poniedziałek 1 marzec 2021
panorama-chojnice-01

Wiadomości - Chojnice - naszemiasto.pl

Artykuły w kategorii: Wiadomości - Chojnice - naszemiasto.pl
Wiadomości - Chojnice - naszemiasto.pl
 1. Przy okazji dyskusji o planowanej przez rząd centralizacji służby zdrowia radni powiatowi z Chojnic poruszyli kwestię chojnickiego SOR-u, który ponosi zdecydowanie większe koszty finansowe przez przyjeżdżających pacjentów z ościennych miejscowości. Tucholę wymieniano najczęściej i zwracano uwagę, że jest tam przecież szpital!
 2. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z faktu, że są sytuacje, w których badający nas lekarz nie może wystawić pozytywnej opinii i tym samym nie możemy ubiegać się o prawo jazdy. Których osób to dotyczy i dlaczego?
 3. Tak mieszkaliśmy 20 lat temu. Jak wyglądało mieszkanie w Polsce w 2001 r.? Jeszcze solidne, drewniane witryny i skórzane kanapy z Holandii, ale już lekkie regały z Ikei i stoliki ze szklanym blatem. Zmywarki, mikrofalówki i obok kryształy z Zawiercia. Meble Cyroń i Agata. Koniecznie firanki i kwiaty. Zobaczcie, jakie meble królowały w naszych mieszkaniach 20 lat temu, czyli na przełomie XX i XXI wieku. Oto zdjęcia z salonów meblowych w Katowicach z lat 2001 - 2004
 4. Polski rynek sfałszowanych leków, czy innych wyrobów farmaceutycznych ma wartość na poziomie 62 milionów euro. Oszuści podrabiają preparaty lecznicze, na które jest ogromne zapotrzebowanie. Co zrobić, aby nie dać się nabrać? Kliknij w 'zobacz galerię" i sprawdź listę najczęściej fałszowanych leków!
 5. W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie o funkcjonowaniu uczelni wyższych. Zgodnie z nim nauka zdalna jest przedłużona do końca września tego roku.
 6. Oskar Grzesiak ma zaledwie 17 miesięcy. Choruje na rozszczep kręgosłupa. Ma przepuklinę oponowo - rdzeniową, malformację Chiarii, wodogłowie i niewydolność oddechową. Zrozpaczeni rodzice zbierają środki na turnusy rehabilitacyjne i roczną rehabilitację synka. - Za nami już tak wiele, przed nami jeszcze lata ciężkiej pracy, ale nie możemy zrezygnować! Na szali leży przyszłość Oskara, o którą będziemy walczyć do utraty tchu – mówią rodzice.
 7. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał synoptyczną prognozę pogody na weekend 26-28.02.2021 r. Wynika z niej, że zbliżający się do nas wielkimi krokami weekend przyniesie zmianę pogody. A wszystko to za sprawą chłodnego frontu atmosferycznego, który przemieszczając się z północy na południe Polski, spowoduje wzrost zachmurzenia i opady deszczu. Ochłodzenie odnotujemy w niemalże wszystkich województwach, w tym także na Pomorzu. Jakiej pogody możemy spodziewać się w najbliższy weekend w województwie pomorskim?
 8. Najbliższa pełnia Księżyca w Pannie, której kulminacja przypada 27 lutego 2021 r., sprzyja zadbaniu o zdrowie, organizację pracy i wprowadzanie dobrych nawyków. Ale nie tylko nawyków. To również dobry czas, aby zaplanować osiągnięcie nowego celu. Dobry, bo wyjątkowo sprzyja jego realizacji. Może nie natychmiast, nie spektakularnie, ale krok po kroku. Zgodnie z planem i pracowicie.
 9. Koronawirus niebezpiecznie mutuje się na całym świecie. Jeden z bardzo groźnych wariantów odkryli naukowcy w Nowym Jorku. Obawiają się, że szczepionki nie poradzą sobie z nim.
 10. W sobotę, 27 lutego o godz.19.00, podczas wirtualnej gali online, poznaliśmy wszystkich laureatów 68 Plebiscytu Sportowego Dziennika Bałtyckiego. Przyznaliśmy prestiżowe tytuły Sportowca Dekady - osobno wśród kobiet i mężczyzn, Trenera Dekady i Drużyny Dekady. Nagrodziliśmy także działaczy i sportowe talenty z regionu. Niezależnie od głosowania swoje nagrody przyznała także kapituła. Oglądaj retransmisję gali online!
 11. Koronawirus nie daje za wygraną. Na przestrzeni ostatnich dni w Polsce odnotowano znaczny wzrost zakażeń COVID-19. Z informacji udostępnionych przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że przekroczyliśmy barierę 10 tys. nowych przypadków dziennie, w efekcie czego rząd postanowił przedłużyć dotychczas obowiązujące obostrzenia sanitarne. Szczególnie ciężką sytuację odnotowano w województwie warmińsko-mazurskim, gdzie decyzją rządu zaostrzono zasady bezpieczeństwa. "Zamykamy hotele, galerie handlowe, placówki kulturalne, a klasy I-III szkoły podstawowej powrócą do nauki zdalnej" - powiedział szef resortu zdrowia podczas ostatniej konferencji prasowej. Jakie obostrzenia obowiązywać będą od najbliższej soboty na obszarze pozostałych województw? Oto lista!
 12. 2 Liga. W sobotę, 27 lutego o godz. 13.00 Bytovia Bytów wznowi rozgrywki ligowe wyjazdowym meczem z Pogonią Siedlce. W niedzielę, 28 lutego o godz. 20.00 o pierwsze punkty w 2021 roku powalczy natomiast Chojniczanka Chojnice na boisku Górnika Polkowice.

Kultura

ZAPRASZAMY W MASECZKACH NA WERNISAŻ WYSTAWY ŚLADY W SOBOTĘ 27 CZERWCA O GODZINIE 17:00

Więcej…

Historia

S. Adelgunda Tumińska - Rocznica śmierci

W rocznicę gwałtu oraz morderstwa s. Adelgund Tumińskiej przez żołnierzy Armii Czerwonej w 1945 roku, delegacje m. in. Rycerzy Zakonu Kolumba, Klubów Konfederacji z Chojnic oraz Człuchowa, złożyły wieńce i

Więcej…

Turystyka

Chojnice na Trakcie Tajemnic

Chojnice z punktu widzenia turysty, który niejedno miejsce odwiedził (lipiec 2016 r.)

Religia

Sport

Inauguracja Kaszuby Biegają 2020 już w tę sobotę

Już w tę sobotę i niedzielę inauguracja Kaszuby Biegają 2020, IV Marszobieg Wiedzy o 66. Kaszubskim Pułku Piechoty, a także pierwszy turniej

Więcej…

Samorząd

Styl życia

Czas wolny

Osiedle Kolejarz Prochowa zorganizwało imprezę osiedlową

Dnia 31 sierpnia w godzinach 13:00-18:00 odbyła się Impreza Osiedlowa organizowana przez Zarząd Osiedla Kolejarz Prochowa i Urząd Miejski w Chojnicach. Impreza odbywała się na

Więcej…