sobota 22 wrzesień 2018
Chonice

Wiadomości - Chojnice - naszemiasto.pl

Artykuły w kategorii: Wiadomości - Chojnice - naszemiasto.pl
 1. Brak prądu na Pomorzu - w wielu miejscowościach w woj. pomorskim i zachodniopomorskim doszło do awarii energetycznych. Co najmniej w kilkudziesięciu miejscowościach nie ma prądu. Wszystko przez silny wiatr, przed którym ostrzega IMGW. Po kilku gorących dniach, nadchodzi gwałtowne ochłodzenie. Wiać ma kilka dni, a temperatura na północy kraju ma się wahać od 12 do 15 stopni Celsjusza.
 2. Zabieramy Was w kolejną podróż z Pomorską Koleją Metropolitalną. Zbliża się jesień, więc warto wybrać się do lasu. Do najpiękniejszego lasu nad morzem, czyli Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego! Zobaczcie film!
 3. Za występ w koszulce z napisem "Konstytucja" Wojciech Harmansa stracił pracę w w Elektrowni Kozienice, wchodzącej w skład grupy energetycznej Enea - tak przynajmniej twierdzą członkowie szantowego zespołu. Przedstawiciele spółki twierdzą, że powodem zwolnienia była utrata zaufania zarządu do pracownika.
 4. Debrzno tradycyjnie pożegna lato z hukiem i przytupem z wiedźmami i powiewem historii. Po raz trzeci w najbliższą sobotę 22 września odbędzie się impreza plenerowa pod Basztą Młyńską Barwy Debrzneńskiej Jesień - III Wiedźmobranie, której towarzyszyć będzie kulinarna podróż do przeszłości – czyli „Smaki i smaczki historii”. W tym roku zabraknie niestety kolejnej edycji gry terenowej, ale i tak będzie się działo...
 5. Czwartego października ma zostać ogłoszony wyrok w procesie w którym na ławie oskarżonych zasiada między innymi Mirosław B., były burmistrz Debrzna. Dzisiaj wznowiono, ale jednocześnie zamknięto przewód sądowy.
 6. Żywa lekcja historii w Tczewie, aktywne zakończenie lata w Ustce, Festiwal Baniek Mydlanych w Słupsku, a może Festiwal 4 Żywiołów w Helu? Co wydarzy się w ten weekend w naszym województwie? Kliknij w galerię i sprawdź!
 7. Polacy najlepiej znają się na medycynie, piłce nożnej i polityce. Powszechnie także uznają, że nastolatki za dużo gapią się na komórki i wiedzą mniej niż starsze pokolenia. Czy jest tak jednak faktycznie? Potrafisz odpowiedzieć na pytania, na które bez problemu odpowie przeciętny gimnazjalista?
 8. Tylko jeden kandydat na radnego został zgłoszony w okręgu nr 8 w Debrznie. Obejmuje bloki od 2 do 7 na os. Słonecznym w Debrznie. Podobnie jak w innych miejscach, gdzie jest jeden kandydat, bądź nie ma go wcale, komitety mają dodatkowe 5 dni na zgłaszanie kandydatów.
 9. Dyrektor Parku Narodowego Bory Tucholskie, przedstawiciele Nadleśnictwa Rytel, kół łowieckich, izby rolniczej… - osoby, które temat znają od podszewki będą uczestnikami spotkania informacyjnego poświęconego wilkom, które już w najbliższy poniedziałek odbędzie się w Kłodawie w gminie Chojnice.
 10. Czy pamiętasz czasy PRL-u? W takim razie na pewno kojarzysz też produkty spożywcze, które były wtedy dostępne. Wielu z nich już się nie produkuje, a dzisiejsze wersje tych, które przetrwały, poza nazwą nie mają za wiele wspólnego z oryginałami. Sprawdź, czy twoje wspomnienia dawnych smaków są wciąż świeże.
 11. Blisko 60 uczniów szkół mundurowych z kilku szkół wystartowało w I Pomorskim Biegu Przełajowym im. Macieja Kalenkiewicza "Kotwicza" w Czarnem. Data biegu zorganizowanego przez Stowarzyszenie "Brygada Inki" w Czarnem oraz Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy AK nie była przypadkowa.

Kultura

Historia

Turystyka

Chojnice na Trakcie Tajemnic

Chojnice z punktu widzenia turysty, który niejedno miejsce odwiedził (lipiec 2016 r.)

Religia

Sport

Samorząd

Styl życia

Czas wolny

Legowisko Chojnice 2017

Dużo tych klocków było i wiele się zbudowało. Bardzo dobra zabawa z klockami lego dla każdego i w każdej grupie wiekowej kto choć trochę miał żyłkę do inżynierii.