czwartek 26 kwiecień 2018
Chonice

Wiadomości - Chojnice - naszemiasto.pl

Artykuły w kategorii: Wiadomości - Chojnice - naszemiasto.pl
 1. Sporo emocji towarzyszyło dzisiejszym obradom Rady Miejskiej w Czarnem. Mandat radnego stracił Mariusz Kopczak, najgorętsza dyskusja rozpętała się jednak przy temacie związanym z konsultacjami społecznymi dotyczącymi pomnika żołnierzy wyklętych. Adam Breska, przewodniczący rady zapowiedział złożenie pozwu zbiorowego mieszkańców Czarnego przeciwko Piotrowi Szubarczykowi i jego synowi Tadeuszowi. Wiele wskazuje również na to, że pozwany zostanie również Mariusz Birosz, prezes Stowarzyszenia „Brygada Inki” w Czarnem. Część radnych poczuła się obrażona słowami użytymi przez Mariusza Birosza podczas środowych obrad.
 2. Burza na Pomorzu 25.04.2018. W środę prognozowane są burze w województwie pomorskim. IMGW-PIB wydał ostrzeżenie o burzy z miejscowymi opadami gradu i porywami wiatru do 65 km/h. Gdzie jest burza teraz? Sprawdź na interaktywnej mapie!
 3. Jak w domu wyczarować klimat z malowniczego Chile, mistycznego Bali, pięknej Japonii czy przepełnionej kolorami Hiszpanii? I jak poczuć się jak prawdziwy globtroter… bez wychodzenia z domu? Styliści podpowiadają...
 4. Z okazji Światowego Dnia Ziemi, w poniedziałek 23 kwietnia, Ośrodek Kultury w Rytlu przygotował wyjątkową imprezę.
 5. Gdzie jest burza dzisiaj? Zobacz mapę burzową Polski online! Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Latem możemy się spodziewać burz i ulew. Czy dzisiaj będzie burza? Sprawdź na interaktywnej mapie, gdzie jest burza! Umożliwia ona obserwowanie pogody w Gdańsku, na Pomorzu, w Polsce i w Europie.
 6. Jaka będzie pogoda w środę 25 kwietnia 2018 i w kolejne dni? Przelotny deszcz, a nawet burze. Zobaczcie szczegółową prognozę pogody na 25.04.2018.
 7. Na 25 kwietnia br. wyznaczona została pierwsza rozprawa z udziałem Mieczysława B., który prowadząc z żoną rodzinny dom dziecka w gminie Chojnice, miał dopuścić się molestowania i bicia dziewcząt, przebywających pod jego opieką.
 8. Piszesz coś na Facebooku? Tych słów już nie możesz używać! Jeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowych na świecie ma nowy regulamin. Facebook wprowadził nowe zasady i nakazy. W regulaminie jest lista słów, których od tej pory na Facebooku nie można używać. Zobacz, jakie wyrazy znalazły się na liście zakazanych słów - przejdź do galerii powyżej.
 9. O kolejne trzy miesiące przedłużono tymczasowy areszt wobec Daniela M., byłego męża Angeliki Jakubowskiej, mieszkanki Debrzna, której szczątki znaleziono w piwnicy budynku przy ul. Witosa w Debrznie. Według śledczych do 14 lipca sprawa powinna zostać zamknięta i skierowana do sądu. Przypomnijmy. Szczątki kobiety znaleźli w kwietniu ubiegłego roku policjanci z Archiwum X.
 10. Prokuratura Okręgowa w Słupsku przejęła postępowanie w sprawie śmiertelnego pobicia mieszkańca Przechlewa. Przypomnijmy – Piotr P. zmarł po tym, gdy pobił go Krystian L., policjant z Człuchowa. Sprawca, mimo że sąd w Słupsku zastosował wobec niego miesięczny areszt przebywa na wolności, gdyż wpłacono za niego poręczenie majątkowe.
 11. Masz prawo jazdy? Znasz dobrze przepisy ruchu drogowego? Sprawdź czy poradzisz sobie z naszym quizem.
 12. Wyniki Lotto 24 04 2018! We wtorek, 24 kwietnia 2018, do wygrania były 2 mln złotych. Poniżej na naszej stronie publikujemy wyniki Lotto z 24.04.2018. Zobacz wyniki LOTTO 24 kwietnia 2018.

Kultura

Historia

Turystyka

Chojnice na Trakcie Tajemnic

Chojnice z punktu widzenia turysty, który niejedno miejsce odwiedził (lipiec 2016 r.)

Religia

Sport

Samorząd

Styl życia

Czas wolny

Legowisko Chojnice 2017

Dużo tych klocków było i wiele się zbudowało. Bardzo dobra zabawa z klockami lego dla każdego i w każdej grupie wiekowej kto choć trochę miał żyłkę do inżynierii.