niedziela 22 maj 2022
panorama-kwiecien-03

Wiadomości - Chojnice - naszemiasto.pl

Artykuły w kategorii: Wiadomości - Chojnice - naszemiasto.pl
Wiadomości - Chojnice - naszemiasto.pl
 1. Nie pomagają wysokie mandaty, nie pomagają kampanie społeczne, nie pomaga też zdrowy rozsądek, który w wielu przypadkach nie powstrzymuje kierowców, przed jazdą na "podwójnym gazie". Promil, dwa, trzy? Niektórzy z kierujących na Pomorzu byli kompletnie pijani. Coraz częściej zdarzają się też przypadki, gdy za kierownicą siedzą osoby pod wpływem narkotyków. Przygotowaliśmy zestawienie nieodpowiedzialnych uczestników ruchu, którzy zostali złapani na jeździe pod wpływem.
 2. Przeterminowane proszki do pieczenia, magnesy, osłonki kinder niespodzianki czy kolczyk do pępka, skarpetki dla psa...To tylko niektóre rzeczy, jakie mieszkańcy Pomorza chcą oddać za darmo za pośrednictwem serwisu OLX.
 3. W Krynicy Morskiej już w piątek 20 maja rozpoczną się regaty o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego. Na Zalewie Wiślanym rywalizować będą żeglarze i żeglarki z klas 420, 470 oraz ILCA 4, ILCA 6, ILCA 7. Rywalizacja zakończy się w niedzielę 22 maja, a na starcie stanie 250 żeglarzy i żeglarek.
 4. Od 2015 r. w Polsce funkcjonują odcinkowe pomiary prędkości. Obecnie jest ich 58 - także na Pomorzu - i to nie koniec, bo już za kilka miesięcy pojawi się ich jeszcze więcej. Zobacz, jak działają, gdzie obowiązują i jakie kary grożą, kiedy wykryją nadmierną prędkość.
 5. Większość kontrolowanych spółek komunalnych prowadziła działalność gospodarczą wykraczającą poza zadania gmin w sferze użyteczności publicznej - wynika z raportu opublikowanego przez Najwyższą Izbę Kontroli, która skontrolowała gminy w województwach pomorskim i zachodniopomorskim. Dodatkowo NIK podkreśla, że nadzór właścicielski samorządów nad spółkami najczęściej miał charakter czysto formalny, stąd liczne nieprawidłowości w ich działalności.
 6. Od swoich samych początków „Dziennik Bałtycki” był gazetą silnie zorientowaną „na teren”. Gdańsk, Gdynia i Sopot zawsze były w centrum zainteresowania naszych reporterów, ale nigdy nie zapominaliśmy o mniejszych pomorskich ośrodkach. I nie myślimy tu tylko o miastach powiatowych, ale także o zupełnie małych miejscowościach.
 7. Na pierwszym panelu VIII Dolnośląskiego Kongresu Samorządowego rozmawiano o ogromnej fali uchodźców i tego, jak uciekinierom wojennym efektywnie pomagać.
 8. Wczoraj tuż przed godziną 11.00 chojniccy strażacy dostali zawiadomienie o pożarze koparko-ładowarki na jednej z głównych ulic w Chojnicach. Gdy przybyli na miejsce, maszyna była już cała w ogniu. Jej operator nie ucierpiał, ponieważ w chwili wybuchu pożaru nie było go w kabinie.
 9. Wszystko wskazuje na to, że koniec tygodnia upłynie nam pod znakiem bardzo niestabilnej pogody. Według przewidywań meteorologów w kraju czeka nas zarówno powiew gorącego lata z temperaturą osiągającą prawie 30 st. C, jak i porywisty wiatr, opady deszczu i gwałtownych burz z gradem. Dla części województw wydane mają zostać ostrzeżenia meteorologiczne. Na Pomorzu będzie nieco spokojniej, ale i tak ciepła pogoda uraczy nas tylko na chwilę.
 10. W związku z coraz większą liczbą kierowców z Ukrainy, mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Pucku zdecydowali się przedstawić podstawowe informacje dotyczące obowiązujących przepisów ruchu drogowego w Polsce. - Liczymy na to, że prezentowane materiały pozwolą przyswoić wiedzę, dotyczącą poruszania się po drogach w naszym kraju - mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku. - Pamiętajmy, że bezpieczeństwo zależy od wszystkich uczestników ruchu drogowego.
 11. Najwyższa renta rehabilitacyjna w historii naszego kraju została wywalczona przez kancelarię VOX VERITAS®. Jej pracownicy dokonali przełomu, uzyskując kwotę 29 tysięcy złotych miesięcznie na rehabilitację robotyczną.
 12. Najwyższa renta rehabilitacyjna w historii naszego kraju została wywalczona przez kancelarię VOX VERITAS®. Jej pracownicy dokonali przełomu uzyskując kwotę 29 tysięcy złotych miesięcznie na rehabilitację robotyczną.

Kultura

Zapraszamy na FERIE W MUZEUM - do 25 lutego, od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 - 15:00

W programie:

Więcej…

Historia

77 rocznica męczeńskiej śmierci s. Adelgund Tumińskiej

W dniu 15.02.2022 Delegacja Klubów Konfederacji uczestniczyła w obchodach 77 rocznicy męczeńskiej śmierci s. Adelgund Tumińskiej. Uroczystości rozpoczęły się od

Więcej…

Turystyka

Chojnice na Trakcie Tajemnic

Chojnice z punktu widzenia turysty, który niejedno miejsce odwiedził (lipiec 2016 r.)

Religia

Domownicy Boga

Ks. Szymon Gwardzik Chojnice

Więcej…

Sport

Zakończenie sezonu biegowego w Chwaszczynie - Kaszuby Biegają

W najbliższą sobotę w Chwaszczynie oficjalne zakończenie sezonu biegowego na Kaszubach. Biegowe Mikołajki będą ostatnim etapem cyklu

Więcej…

Samorząd

Koncert charytatywny dla Ukrainy w Orliku - Leśno. Cz.2

Występy artystyczne przeplatała zbiórka finansowa oraz licytacja aukcyjna na rzecz Ukrainy. Jednym z przedmiotów był obraz Pałacu Prezydenckiego przekazany na licytację przez

Więcej…

Styl życia

Czas wolny

Osiedle Kolejarz Prochowa zorganizwało imprezę osiedlową

Dnia 31 sierpnia w godzinach 13:00-18:00 odbyła się Impreza Osiedlowa organizowana przez Zarząd Osiedla Kolejarz Prochowa i Urząd Miejski w Chojnicach. Impreza odbywała się na

Więcej…