poniedziałek 16 wrzesień 2019

Wiadomości - Chojnice - naszemiasto.pl

Artykuły w kategorii: Wiadomości - Chojnice - naszemiasto.pl
 1. Dużo muzyki i wspólnej zabawy. Wszystko po to, by pomóc rodzinie Alana. W sobotę w fosie miejskiej odbyło się charytatywne zakończenie lata. Alan ma 70 proc poparzonej skóry i wymaga długiego leczenia - przypomniał na charytatywnej imprezie Wojciech Rekowski, jego ojciec. Chłopiec jest już po kilku przeszczepach skóry, ale to nie koniec walki. Na szczęście nie został sam z tym problemem. Koledzy z pracy w zorganizowali imprezę z różnymi atrakcjami: koncertami młodych talentów, licytacjami, zabawami integracyjnymi, poczęstunkiem. Przez popołudnie przez fosę przewinęło się sporo chojniczan, dla których los Alana nie był obojętny.
 2. Wichura na Pomorzu prognozowana jest na niedzielę (15.09.2019). Od rana wieje w województwie pomorskim. Około południa Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla kilku powiatów.
 3. Tadeusz Seibert, który dwa razy w tygodniu przyjeżdża do Człuchowa, żeby prowadzić zajęcia w Miejskim Domu Kultury w Człuchowie, brawurowym wykonaniem piosenki z repertuaru Kamila Bednarka odwrócił cztery jurorskie fotele w The Voice od Poland i przeszedł do kolejnego etapu. Podczas rozmowy z jurorami okazało się, że przed laty podkochiwała się w nim Małgorzata Jamroży, bardziej znana jako Margaret.
 4. Stulecie niepodległych Chojnic – taka rocznica zdarza się tylko raz. Warto zatem godnie ją uczcić. Jest już kilka pomysłów.
 5. Poszukiwani na Pomorzu 2019. To najgroźniejsi przestępcy na Pomorzu? Ci mężczyźni to według danych portalu poszukiwani.policja.pl najniebezpieczniejsi przestępcy poszukiwani przez pomorską policję. Są podejrzani o rozboje, gwałty, brutalne napaści i zabójstwa. Zobacz galerię zdjęć i rysopisy najgroźniejszych przestępców poszukiwanych przez policję na Pomorzu.
 6. Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła skargę do przetargu na rozbudowę terminalu T2 w Porcie Lotniczym Gdańsk. Decyzja izby oznacza zielone światło dla umowy portu z firmą Doraco oraz szansę szybkiego rozpoczęcia ważnej dla pasażerów inwestycji.
 7. W najbliższy weekend (13-15 września), w miejscowościach województwa pomorskiego szykuje się sporo wydarzeń. Odbędą się koncerty, występy kabaretów czy dożynki. Zobaczcie, co wydarzy się na Pomorzu w ten weekend i wybierzcie coś dla siebie.
 8. Wójtowie i burmistrzowie z około 20 gmin spotkali się w Człuchowie na posiedzeniu Zarządu Związku Gmin Pomorskich. Dyskutowali między innymi o realizacji programu „Czyste Powietrze” oraz o sytuacji w szkole, po kolejnej reformie oświaty.
 9. Jaki był rok 2018 dla pomorskich firm? Trudno jednoznacznie ocenić. Niektóre wskaźniki wyglądają bardzo dobrze, inne wręcz przeciwnie, mogą niepokoić. Zobaczcie nasz raport!
 10. W poniedziałek, 9 września 2019 r., podczas targów Baltexpo, odbyła się uroczysta gala pierwszej edycji konkursu "TOP 100 Pomorza". Przyznaliśmy nagrody w pięciu kategoriach: najbardziej innowacyjna firma, najlepszy startup, firma odpowiedzialna społecznie, gmina przyjazna biznesowi i najlepsza firma branży morskiej. Zobaczcie zdjęcia!
 11. Ponad osiemdziesięcioro wędkarzy (42 załogi wzięło udział w jubileuszowych, bo organizowanych po raz dziesiąty Ogólnopolskich Zawodach Spiningowych Parami z Łodzi. Rozegrano je w niedzielę na jeziorze Rychnowskim. Wśród startujących znaleźli się przede wszystkim miłośnicy „moczenia kija” z Polski północnej, chociaż wśród zawodników pojawiła się jedna wędkarska para z Warszawy.

Kultura

Galeria Oczko w Męcikale zaprasza dzieci na Warsztaty Plastyczne do Galerii Oczko w Męcikale ul. Długa 10, 6 sierpnia 2019 (wtorek) od

Więcej…

Historia

Turystyka

Chojnice na Trakcie Tajemnic

Chojnice z punktu widzenia turysty, który niejedno miejsce odwiedził (lipiec 2016 r.)

Religia

Sport

W Szemudzie pobiegło aż 393 osoby

W Szemudzie 17 sierpnia odbyły się kolejne zmagania w ramach Cyklu Kaszuby Biegają 2019. Na startach stanęło łącznie 393 zawodników z całej Polski. Biegali zawodowcy, amatorzy oraz

Więcej…

Samorząd

Styl życia

Czas wolny

Osiedle Kolejarz Prochowa zorganizwało imprezę osiedlową

Dnia 31 sierpnia w godzinach 13:00-18:00 odbyła się Impreza Osiedlowa organizowana przez Zarząd Osiedla Kolejarz Prochowa i Urząd Miejski w Chojnicach. Impreza odbywała się na

Więcej…