sobota 17 listopad 2018
Chonice

Wiadomości - Chojnice - naszemiasto.pl

Artykuły w kategorii: Wiadomości - Chojnice - naszemiasto.pl
 1. Nawet 12 lat pozbawienia wolności grozi Eugeniuszowi S., mieszkańcowi gminy Czarne oskarżonemu o wykorzystywanie seksualne dwóch chłopców. Dzisiaj do Sądu Rejonowego w Człuchowie trafił akt oskarżenia w tej sprawie
 2. W piątek 16 listopada w życie weszła ważna nowelizacja kodeksu wykroczeń. Sprawdź co się zmieniło - kliknij w "zobacz galerię".
 3. Pojawił się cień nadziei na krótsze, niż dotychczas oczekiwanie na badania rezonansem magnetycznym, tomografię komputerową, kolonoskopię czy gastroskopię.Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ w Gdańsku rozstrzygnął już konkursy na wykonywanie w latach 2019 - 2023 ambulatoryjnych świadczeń diagnostycznych kosztochłonnych (ASDK). Łączne nakłady na badania wzrosły o ponad 4,1 mln zł.
 4. W nocy z czwartku na piątek w Rozworach w gminie Debrzno skradziono ładowarkę jcb 53070 oraz ciągnik marki New Holland t 6080. Ktokolwiek posiada jakiekolwiek informacje na ten temat proszony jest o kontakt z policją, lub też telefon pod nr 600 466 110.
 5. Jaka będzie pogoda w piątek, 16 listopada 2018? Rano na Pomorzu gęste mgły. W dzień przejaśnienia. Zobaczcie szczegółową prognozę pogody na 16.11.2018.
 6. W najbliźszą sobotę wieczorem warto zarezerować sobie czas, zeby "zajrzeć" do Miejskiego Domu Kultury w Człuchowie. Odbędzie się tu wernisaż fotografii Marcina Sarnowskiego i koncert Izzy and the Black Trees. Wstęp wolny!
 7. W ten weekend (16-18.11) odbędzie się sporo wydarzeń w miastach województwa pomorskiego. Sprawdź, co zaplanowano i wybierz coś dla siebie!
 8. Poszukiwany za pobicie i zniszczenie auta 31-latek został zatrzymany. W jego samochodzie znaleziono narkotyki.
 9. Dziennikarze już zobaczyli nowe autobusy, pasażerowie wsiądą do nich w przyszłym tygodniu. A od 2020 r. pierwsza grupa chojniczan (uczniowie) będzie jeździć komunikacją miejską za darmo.
 10. Pomorze jest przepięknym miejscem. Co roku województwo pomorskie odwiedza tysiące turystów z całego kraju i coraz więcej turystów z całego świata. Jakie miejsca spodobały im się najbardziej? Zobaczcie zestawienie TOP 10 ciekawych miejsc na Pomorzu, stworzone na podstawie ocen użytkowników serwisu TrpiAdvisor.
 11. Do letniego urlopu zostało jeszcze bardzo dużo czasu, jednak już dziś warto się zastanowić nad wakacjami. Które miejsca warto wybrać na wakacyjny wypoczynek? Jakie kryteria przeważają w kierunkach podróży przez nas wybieranych? Na podstawie statystyk i analiz, portal Nocowanie.pl przygotował turystyczne trendy na 2019.
 12. Na czwartkowej sesji radni gminy Chojnice decydować będą o dalszych losach cennej historycznie wyspy na jeziorze Ostrowite. Gmina chce ją zdobyć drogą wymiany...

Kultura

Historia

Turystyka

Chojnice na Trakcie Tajemnic

Chojnice z punktu widzenia turysty, który niejedno miejsce odwiedził (lipiec 2016 r.)

Religia

Sport

Turnieju o Bramę Pomorza w Chojnicach


14 października w Chojnicach odbędzie się VI turniej sportowy o Bramę Pomorza. Turniej będzie zostanie rozegrany pod honorowym patronatem Starosty Chojnickiego, w ramach Dni Kultury Kaszub i Pomorza.

Więcej…

Samorząd

Styl życia

Czas wolny

Legowisko Chojnice 2017

Dużo tych klocków było i wiele się zbudowało. Bardzo dobra zabawa z klockami lego dla każdego i w każdej grupie wiekowej kto choć trochę miał żyłkę do inżynierii.