piątek 3 lipiec 2020
panorama-chojnice-01

Wiadomości - Chojnice - naszemiasto.pl

Artykuły w kategorii: Wiadomości - Chojnice - naszemiasto.pl
 1. Czy daleko jest z Nieba do Piekła? Gdzie leżą pomorskie Warszawa, Rzym i Betlejem? Czy w Mrozach jest zimno, cCzysta jest rzeczywiście Czysta, a Wygoda wygodna? Mapa Pomorza obfituje w śmieszne i dziwne nazwy wsi i miejscowości. Sprawdźcie, gdzie leżą! Znacie je wszystkie?
 2. Z Pomorza wywodzą się marki znane w całym kraju. Na co dzień kupujemy ich produkty albo możemy kupować dzięki ich usługom. Ale czy wiemy, kto szefuje tym firmom? Menedżerowie na kontrakcie, znani biznesmeni czy założyciele? Poznaj ważne nazwiska na mapie pomorskiego biznesu.
 3. NAJLEPSZE PLAŻE W WOJEWÓDZTWIE POMORSKIM. Morze Bałtyckie to jeden z najczęstszych wakacyjnych kierunków wielu Polaków. W tym roku, przez pandemię koronawirusa, może być jedyną dostępną destynacją dla tych osób, które na urlopie chcą wypocząć nad morzem. Co ciekawe, w ciągu ostatnich lat, Bałtyk zaczyna odgrywać dużą rolę w turystyce nadmorskiej, a co za tym idzie - staje się kierunkiem coraz częściej wybieranym przez mieszkańców innych krajów. Jakiś czas temu brytyjski dziennik The Guardian opublikował raport o najlepszych plażach nad Bałtykiem. To właśnie w tym zestawieniu znalazło się sporo polskich plaż. My jednak postanowiliśmy oprzeć się na zestawieniu opublikowanym przez portal rankingplaz.pl, w którym o jakości plaż decydują Internauci! Sprawdź, które plaże w województwie pomorskim zyskały największą ilość głosów. Tu warto udać się na urlop!
 4. Hałasują, nie zamykają drzwi, śmiecą, palą, nie pilnują psów? Trzeba napisać do nich list i powiesić na klatce schodowej! Zobaczcie najlepsze ogłoszenia sąsiadów, klikając w galerię zdjęć powyżej. Na kolejne slajdy możecie przechodzić za pomocą strzałek lub gestów.
 5. Najciekawsze spotkanie zwane w żargonie sportowym meczem na szczycie zostało rozegranie w Człuchowie pomiędzy zawodnikami, którzy nie doznali do tej pory żadnej straty punktowej.
 6. Wszystko wygląda zupełnie inaczej z... kosmosu. Zobaczcie zdjęcia z serii satelitów Europejskiej Agencji Kosmicznej, które systematycznie obrazują powierzchnię naszej planety. Niebezpieczna fala powodziowa i uciążliwe sinice, z tej perspektywy wyglądają wyjątkowo malowniczo.
 7. Fortuna 1 Liga. W końcu kibice w Chojnicach doczekali się oglądania na własne oczy piłkarzy Chojniczanki. Gorzej, że drużynie nie udało się wydobyć z dołów tabeli ligowej. To oznacza, że piątkowe spotkanie z Sandecją Nowy Sącz nie będzie okazją do wielkiego święta.
 8. Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych trwa. Świeżo upieczeni absolwenci podstawówek podejmują ostatnie decyzje, gdzie chcieliby kontynuować swoją edukację. Może ktoś chciałby uczyć się w człuchowskim ogólniaku? Poniżej prezentacja propozycji liceum na rok szkolny 2020/2021.
 9. W najciekawszym meczu siódmej kolejki spotkań Karolina Kaszyńska po ciężkim boju pokonała wysoko mierzącą w tym roku Martynę Kulpitę. Mecz odbył się na najdłuższym trzysetowym dystansie. K.Kaszyńska - M.Kulpita 2-1 (6-3,3-6,6-1).
 10. Ochotnicze Hufce Pracy zapewniają bezpłatny pobyt w internacie w komfortowych warunkach, nieodpłatne smaczne całodzienne wyżywienie oraz opiekę socjalną. Oferta skierowana jest do młodzieży, która ukończyła 15 rok życia i chciałaby skorzystać z wiedzy instruktorów praktycznej nauki zawodu, aby zdobyć wymarzony zawód. Uczestnicy mają możliwość podjęcia nauki w klasie siódmej i ósmej szkoły podstawowej, w szkole branżowej pierwszego stopnia oraz w systemie kursowym.
 11. Na chojnickim Rynku z wyborcami spotkał się we wtorek 30 czerwca kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Rafał Trzaskowski. Przekonywał o słuszności wyboru jego osoby na głowę państwa tłumnie przybyłych, którzy już 12 lipca będą głosować w II turze wyborów prezydenckich.
 12. Ranczo Pod Lipą to miejsce, które zdobyło tytuł Gospodarstwa Agroturystycznego Roku 2019 w plebiscycie "Mistrzowie Agro". Warto się zatem wybrać na weekend lub wakacje do miejscowości Marynowy w powiecie nowodworskim. Zobaczcie film z tej pomorskiej perełki agroturystyki!

Kultura

ZAPRASZAMY W MASECZKACH NA WERNISAŻ WYSTAWY ŚLADY W SOBOTĘ 27 CZERWCA O GODZINIE 17:00

Więcej…

Historia

Piknik historyczny w Chojnicach

W sobotę 01.02.2020r w setną rocznicę powrotu Chojnic do Ojczyzny, na chojnickim Starym Rynku odbyła się inscenizacja wkroczenia wojsk wielkopolskich do Chojnic, oraz

Więcej…

Turystyka

Chojnice na Trakcie Tajemnic

Chojnice z punktu widzenia turysty, który niejedno miejsce odwiedził (lipiec 2016 r.)

Religia

Sport

Inauguracja Kaszuby Biegają 2020 już w tę sobotę

Już w tę sobotę i niedzielę inauguracja Kaszuby Biegają 2020, IV Marszobieg Wiedzy o 66. Kaszubskim Pułku Piechoty, a także pierwszy turniej

Więcej…

Samorząd

Styl życia

Czas wolny

Osiedle Kolejarz Prochowa zorganizwało imprezę osiedlową

Dnia 31 sierpnia w godzinach 13:00-18:00 odbyła się Impreza Osiedlowa organizowana przez Zarząd Osiedla Kolejarz Prochowa i Urząd Miejski w Chojnicach. Impreza odbywała się na

Więcej…