niedziela 17 listopad 2019

Wiadomości - Chojnice - naszemiasto.pl

Artykuły w kategorii: Wiadomości - Chojnice - naszemiasto.pl
 1. Mieszkańcy Chojnic przejeżdżający, czy też przechodzący w niedzielę w pobliżu Chojnickiego Centrum Kultury są zszokowani. Tuż przy drodze stoi bowiem rozbity samochód i zmasakrowany rower. Przed pojazdami leżą trzy worki i zapalone przy nich znicze.
 2. Kiedy Marzena Kaczmarska, dyrektor Czarneńskiego Centrum Kultury mówiła pod koniec koncertu o tym, że XXI edycja Szeptyturii była zagrożona, prawdopodobnie wiele osób, które siedziały na widowni przyjmowały tę informację z niedowierzaniem. Jak bowiem można rezygnować z tak magicznego wydarzenia jak jesienny koncert w Czarnem? Przecież to creme de la creme, albo jak kto woli wisienka na torcie tego, co robi tutejsze centrum kultury.
 3. Seat toledo uderzył w drzewa, a potem dachował pod Chojnicami. 20-letni mężczyzna nie żyje, jego 4 znajomych trafiło do szpitala.
 4. Z okazji obchodzonego w sobotę 16 listopada 2019 r. dorocznego Światowego Dnia Ofiar Wypadków Drogowych, gdański Urząd Statystyczny we współpracy z Komendą Główną Policji przygotował dane dotyczące najpoważniejszych zdarzeń na pomorskich drogach za 2018 rok.
 5. Wojsko co jakiś czas sprzedaje sprzęt. Takie regularne przetargi to gratka dla miłośników wojskowych hitów z demobilu! Regionalne oddziały Agencji Mienia Wojskowego organizują je co jakiś czas. Na takich aukcjach można kupić wykorzystywane dotąd przez wojsko: ubrania, samochody, autobusy, quady, ciągniki, sprzęt techniczny, komputerowy, RTV czy AGD. Sprawdźcie, co można kupić podczas listopadowego przetargu w Bydgoszczy!
 6. Wprawdzie początek meczu na to nie wskazywał, ale młodzieżowa reprezentacja Polski (U-20) w piłce nożnej, rozbiła w Chojnicach swoich rówieśników ze Szwajcarii. Mecz skończył się wynikiem 5:1.
 7. Według badań, większość uczestników ruchu drogowego twierdzi, że zna zasady udzielania pierwszej pomocy, jednak już nieporównywalnie mniej deklaruje, że potrafiłoby jej udzielić. A tymczasem wsparcie przedmedyczne, w wielu przypadkach może uratować komuś nie tylko zdrowie, ale nawet życie. Jak w takim razie zachować się, gdy jesteśmy świadkami wypadku drogowego? Co zrobić i oczym pamiętać? Oto 10 najważniejszych zasad.
 8. Czy dziecko z podwyższoną temperaturą i katarem powinno iść do żłobka czy przedszkola? Rodzice mają na ten temat odmienne poglądy, a przedszkolanki proszą, by chorych dzieci nie przyprowadzać. - A gdzie dzieci mają nabierać odporności jak nie w przedszkolu? - pyta jedna z mam. Nie wszystkie się z nią zgadzają.
 9. Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku opublikował statystyki dotyczące bezrobocia na Pomorzu. Piąty miesiąc z rzędu utrzymuje się ono na rekordowo niskim poziomie - 4,4 proc. Obecnie w województwie pomorskim jest 41 533 osób bezrobotnych oraz 8 037 wolnych miejsc pracy. Gdzie w regionie wskaźnik bezrobocia jest najniższy? Sprawdźćie!
 10. Wyjątkowe wydarzenie będzie miało miejsce w czwartek na stadionie na którym swoje spotkania rozgrywa Chojniczanka Chojnice. Na boisko przy ulicy Mickiewicza w Chojnicach wybiegną młodzieżowe reprezentacje Polski i Szwajcarii w piłce nożnej.
 11. Kuchenne Rewolucje z Człuchowa zostały wyemitowane 14 listopada na antenie TVN . Odcinek można też obejrzeć na stronie www.player.pl. Co działo się w „Kuchni z piwnicą” przemianowanej na „Bistro prosto z targu”? Zdradzamy to naszym Czytelnikom pod kolejnymi zdjęciami naszej galerii. Przestrzegamy jednak osoby, które o tym co się działo w restauracji chcą dowiedzieć się dopiero z programu, aby nie przeglądały tej galerii. Każdy robi to na własną odpowiedzialność.
 12. Mimo licznych apeli, nietrzeźwych kierowców na polskich drogach nadal nie brakuje. Zobaczcie, kogo jazdę pod wpływem alkoholu lub innego środka odurzającego poszukuje pomorska policja. Prezentujemy listy gończe wystawione przez Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku. Jeśli rozpoznajesz którąś z poszukiwanych osób, skontaktuj się z najbliższą jednostką policji.

Kultura

Galeria Oczko w Męcikale zaprasza dzieci na Warsztaty Plastyczne do Galerii Oczko w Męcikale ul. Długa 10, 6 sierpnia 2019 (wtorek) od

Więcej…

Historia

Turystyka

Chojnice na Trakcie Tajemnic

Chojnice z punktu widzenia turysty, który niejedno miejsce odwiedził (lipiec 2016 r.)

Religia

Sport

Ruszyły zapisy na III Cartusia Półmaraton

Wielkie biegowe wydarzenie odbędzie się 25 kwietnia 2020 w Stolicy Kaszub. Piękne miasto Kartuzy zaprasza na III Cartusia Półmaraton śladami kartuskich mnichów. Wyjątkowe wydarzenie na atestowanej trasie wokół

Więcej…

Samorząd

Styl życia

Czas wolny

Osiedle Kolejarz Prochowa zorganizwało imprezę osiedlową

Dnia 31 sierpnia w godzinach 13:00-18:00 odbyła się Impreza Osiedlowa organizowana przez Zarząd Osiedla Kolejarz Prochowa i Urząd Miejski w Chojnicach. Impreza odbywała się na

Więcej…