sobota 30 wrzesień 2023
Chonice

Wiadomości - Chojnice - naszemiasto.pl

Artykuły w kategorii: Wiadomości - Chojnice - naszemiasto.pl
Wiadomości - Chojnice - naszemiasto.pl
 1. - Rozbudzone są emocje, które nie mają przesłanek ekonomicznych, natomiast nie mam wpływu na to, że tak się dzieje w świecie polityki. Generalnie obecnie polityka rządzi się głównie emocjami, często jednak irracjonalnymi. Wydaje mi się, że dla wszystkich byłoby lepiej, gdyby tych emocji nie wywoływać - mówi w rozmowie z "Dziennikiem Bałtyckim" Juliusz Bolek, ekspert z Instytutu Biznesu.
 2. Senator Platformy Obywatelskiej Krzysztof Brejza, który kilka dni temu w mediach społecznościowych "prowadził własne śledztwo" w sprawie rosyjskiego węgla jaki - według niego - miał trafiać do Polski między innymi przez port w Szczecinie, nadal ma immunitet.
 3. Ceny nieruchomości w Trójmieście i na Pomorzu. Sprawdź, ile zapłacisz za mieszkanie, dom, działkę w Gdańsku, Gdyni, Sopocie i ościennych gminach oraz największych miastach na Pomorzu. Dane pochodzą z najnowszego raportu lokalnego przygotowanego przez portal Nieruchomosci-online.pl .
 4. Program "Przyjazne osiedle" podwyższy komfort życia mieszkańców blokowisk; nie może być Polski A i Polski B, wszyscy mają prawo do życia w dobrych warunkach - powiedział w piątek w Strzegomiu premier Mateusz Morawiecki.
 5. Baza zawiera zdjęcia i rysopisy osób o nieustalonej tożsamości, które zostały zgłoszone do ITAKI. Baza jest także sprawdzana przez Zespół Poszukiwań i Identyfikacji ITAKI przy każdym przyjęciu zgłoszenia osoby zaginionej. Zdarza się, że np. do szpitala trafiają osoby, które uległy wypadkowi i nie odzyskały przytomności lub są świadome, ale doznały obrażeń, które spowodowały utratę pamięci. Można mu pomóc odzyskać tożsamość!
 6. Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro skierował do Sądu Najwyższego kasację od wyroku Sądu Apelacyjnego w Gdańsku skazującego na 25 lat pozbawienia wolności mężczyznę, który zabił 3-letniego Nikodema z Włocławka. - W ocenie Prokuratora Generalnego, biorąc pod uwagę okoliczności sprawy, zabójca dziecka powinien być skazany na karę dożywotniego pozbawienia wolności - informuje Prokuratura Krajowa.
 7. 80 lat temu, 29 września 1943 r. w Popowie urodził się Lech Wałęsa, współzałożyciel i pierwszy przewodniczący NSZZ „Solidarność”, laureat pokojowej nagrody Nobla, pierwszy prezydent RP wybrany w wyborach powszechnych w latach 1990-1995.
 8. Pucharowy mecz Chojniczanki Chojnice i Resovii Rzeszów zakończył się przegraną 2:3 drużyny z grodu tura. Drugoligowy zespół dużo lepiej radził sobie w drugiej połowie i zmusił Resovię do niemal nieustannej obrony.
 9. Radunia Stężyca zaliczyła w środę, 27 września bardzo słabe spotkanie w Gubinie, gdzie w meczu I rundy Fortuny Pucharu Polski poległa aż 1:4 z III-ligową Cariną. Chojniczanka Chojnice nie sprawiła natomiast niespodzianki z wyżej notowaną Resovią, z którą przegrała u siebie 2:3. Obie pomorskie drużyny będą więc musiały skupić się na występach w II lidze.
 10. „Jedno dziecko, jedno drzewo” to akcja urzędników i leśników z Czerska, która zaplanowana jest na najbliższą sobotę w Parku Borowiackim. Przy okazji do użytku oddane zostaną muszla koncertowa oraz dwa boiska do gry w piłkę plażową siatkową i nożną.
 11. Najstarszy budynek oświatowy w Czersku – stara część Szkoły Podstawowej nr 2 – zostanie odnowiony. Gmina pozyskała na ten cel dotację w wysokości 98 procent kosztów. Pieniądze pochodzić będą z rządowego programu odbudowy zabytków.
 12. Ważą się losy spółki samorządowej Promocja Regionu Chojnickiego? Powstała 20 lat temu z inicjatywy miasta Chojnice, Starostwa Powiatowego w Chojnicach oraz gminy Chojnice. W założeniu, miała się zajmować promocją turystyczną, kulturalną i gospodarczą regionu, czyli wszystkich miast i gmin. Do dzisiaj nie przystąpiły do niej jednak Brusy i Czersk.

Kultura

Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach zaprasza w najbliższy piątek 3 lutego 2023 roku o godz. 17.00 na spotkanie poetyckie w ramach cyklu Poezja w bibliotece. Gościem będzie chojniczanin Radosław Ginter, który przybliży swoją dotychczasową twórczość i opowie o swojej pasji, jaką jest poezja. Zapraszamy serdecznie! Czytelnia Miejska Biblioteka Publiczna ul. Wysoka 3 89-600 Chojnice

Historia

77 rocznica męczeńskiej śmierci s. Adelgund Tumińskiej

W dniu 15.02.2022 Delegacja Klubów Konfederacji uczestniczyła w obchodach 77 rocznicy męczeńskiej śmierci s. Adelgund Tumińskiej. Uroczystości rozpoczęły się od

Więcej…

Turystyka

Chojnice na Trakcie Tajemnic

Chojnice z punktu widzenia turysty, który niejedno miejsce odwiedził (lipiec 2016 r.)

Religia

Wesołych Świąt życzy MBP w Chojnicach

Sport

Relacja i zdjęcia z turnieju tenisa stołowego

W minioną niedzielę w sali gimnastycznej chojnickiej Szkoły Podstawowej nr 8 odbył się XXI Turniej Tenisa Stołowego o

Więcej…

Samorząd

Uroczystość nadania szkole w Sąpolnie imienia TOW "Gryf Pomorski"

Drugiego czerwca 2023 roku w piątek w Szkole Podstawowej w Sąpolnie odbyła się doniosła uroczystość nadania imienia Tajnej Organizacji Wojskowej

Więcej…

Styl życia

Spotkanie z Panem Stanisławem Michalkiewiczem

15.07. o godzinie 17:00 w Starej Kaszarni na ul. Dworcowej 13 w Człuchowie, zapraszamy na otwarte spotkanie z Panem

Stanisławem Michalkiewiczem - prawnikiem, nauczycielem akademickim, publicystą, autorem wielu książek, byłym członkiem Trybunału Stanu. Wstęp wolny.

Ponadto, lokalni działacze Konfederacji zapraszają na konferencję prasową na chojnickim Starym Rynku, 15.07. o godzinie 12:00.

Więcej…

Czas wolny

Rodzinny grill Tradycji w diecezji Pelplińskiej

W poniedziałek 1 maja na godzinę 16:00 zapraszamy na tradycyjne nieszpory ze święta świętych apostołów Filipa i Jakuba. Po nich zapraszamy na

Więcej…