wtorek 29 wrzesień 2020
panorama-chojnice-01

Wiadomości - Chojnice - naszemiasto.pl

Artykuły w kategorii: Wiadomości - Chojnice - naszemiasto.pl
Wiadomości - Chojnice - naszemiasto.pl
 1. Mieszkaniec Przechlewa Krzysztof Kowalik zdał egzamin na prawo jazdy nie samochodem kia rio, jak wszyscy kursanci, ale wyjątkowym lamborghini gallardo o pojemności 5,2 litra i mocy 560 koni mechanicznych. Zrobił to w piątek w Chojnicach, dzięki Pawłowi Billowi z Człuchowa, jako pierwszy na świecie. Jak to możliwe?
 2. Psy, które potrzebują mało ruchu są idealne dla ludzi, którzy nie przepadają za jego nadmiarem. Poznaj najbardziej leniwe rasy psów – te psiaki chętnie poleżą z tobą na kanapie, zamiast biegania i hasania. Nie w głowie im harce, za to pokochają cię, jeśli nie będziesz ciągle gonił ich na spacery. Szukasz mało aktywnej rasy psów? Zobacz, które psy potrzebują mało ruchu.
 3. W poniedziałek Najwyższa Izba Kontroli opublikowała raport o diagnostyce patomorfologicznej. Wynika z niego, że w latach 2017-2019 Minister Zdrowia nie zapewnił polskim pacjentom odpowiedniej opieki w zakresie badań dotyczących chorób nowotworowych.
 4. Jaka będzie zima 2020/2021? Kalendarzowa jesień już się rozpoczęła, a za oknami słońce w pełnej okazałości. Przed nami wyjątkowo ciepłe tygodnie - mówią meteorolodzy. Czy tegoroczna zima zaskoczy nas niskimi temperaturami? Czy w tym roku będziemy mieli szansę ulepić bałwana podczas Świąt Bożego Narodzenia? Kiedy spadnie pierwszy śnieg? Sprawdźcie naszą prognozę pogody!
 5. Finalistki plebiscytu Kobieca Twarz Pomorza spotkały się w niedzielę 27.09.2020 w ramach gdańskiego Forum Kobiecości - wielkiej gali z warsztatami, zorganizowanej przez "Dziennik Bałtycki". To było prawdziwe święto kobiet w naszym regionie.
 6. Burze z opadami deszczu, a lokalnie też gradu zapowiadają w Gdańsku i na niemal całym Pomorzu synoptycy. Wiatr może osiągać 70 kilometrów na godzinę, a taka dość ekstremalna pogoda wystąpić może już w piątek 25.09.2020 po południu, ale też w sobotę 26.09.2020 oraz rankiem w niedzielę 27.09.2020.
 7. W czwartek 24.09.2020 wieczorem na przejeździe kolejowym w miejscowości Nieżychowice na drodze wojewódzkiej 212 wielu zniecierpliwionych czekaniem kierowców zlekceważyło opuszczony szlaban oraz ostrzeżenia świetlne. Przejeżdżali przez tory, mimo że chwilę później przejechał tędy pociąg. Kilka godzin później okazało się, że te rogatki uległy awarii.
 8. Resort zdrowia poinformował o rekordowej liczbie nowych zakażeń na koronawirusa. W całym kraju potwierdzono aż 1587 nowych przypadków - najwięcej na Mazowszu, w Małopolsce i w woj. kujawsko-pomorskim. Niestety Pomorze również odnotowało znaczny wzrost w postaci 128 wykrytych infekcji. Zmarły też kolejne dwie osoby z naszego regionu.
 9. Modernizacja systemu informatycznego, jedna rejestracja, zatrudnienie dodatkowej osoby - są pierwsze efekty … ogromnej kolejki do chojnickiego szpitala, o której niedawno pisaliśmy. Pojawiły się pomysły, jak zapobiec powstawaniu zatorów przed okienkami w przyszłości.
 10. Wiele wskazuje na to, że w miejscu skrzyżowania dróg wojewódzkich 212 i 236, w powiecie chojnickim niedaleko Konarzyn, powstanie rondo. To efekt wielu tragicznych wypadków, do których doszło w tym miejscu w tym roku, ale też w latach poprzednich.
 11. Wojsko wyprzedaje sprzęt! Tego typu przetargi to prawdziwa gratka dla miłośników wojskowych sprzętów z demobilu! Oddziały Agencji Mienia Wojskowego organizują je co jakiś czas - z reguły raz w miesiącu. Tym razem przyszła kolej na Gdynię. AMW na swojej stronie internetowej wystawiło takie rzeczy jak: samochody, sprzęt techniczny czy specjalistyczne maszyny. Wszystko to w przystępnych cenach! Sprawdź, co można kupić podczas wrześniowego przetargu!
 12. Zapraszamy uczniów pomorskich szkół do udziału w XXIV edycji Konkursu Wiedzy o Kaszubach. Wyjątkowo w tym roku – z powodu pandemii, konkurs ogłaszamy jesienią, a nie jak w poprzednich latach, wiosną. Zapraszamy was do kolejnego sprawdzenia swojej wiedzy, ale przede wszystkim do zgłębiania niezwykłej historii regionu, poznawania jej bohaterów, tradycji i mowy.

Kultura

ZAPRASZAMY W MASECZKACH NA WERNISAŻ WYSTAWY ŚLADY W SOBOTĘ 27 CZERWCA O GODZINIE 17:00

Więcej…

Historia

Piknik historyczny w Chojnicach

W sobotę 01.02.2020r w setną rocznicę powrotu Chojnic do Ojczyzny, na chojnickim Starym Rynku odbyła się inscenizacja wkroczenia wojsk wielkopolskich do Chojnic, oraz

Więcej…

Turystyka

Chojnice na Trakcie Tajemnic

Chojnice z punktu widzenia turysty, który niejedno miejsce odwiedził (lipiec 2016 r.)

Religia

Sport

Inauguracja Kaszuby Biegają 2020 już w tę sobotę

Już w tę sobotę i niedzielę inauguracja Kaszuby Biegają 2020, IV Marszobieg Wiedzy o 66. Kaszubskim Pułku Piechoty, a także pierwszy turniej

Więcej…

Samorząd

Styl życia

Czas wolny

Osiedle Kolejarz Prochowa zorganizwało imprezę osiedlową

Dnia 31 sierpnia w godzinach 13:00-18:00 odbyła się Impreza Osiedlowa organizowana przez Zarząd Osiedla Kolejarz Prochowa i Urząd Miejski w Chojnicach. Impreza odbywała się na

Więcej…