środa 1 kwiecień 2020
panorama-chojnice-01

Wiadomości - Chojnice - naszemiasto.pl

Artykuły w kategorii: Wiadomości - Chojnice - naszemiasto.pl
 1. Podczas obchodów Triduum Paschalnego nie poświęcimy pokarmów w kościołach, nie będzie też grobów. Prymas Polski abp Wojciech Polak wydał rozporządzenie dotyczące liturgii w Wielkim Tygodniu i w Niedzielę Wielkanocną.
 2. Prawie 8 milionów złotych ma kosztować przebudowa Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach. To najdroższa realizowana obecnie inwestycja na terenie Gminy Brusy. Wszystko ma być gotowe jeszcze w tym roku. Odbiory techniczne i otwarcie zaplanowano na początek roku 2021.
 3. Ograniczenie liczby osób robiących zakupy, wyjście z domu tylko pojedynczo, specjalne godziny wyjścia do sklepów dla seniorów i ograniczenia dostępu do plaż i parków - rząd zaostrzył administracyjne regulacje w walce z epidemią koronawirusa. Nowe zasady wchodzą w większości w życie od 1 kwietnia. Obowiązywać będą dwa tygodnie.
 4. Nawet kilka tysięcy osób, trzeba zmobilizować do organizacji i obsługi wyborów prezydenckich na Pomorzu. Samorządowcy boją się o zdrowie urzędników i mieszkańców. - Mamy nadzieję, że wybory odbędą się w wyznaczonym terminie, ale nikt nikomu nie da gwarancji - mówi pomorski poseł PiS, Tadeusz Cymański.
 5. Próbny egzamin ósmoklasisty 2020 z matematyki odbył się we wtorek, 31.03.2020 roku od godz. 9. Tuż przed CKE na swoich stronach opublikowało arkusz z testem, który uczniowie mieli rozwiązać zdalnie w domu. Od ponad 2 tygodniu zamknięte są bowiem szkoły z powodu epidemii koronawirusa w Polsce. Komisja egzaminacyjna przygotowała zasady dotyczące wykonywania próbnego egzaminu, sprawdzania i oceniania. Jak wyglądają testy i co się w nich znalazło? Zobaczcie, jak wygląda arkusz! Jak Wam poszło? Czekamy na Wasze komentarze!
 6. Nocne zdjęcia naszego czytelnika Łukasza Górskiego wykonanie w okolicach Chojnic.
 7. PKS Chojnice Informujemy, iż w związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa wprowadza następujące zmiany w rozkładzie jazdy: autobusy PKS Chojnice Spółka z o. o. będą kursowały jak w dni wolne od nauki szkolnej / według wakacyjnego rozkładu jazdy/ do odwołania.
 8. Do Chojnic dotarł namiot pneumatyczny, który w razie trudnej sytuacji posłuży szpitalowi jako zastępczy - poza budynkiem - oddział dla pacjentów. To zakup powiatu.
 9. Marszałek Mieczysław Struk zakażony koronawirusem! "Na szczęście objawy, które się u mnie pojawiły w zeszłym tygodniu są stosunkowo łagodne, przypominające typowe przeziębienie" - napisał marszałek na Facebooku. Obecnie przebywa w izolacji domowej, a jego stan jest dobry.
 10. Zmiana czasu 2020 z zimowego na letni. Już w ten weekend! Pamiętajcie, musimy w niedzielę wskazówki zegara przesunąć o godzinę do przodu, a co za tym idzie, pośpimy godzinę krócej. Ale nie martwcie się! Dzięki zmianie czasu z zimowego na letni - będzie dłużej jasno na zewnątrz! Kiedy zmieniamy czas z zimowego na letni w 2020 roku i 2021 roku? Czy zmiana czasu zostanie zniesiona?
 11. Oszustwa, kradzieże, jazda pod wpływem alkoholu. Co jeszcze zarzuca się kobietom poszukiwanym przez pomorską policję? Zobacz galerię zdjęć i rysopisy. Jeśli rozpoznajesz którą z poszukiwanych, skontaktuj się z policją.
 12. Najlepiej na Pomorzu zarabia się w Sopocie, a najgorzej w powiecie kościerskim. Jak wyglądają przeciętne zarobki brutto w pozostałych powiatach i miastach na prawach powiatu w województwie pomorskim? Zestawienie przygotowaliśmy na podstawie danych Głównego Urzędu Statystycznego za 2018 rok.

Kultura

Katalog „Wdzydzkiego Haftu Kolorowego" jest pierwszym tak obszernym opracowaniem koncepcji haftu autorstwa Teodory Gulgowskiej, na podstawie której wykształcił się

Więcej…

Historia

Piknik historyczny w Chojnicach

W sobotę 01.02.2020r w setną rocznicę powrotu Chojnic do Ojczyzny, na chojnickim Starym Rynku odbyła się inscenizacja wkroczenia wojsk wielkopolskich do Chojnic, oraz

Więcej…

Turystyka

Chojnice na Trakcie Tajemnic

Chojnice z punktu widzenia turysty, który niejedno miejsce odwiedził (lipiec 2016 r.)

Religia

Sport

Oficjalny start sezonu biegowego na Kaszubach już w sobotę

7 marca (sobota) w Chwaszczynie odbędzie się Prolog VIII Cyklu Kaszuby Biegają 2020. Biegacze zmierzą się na dystansach 10 km i 5 km. Pobiegną także dzieci. Po raz pierwszy wyruszy także

Więcej…

Samorząd

Styl życia

Czas wolny

Osiedle Kolejarz Prochowa zorganizwało imprezę osiedlową

Dnia 31 sierpnia w godzinach 13:00-18:00 odbyła się Impreza Osiedlowa organizowana przez Zarząd Osiedla Kolejarz Prochowa i Urząd Miejski w Chojnicach. Impreza odbywała się na

Więcej…