poniedziałek 27 styczeń 2020
panorama-chojnice-01

Wiadomości - Chojnice - naszemiasto.pl

Artykuły w kategorii: Wiadomości - Chojnice - naszemiasto.pl
 1. Niedziele handlowe 2020. Od nowego roku lista niedziel handlowych znacząco się skurczyła. Handlować będzie można tylko przez 7 niedziel, głównie w okresie świątecznym. W niedzielę 26 stycznia 2020 zrobimy zakupy. Dlaczego 26.01.2020 to niedziela handlowa?
 2. Niesłabnącą popularnością i uznaniem wśród widzów stacji TVN od lat cieszy się najbardziej znany program kulinarny w Polsce - "Kuchenne Rewolucje" prowadzony przez Magdę Gessler. Jak powszechnie wiadomo, Magda Gessler przeprowadziła ponad 30 zmian w restauracjach na Pomorzu. Niestety, nie wszystkie zrewolucjonizowane punkty gastronomiczne przeszły próbę czasu. Być może kilka z nich nie sprostało także oczekiwaniom klientów. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy TOP 17 udanych realizacji, przeprowadzonych przez słynną restauratorkę w województwie pomorskim. Te lokale od lat cieszą się dużą liczbą zadowolonych klientów! Sprawdź, o jakich restauracjach mowa i daj w komentarzu znać, czy się z tym zgadzasz.
 3. Licytacje organizowane przez komorników to zawsze okazja, by kupić często atrakcyje lokale w niskiej cenie. Zobaczcie, jakie mieszkania i gdzie będzie można w najbliższym czasie wylicytować na Pomorzu.
 4. Koronawirus z Chin zbiera śmiertelne żniwo a liczba ofiar rośnie. Przypadki zakażonych koronawirusem pojawiły się między innymi w Stanach Zjednoczonych, Tajlandii, Japonii czy Korei Północnej. Nadal niewiele wiadomo o pochodzeniu i sposobie rozprzestrzeniania się wirusa. Czy groźny wirus z Chin może trafić do Polski? Sprawdź!
 5. Generalny Pomiar Ruchu odbywa się regularnie co pięć lat od 1965 roku. Pozyskiwany dzięki niemu dane są niezbędne administracji drogowej dla realizacji zadań związanych z zarządzaniem, utrzymaniem i planowaniem rozwoju sieci drogowej, a także do analiz środowiskowych i ekonomicznych. Z ostatniego pomiaru w 2015 roku wynikło, że tzw. średni dobowy ruch roczny pojazdów silnikowych (SDRR) na Pomorzu był wyższy niż krajowa średnia.
 6. W których miastach powiatowych na Pomorzu dochodzi do największej liczby przestępstw? Główny Urząd Statystyczny opublikował niedawno zestawienie polskich miast z podziałem na rodzaje popełnianych w nich przestępstw i wykrywalność w 2018 roku. Gdzie jest najbezpieczniej, a gdzie należy na siebie uważać? Sprawdźcie!
 7. W 2019 roku polska policja wzbogaciła się o prawie 1800 sztuk nowego sprzętu, w tym nowoczesne śmigłowce, transportery, radiowozy i całą gamę broni, kamer i umundurowania. Na ten cel wydano prawie 240 milionów złotych. Zobaczcie, jak prezentuje się najnowsza flota policyjnego garnizonu.
 8. Nie popisał się kierowca samochodu, który na Starym Rynku w Chojnicach urządził sobie nocny rajd. Prawdopodobnie nie miał świadomości, że jego ekscesy są nagrywane. Film z monitoringu ujawnili strażnicy miejscy.
 9. W najbliższym „Dzienniku Człuchowskim” (24 stycznia) opublikujemy rozmowę ze Zdzisławem Rachubińskim, wicestarostą człuchowskim, który mówi między innymi o poszukiwaniach nowego dyrektora szpitala, tymczasem z informacji zamieszczonych w Biuletynie Informacji Publicznej placówki wynika, że nowy dyrektor już jest…
 10. Agencja Mienia Wojskowego w Szczecinie wyprzedaje sprzęt. Co można kupić w sprzedaży bezprzetargowej? Sprawdźcie przykładowe oferty sprzedaży mienia ruchomego.
 11. Dzień Babci i Dziadka obchodzony jest na całym świecie. W Polsce świętujemy te dni 21 stycznia (Dzień Babci) i 22 stycznia (Dzień Dziadka). Postanowiliśmy z przymrużeniem oka spojrzeć na rodziców naszych rodziców i zebraliśmy dla Was memy stworzone przez internautów. Zobaczcie naszą galerię!
 12. Początek roku to zawsze czas studniówek! Uczniowie ostatnich klas liceów i techników z pomorskich szkół świętują na balach organizowanych na symboliczne sto dni przed egzaminem maturalnym. Zobaczcie najpiękniejsze i wyjątkowe kreacje, które królują na parkietach!

Kultura

Katalog „Wdzydzkiego Haftu Kolorowego" jest pierwszym tak obszernym opracowaniem koncepcji haftu autorstwa Teodory Gulgowskiej, na podstawie której wykształcił się

Więcej…

Historia

Rocznica stanu wojennego

W tym roku w rocznicę wybuchu stanu wojennego, członkowie oraz sympatycy Konfederacji z powiatów człuchowskiego oraz chojnickiego złożyli wieniec z napisem:

Więcej…

Turystyka

Chojnice na Trakcie Tajemnic

Chojnice z punktu widzenia turysty, który niejedno miejsce odwiedził (lipiec 2016 r.)

Religia

Sport

Żuków - najmłodsi podsumują swój biegowy rok

W Centrum Kultury „Spichlerz" w Żukowie 1 grudnia (niedziela) o godz. 15.30 odbędzie się Uroczystość Podsumowania II Cyklu Kaszuby Biegają na 5 km oraz IV Cyklu Małe Kaszuby Biegają dla dzieci i młodzieży. Na uroczystości zostaną wręczone nagrody i

Więcej…

Samorząd

Styl życia

Czas wolny

Osiedle Kolejarz Prochowa zorganizwało imprezę osiedlową

Dnia 31 sierpnia w godzinach 13:00-18:00 odbyła się Impreza Osiedlowa organizowana przez Zarząd Osiedla Kolejarz Prochowa i Urząd Miejski w Chojnicach. Impreza odbywała się na

Więcej…