sobota 31 lipiec 2021
panorama-chojnice-01

Informacje z Kaszub

Invalid or Broken rss link.

Wiadomości - Chojnice - naszemiasto.pl

Artykuły w kategorii: Wiadomości - Chojnice - naszemiasto.pl
Wiadomości - Chojnice - naszemiasto.pl
 1. Drugi sezon w eWinner 2 Lidze spędzi Chojniczanka Chojnice. I po raz drugi drużyna spróbuje wrócić do I ligi, gdzie występowała z powodzeniem przez lata. Trener Tomasz Kafarski ma kadrowo zmodyfikowany zespół, który będzie zapewne zmieniał się także pod względem obranej taktyki. W Chojnicach zapowiadają grę o awans, więc emocje w sezonie 2021/2022 są gwarantowane.
 2. Czwarta fala pandemii puka do drzwi Polski? Wiele na to wskazuje, ponieważ pierwszy raz kilku miesięcy tygodniowa liczba nowych przypadków zakażeń koronawirusem wzrosła w porównaniu do poprzedniego tygodnia, a wskaźnik R dla kraju przekroczył 1, a w niektórych województwach jest dużo wyższy, co zapowiada, że liczba nowych zakażeń będzie rosnąć. W którym województwie w niedługim czasie sytuacja może stać się szczególnie trudna? Sprawdź!
 3. 26-letni ofensywny pomocnik Łukasz Wolsztyński związał się dwuletnim kontraktem z Chojniczanką Chojnice. Piłkarz, który ostatnio występował w I-ligowej Arce Gdynia, a wcześniej w ekstraklasowym Górniku Zabrze, na pewno będzie bardzo mocnym punktem "Chojny".
 4. Policja, straż oraz zespół ratownictwa medycznego interweniowały przy ul. Długiej w Chojnicach, po zderzeniu auta osobowego z szynobusem. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca audi nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu. Żaden z pasażerów szynobusa nie odniósł obrażeń. Do zdarzenia doszło w środę, 28.07.2021 r.
 5. Wielu grzybiarzy sprawdza, czy podejrzany grzyb faktycznie może wylądować na talerzu, dotykając językiem jego spodu. Fatalny pomysł, podkreślają fachowcy. -
 6. Choć wiele spraw dotyczących zaginięć udaje się w krótkim czasie zakończyć, niektóre pozostają nierozwiązane przez długie lata. Czy jest możliwe, że jeszcze się wyjaśnią? Bliscy osób zaginionych przed laty nie tracą nadziei na to, że w końcu poznają prawdę. Przypominamy sprawy, które do dziś nie zostały rozwiązane: głośne zaginięcia dzieci, nastolatków i dorosłych osób, a także zabójstwa, których winny wciąż są nieznani. Jeśli masz jakiekolwiek informacje na temat opisanych przez nas spraw, przekaż je policji!
 7. To miała być zwyczajna, urlopowa wycieczka rowerowa po plaży, a stała się spotkaniem z dramatem rodzica przepełnionego rozpaczą po śmierci dziecka. Para odpoczywająca w Łebie znalazła na piasku wyrzuconą przez morze butelkę z poruszającym listem ojca do córki, napisanym dwa miesiące po jej śmierci.
 8. W Czersku w dawnym więzieniu dla kobiet ma powstać filia Krajowego Ośrodka Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym w Gostyninie. W powszechnym odczuciu to placówka dla "bestii". Trafiają do niej ci więźniowie, którzy choć zakończyli karę, decyzją sądu mają być leczeni. Dodajmy, leczeni po to, by nie wyszli na wolność!
 9. Nasza Klasa to był pierwszy polski portal społecznościowy. Prawie wszyscy mieliśmy na nim swoje konta. Oto szczegóły
 10. Jak podaje IMGW, 27 lipca 2021 r. możemy spodziewać się burz w niemal wszystkich regionach naszego kraju. Wtorkowe burze najdotkliwiej jednak odczują mieszkańcy wschodniej, północnej oraz południowo-wschodniej Polski. Tuż przed godziną 16:00 ostrzeżenie wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej potwierdziło się. Straż pożarna w całym województwie jak dotąd interweniowała 35 razy.
 11. Otwarto oferty złożone w postępowaniu na wybór operatora systemu roweru metropolitalnego. Zarówno Konsorcjum BikeU i Freebike jak i City Bike Global SA, znacząco przekroczyły budżet zabezpieczony przez zamawiającego. Oferty zostaną teraz poddane ocenie komisji przetargowej.
 12. Jarosław Różański z Łęga odebrał kluczyki do nowiutkiego Fita Tipo, który jest nagrodą w plebiscycie Polska Press pn. „Babcia i dziadek roku”. W głosowaniu zakończonym w marcu br. mieszkaniec pow. chojnickiego wygrał o włos z Agnieszką Frąckowiak, dystansując mieszkankę Opola ostatniego dnia głosowania.

Kultura

ZAPRASZAMY W MASECZKACH NA WERNISAŻ WYSTAWY ŚLADY W SOBOTĘ 27 CZERWCA O GODZINIE 17:00

Więcej…

Historia

S. Adelgunda Tumińska - Rocznica śmierci

W rocznicę gwałtu oraz morderstwa s. Adelgund Tumińskiej przez żołnierzy Armii Czerwonej w 1945 roku, delegacje m. in. Rycerzy Zakonu Kolumba, Klubów Konfederacji z Chojnic oraz Człuchowa, złożyły wieńce i

Więcej…

Turystyka

Chojnice na Trakcie Tajemnic

Chojnice z punktu widzenia turysty, który niejedno miejsce odwiedził (lipiec 2016 r.)

Religia

Sport

Inauguracja Kaszuby Biegają 2020 już w tę sobotę

Już w tę sobotę i niedzielę inauguracja Kaszuby Biegają 2020, IV Marszobieg Wiedzy o 66. Kaszubskim Pułku Piechoty, a także pierwszy turniej

Więcej…

Samorząd

Styl życia

Czas wolny

Osiedle Kolejarz Prochowa zorganizwało imprezę osiedlową

Dnia 31 sierpnia w godzinach 13:00-18:00 odbyła się Impreza Osiedlowa organizowana przez Zarząd Osiedla Kolejarz Prochowa i Urząd Miejski w Chojnicach. Impreza odbywała się na

Więcej…