środa 17 lipiec 2019

Wiadomości - Chojnice - naszemiasto.pl

Artykuły w kategorii: Wiadomości - Chojnice - naszemiasto.pl
 1. Dwa nowe konkursy ogłasza człuchowski Ratusz na Lawendowy Jarmark Świętego Jakuba. Organizatorzy wydarzenia oczekują ciekawych fotografii oraz prac plastycznych zawierających motywy lawendowe. Roślina ta od kilku lat jest znakiem rozpoznawczym Człuchowa.
 2. Pogoda na koniec lipca i początek sierpnia 2019 w Polsce. Prognoza długoterminowa na lipiec i sierpień nad morzem. Czego możemy spodziewać się pod koniec lipca? Jaki będzie sierpień? Czy wrócą wyczekiwane przez wszystkich upały? Sprawdźcie!
 3. Jakie kierunek studiować, aby dobrze zarabiać? Coraz częściej kandydaci na studentów kalkulują, czy wysiłek włożony w lata nauki się opłaci. To słuszny trop, bo - jak wskazuje ministerialny raport o Ekonomicznych Losach Absolwentów (ELA) - nie każdy student w przyszłości zarabiać będzie krocie. Co więc naprawdę opłaca się studiować w Trójmieście?
 4. Wrzesień przyniesie wyjątkowe i spektakularne wydarzenie dla pomorskiego środowiska gospodarczego. Opublikujemy doroczny ranking TOP 100 największych pomorskich firm, a tegoroczna edycja zyska zupełnie nową, prestiżową oprawę.
 5. Główny Inspektorat Sanitarny wycofał z obrotu partię białej gorczycy marki Prymat. Wykryto w niej pałeczki Salmonella Typhimurium. Spożycie tego produktu może skutkować ciężkim zatruciem pokarmowym, szczególnie niebezpiecznym dla najmłodszych.
 6. Nietypową atrakcję śledzenia życia gołębia on line udostępniło chojnickie starostwo. Przy gabinecie starosty chojnickiego i sekretariatu gniazdko uwił Gołąb Grzywacz (Columba palumbus).
 7. Prognozować wilgotność gleby nawet z 60-godzinnym wyprzedzeniem pozwala portal, który dzięki technologii z Politechniki Gdańskiej uruchomiło Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Pomorskim rolnikom pomysł bardzo się podoba.
 8. Oleksii Obukhovskyi, Ukrainiec mieszkający w Ostrowie Wielkopolskim, pierwszy dobiegł na metę podczas piątej edycji Letniego Biegu Hamera jaki odbył się dzisiaj w Miastku.
 9. Ponad 200 biegaczy wystartowało w sobotę (13.07) trzeciej edycja RUNdy Przechlewskiej. W tym roku obok nagród w biegu głównym i kategoriach wiekowych oraz dla najlepszej zawodniczki i zawodnika z Przechlewa, pojawiły się nowości. I tak miejsce na podium zarezerwowano dla zawodnika, który „zgromadził największą liczbę kilogramów”, czyli najcięższego biegacza oraz zawodniczki z najmniejszą liczbą centymetrów czyli najniższego wzrostu. Była tez nagroda dla zawodników, którzy biegli najdłużej oraz – zgodnie z zapowiedzią - za zajęcie 33 miejsca, co ma się już stać przechlewską tradycją. Zapraszamy do oglądania zdjęć z imprezy.
 10. Ponad 200 biegaczy wystartowało w sobotę (13.07) trzeciej edycja RUNdy Przechlewskiej. W tym roku obok nagród w biegu głównym i kategoriach wiekowych oraz dla najlepszej zawodniczki i zawodnika z Przechlewa, pojawiły się nowości. I tak miejsce na podium zarezerwowano dla zawodnika, który „zgromadził największą liczbę kilogramów”, czyli najcięższego biegacza oraz zawodniczki z najmniejszą liczbą centymetrów czyli najniższego wzrostu. Była tez nagroda dla zawodników, którzy biegli najdłużej oraz – zgodnie z zapowiedzią - za zajęcie 33 miejsca, co ma się już stać przechlewską tradycją. Zapraszamy do oglądania zdjęć z imprezy.
 11. Ponad 200 biegaczy wystartowało w sobotę (13.07) trzeciej edycja RUNdy Przechlewskiej. W tym roku obok nagród w biegu głównym i kategoriach wiekowych oraz dla najlepszej zawodniczki i zawodnika z Przechlewa, pojawiły się nowości. I tak miejsce na podium zarezerwowano dla zawodnika, który „zgromadził największą liczbę kilogramów”, czyli najcięższego biegacza oraz zawodniczki z najmniejszą liczbą centymetrów czyli najniższego wzrostu. Była tez nagroda dla zawodników, którzy biegli najdłużej oraz – zgodnie z zapowiedzią - za zajęcie 33 miejsca, co ma się już stać przechlewską tradycją. Zapraszamy do oglądania zdjęć z imprezy.
 12. Wojsko po raz kolejny sprzedaje sprzęt. Takie regularne przetargi to gratka dla miłośników wojskowych hitów z demobilu! Regionalne oddziały Agencji Mienia Wojskowego organizują je co jakiś czas. Na takich aukcjach można kupić wykorzystywane dotąd przez wojsko: ubrania, samochody, sprzęt techniczny, a nawet autobus czy instrumenty. Sprawdźcie, co można kupić podczas lipcowego przetargu w Gdyni!

Kultura

Od środy (24 lipca) do niedzieli (28lipca) zapraszamy wszystkich na kaszubskie spotkania z folklorem z całego świata. Wystąpią zespoły z Chile, Cypru, Czech,

Więcej…

Historia

Turystyka

Chojnice na Trakcie Tajemnic

Chojnice z punktu widzenia turysty, który niejedno miejsce odwiedził (lipiec 2016 r.)

Religia

Sport

Garmin Iron Triathlon Stężyca 2019 już za nami - relacja

W minioną sobotę w Stężycy spotkali się triathloniści z całej Polski rywalizujący w ramach czwartego etapu Garmin Iron Triathlon 2019. Wszyscy, którzy odwiedzają Stężycę mają niepowtarzalną okazję do wzięcia udziału w wyścigu z niepowtarzalnym, prawdziwie regionalnym klimatem! Impreza na Kaszubach odbyła się już po raz

Więcej…

Samorząd

Styl życia

Czas wolny

Cyfrowa majówka w Chojnicach na Osiedlu Kolejarz

17 maja od 15 do 18:30 Zarząd Osiedla Kolejarz Prochowa zaprasza dzieci wraz z rodzicami na warsztaty podstaw programowania w ramach ogólnopolskiego programu Ministerstwa Cyfryzacji- Cyfrowa Majówka.
informacje o projekcie:

Więcej…