poniedziałek 25 marzec 2019
panorama-chojnice-czerwiec-02

Wiadomości - Chojnice - naszemiasto.pl

Artykuły w kategorii: Wiadomości - Chojnice - naszemiasto.pl
 1. Plebiscyt Mistrzowie Handlu wchodzi w kluczową fazę. Kilka tygodni temu Czytelnicy Dziennika Bałtyckiego i regionalnych tygodników nominowali miejsca, w których robienie zakupów to przyjemność - teraz trwa głosowanie. Oto liderzy w poszczególnych powiatach województwa pomorskiego - warto pamiętać, że głosowanie jest dynamiczne. Wasze ulubione sklepy wciąż czekają na wsparcie!
 2. Przy Katedrze Oliwskiej w Gdańsku pojawiły się dziś pluszowe maskotki i transparenty. Powieszono, zostawiono je na ogrodzeniu. To element ogólnopolskiej akcji "Hańba Biskupia", w ramach której w całym kraju odbywają się protesty przeciwko pedofilii w Kościele.
 3. Rządowy program Mama 4+, który wszedł w życie wraz z początkiem marca tego roku, cieszy się na Pomorzu coraz większym zainteresowaniem. Szacuje się, że wnioski o rodzicielskie świadczenie uzupełniające złożyła już do tej pory ponad połowa uprawnionych do tego osób. Najstarsza beneficjentka programu ma... 98 lat.
 4. W sobotę ulice Żukowa wypełniły się czarno-żółtymi barwami. Na uroczyste obchody Dnia Jedności Kaszubów zjechali Kaszubi z całego regionu, aby wspólnie się bawić i uczestniczyć w różnorodnych atrakcjach.
 5. W kiełbasie surowej metka łososiowa MAP oraz w mięsie garmażeryjnym z łopatki wieprzowej wykryto pałeczki Salmonelli spp - ostrzega Główny Inspektor Sanitarny.
 6. Zwierzęta w ogrodach zoologicznych się rozmnażają. Jednak, choć każde narodziny są cudem, nieczęsto budzą tyle emocji jak tym razem. W gdańskim zoo urodził się pingwin albinos. To fenomen na skalę globu!
 7. Setki osób pracują już przy odnawianiu lasów na terenach poklęskowych w gminie Czersk. Do akcji sadzenia lasów można będzie też dołączyć w ramach „czynu społecznego”. Pierwsza akcja już 23 marca.
 8. Policjanci z Człuchowa sprawdzają zielone samochody typu jeep. Jak się dowiedzieliśmy, w czwartek rano mężczyzna jeżdżący takim właśnie samochodem próbował nakłonić uczennicę szkoły w Przechlewie, żeby wsiadła z nim do auta. Dziewczynka uciekła, ale jak wynika z informacji przekazywanych nam przez mieszkańców Przechlewa, to już kolejne podobne zdarzenie.
 9. Temat kolejnej już sprawy molestowania dzieci - podopiecznych jednej z rodzin zastępczych w powiecie chojnickim, poruszyła podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Chojnickiego radna, Mirosława Dalecka.
 10. W kaszubskich strojach, z transparentami i uśmiechem na ustach dzieci ze szkół kibicowały Treflowi Sopot w meczu ze Stelmetem Zielona Góra! Zobaczcie zdjęcia z trybun!
 11. Kiedy pierwszy dzień wiosny 2019? Kiedy początek kalendarzowej i astronomicznej wiosny? Wiosna zbliża się do nas już od początku lutego. Nie ma silnych mrozów, śnieg również nie dopisuje, a słońce świeci coraz mocniej. Kiedy jest pierwszy dzień wiosny? Czy widać już pierwsze oznaki wiosny? Na tę porę roku czekamy z utęsknieniem - dni stają się coraz dłuższe, możemy nosić mniej warstw ubrań i więcej spacerować.
 12. Podobno do tematu imion nie można podejść z dystansem. Większość osób ma dosyć różne opinie na temat nazywania dzieci. Jak można nazwać dziecko? Zwyczajnie, pretensjonalnie, staromodnie, dziwacznie?

Kultura

Historia

Turystyka

Chojnice na Trakcie Tajemnic

Chojnice z punktu widzenia turysty, który niejedno miejsce odwiedził (lipiec 2016 r.)

Religia

Sport

Turnieju o Bramę Pomorza w Chojnicach


14 października w Chojnicach odbędzie się VI turniej sportowy o Bramę Pomorza. Turniej będzie zostanie rozegrany pod honorowym patronatem Starosty Chojnickiego, w ramach Dni Kultury Kaszub i Pomorza.

Więcej…

Samorząd

Styl życia

Czas wolny

Legowisko Chojnice 2017

Dużo tych klocków było i wiele się zbudowało. Bardzo dobra zabawa z klockami lego dla każdego i w każdej grupie wiekowej kto choć trochę miał żyłkę do inżynierii.