niedziela 19 maj 2019

Wiadomości - Chojnice - naszemiasto.pl

Artykuły w kategorii: Wiadomości - Chojnice - naszemiasto.pl
 1. Casting do 8. edycji Top Model odbył się w sobotę 18 maja 2019 w hotelu na gdańskiej starówce. Przez ponad 12 godzin zaprezentowąło się kilkaset osób. Radość, ekscytacja, stres i krzyki - tak jednym zdaniem można określić to, co działo się w sali konferencyjnej Radisson Hotel & Suites.
 2. Wojsko sprzedaje sprzęt. Takie przetargi to gratka dla miłośników wojskowych hitów z demobilu! Regionalne oddziały Agencji Mienia Wojskowego organizują je co jakiś czas. Na takich aukcjach można kupić wykorzystywane dotąd przez wojsko: ubrania, samochody, sprzęt techniczny, a nawet autobus czy instrumenty. Sprawdźcie, co można kupić podczas majowego przetargu w Gdyni!
 3. Zespoł Szkół Sportowych w Człuchowie będzie reprezentować województwo pomorskie w krajowym finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce dziewcząt!
 4. Burze na Pomorzu wystepują już od kilku dni. Są miejscowości, w których posesje, drogi czy budynki użyteczności publicznej ucierpiały z powodu silnych opadów deszczu. W niedzielę (19.05.2019) nadal meteorolodzy przewidują silne opady deszczu i burze z gradem. IMGW wydało ostrzeżenie I stopnia dotyczące całego województwa pomorskiego!
 5. Trwa drogowy „armagedonik” związany z budową w mieście kanalizacji deszczowej. Trzeba przyznać, że choć uciążliwe – prace idą dość sprawnie. Warto śledzić ich postępy na bieżąco, żeby wiedzieć gdzie i jakie obowiązują objazdy, czy kiedy na danej ulicy zabraknie wody...
 6. MATURA 2019 - FIZYKA I ASTRONOMIA (poziom rozszerzony) - ARKUSZ I ODPOWIEDZI. Egzamin z fizyki i astronomii maturzyści zdają w poniedziałek, 20.05.2019 r. o godz. 9. W tym artykule znajdziecie arkusz CKE i odpowiedzi z fizyki i astronomii na poziomie rozszerzonym.
 7. Co Pomorzanie i jak kupują w internecie? Kto robi częściej zakupy online kobiety czy mężczyźni? Ile wydają pieniędzy? O której godzinie robią zakupy? Zobaczcie infografiki, które ukazują nasze internetowe zachowania konsumenckie w 2018 roku.
 8. Większość nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 1 im. Przyjaciół Ziemi w Człuchowie zadecydowała o tym, że w ich placówce będzie prowadzony strajk włoski. We wtorek pisaliśmy o tym, że są takie plany, dzień później, podczas rady pedagogicznej zapadła formalna decyzja.
 9. Imprezy na Pomorzu i w Trójmieście. Maj to miesiąc najciekawszych imprez wiosennych - najbardziej popularne z nich to Majówka w Stężycy z gwiazdami disco polo oraz gratka dla biegaczy Bieg Papiernika w Kwidzynie. Zobacz inne propozycje z Trójmiasta i Pomorza!
 10. MATURA 2019 - GEOGRAFIA (POZIOM ROZSZERZONY) - ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI. Egzamin z geografii maturzyści napisali w środę, 15.05.2019 r. o godz. 9 - poziom podstawowy i rozszerzony). W tym artykule znajdziecie arkusz CKE i odpowiedzi z geografii (poziom rozszerzony).
 11. W miniony piątek podczas kontroli policjanci nie dopuścili do wyjazdu autokaru z młodzieżą, którego kierowca znajdował się pod wpływem alkoholu.
 12. MATURA 2019 - ARKUSZE CKE I ODPOWIEDZI. Pierwszy egzamin z języka polskiego maturzyści rozpoczną w poniedziałek 6.05.2019 r. o godz. 9. Strajk nauczycieli został zawieszony - nie ma zagrożenia dla terminów matur. W tym artykule znajdziecie arkusze CKE i odpowiedzi.

Kultura

W piątek 10 maja 2019 r. w Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach odbył się 48. Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej „Rodnô Mòwa” dla dzieci i młodzieży z powiatu chojnickiego. Organizatorem konkursu było

Więcej…

Historia

Turystyka

Chojnice na Trakcie Tajemnic

Chojnice z punktu widzenia turysty, który niejedno miejsce odwiedził (lipiec 2016 r.)

Religia

Sport

Mecz Chojniczanka - TSP Podbeskidzie

Kulisy meczu w Chojnicach, w którym to "Chojniczanka" zagrała z "TSP Podbeskidzie". Wynik meczu:

Więcej…

Samorząd

Styl życia

Czas wolny

Cyfrowa majówka w Chojnicach na Osiedlu Kolejarz

17 maja od 15 do 18:30 Zarząd Osiedla Kolejarz Prochowa zaprasza dzieci wraz z rodzicami na warsztaty podstaw programowania w ramach ogólnopolskiego programu Ministerstwa Cyfryzacji- Cyfrowa Majówka.
informacje o projekcie:

Więcej…