community System red.] jest odpowiedzią na zapotrzebowanie światowej branży transportowej. Jak informuje wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk, system został wdrożony w trzech polskich portach: Gdańsk, Gdynia, Szczecin-Świnoujście. Konkurencyjność polskich portów wzrośnie?
 6. Właściciele samochodów marek takich jak m.in. Toyota, Mercedes oraz Volkswagen powinni mieć się na baczności. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przekazał komunikaty wskazujące nieprawidłowości w wybranych modelach samochodów. Sprawdźcie, kto powinien się mieć na baczności.
 7. Ministerstwo Sportu i Turystyki pochyliło się nad propozycją wydłużenia letnich wakacji. O przeanalizowanie tego pomysłu zwrócono się do resortu edukacji. Według jego założeń, wakacje mogłyby trwać od 15 czerwca do 15 września i być podzielone na dwumiesięczne turnusy.
 8. Gdańska firma Wakacje.pl wprowadza klientów w błąd? Tak twierdzi Prezes Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który postawił spółce odpowiedni zarzut. Doczekał się reakcji ze strony firmy. Sprawdźcie oficjalne oświadczenie.
 9. Rzecznik Praw Dziecka zlecił ogólnopolskie badanie naukowe jakości życia dzieci i młodzieży. Jak się okazało, polscy rodzice nie dostrzegają poczucia smutku i samotności u własnych dzieci. Wyniki są niepokojące.
 10. Niemal 20 mln zł rządowego dofinansowania trafi dodatkowo do marszałka województwa pomorskiego na dofinansowanie 39 połączeń komunikacyjnych w regionie. Pieniądze pochodzą Funduszu rozwoju przewozów autobusowych. Pomorski sejmik na dzisiejszej sesji dokonał niezbędnych korekt budżetu województwa.
 11. - Ujęty w ustawie metropolitalnej obszar dla Pomorza jest zbyt duży - mówi Tadeusz Cymański. Poseł Zjednoczonej Prawicy przekonuje, że obszar niemal od Ustki do Elbląga wymaga analizy. Wprowadzenia ustawy natomiast chcą działacze Platformy Obywatelskiej. Dwie posłanki PO w tej sprawie złożyły interpelacje do MSWiA.
 12. Do 1 lutego można składać wnioski o dodatek elektryczny. Wsparcie wynosi 1000 zł lub 1500 zł, w zależności od rocznego zużycia energii elektrycznej w gospodarstwie domowym.

Kultura

Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach zaprasza na cykl Poezja w bibliotece, w ramach którego odbywać się będą spotkania z lokalnymi poetami. Zarówno tymi, którzy mają dorobek poetycki, jak i z debiutantami. Pierwszym gościem będzie chojnicka poetka Bernadeta Korzeniewska – w piątek 2 grudnia o godz. 17.00 w

Więcej…

Historia

77 rocznica męczeńskiej śmierci s. Adelgund Tumińskiej

W dniu 15.02.2022 Delegacja Klubów Konfederacji uczestniczyła w obchodach 77 rocznicy męczeńskiej śmierci s. Adelgund Tumińskiej. Uroczystości rozpoczęły się od

Więcej…

Turystyka

Chojnice na Trakcie Tajemnic

Chojnice z punktu widzenia turysty, który niejedno miejsce odwiedził (lipiec 2016 r.)

Religia

Domownicy Boga

Ks. Szymon Gwardzik Chojnice

Więcej…

Sport

Relacja i zdjęcia z turnieju tenisa stołowego

W minioną niedzielę w sali gimnastycznej chojnickiej Szkoły Podstawowej nr 8 odbył się XXI Turniej Tenisa Stołowego o

Więcej…

Samorząd

2 Rodziny z Chojnic włączonych do Szlachetnej PACZKI wciąż czeka na Darczyńcę!

W tym trudnym roku – obciążonym gospodarczymi i społecznymi problemami, nie możemy zostawić potrzebujących samych sobie. Wolontariusze Szlachetnej Paczki z Chojnic dotarli do wielu osób, dla których głód, osamotnienie, chłód, strach o jutro są chlebem powszednim. 10 Rodzin otrzyma pomoc, ale jeszcze 2 wciąż na nią czeka.😞 Ich historie umieszczone są na

Więcej…

Styl życia

Czas wolny

Osiedle Kolejarz Prochowa zorganizwało imprezę osiedlową

Dnia 31 sierpnia w godzinach 13:00-18:00 odbyła się Impreza Osiedlowa organizowana przez Zarząd Osiedla Kolejarz Prochowa i Urząd Miejski w Chojnicach. Impreza odbywała się na

Więcej…