niedziela 16 czerwiec 2024
panorama-chojnice-01
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W minioną niedzielę 10 grudnia w sali gimnastycznej chojnickiej Szkoły Podstawowej nr 8 odbył się XXII Turniej Tenisa Stołowego o

Grand Prix Ziemi Chojnickiej.

Na zaproszenie Uczniowskiego Klubu Sportowego „Ósemka” Chojnice odpowiedziało 38 zawodników – sympatyków i pasjonatów tej widowiskowej dyscypliny sportu (22 dzieci i młodzieży oraz 16 dorosłych) z Chojnic i powiatów ościennych.
 
Turniej został przeprowadzony tradycyjnym systemem pucharowym do dwóch przegranych meczów. Każdy mecz do trzech wygranych setów. Zawodnicy toczyli zmagania w 7 kategoriach wieku i płci.      

A oto szczegółowe wyniki rozgrywek:  
    
Uczniowie szkół podstawowych klasy I – IV:
     chłopcy:
1. Franciszek Poklękowski -  „Krajna” Sławianowo
2. Błażej Kołodziej -  „Krajna” Sławianowo

Uczniowie szkół podstawowych klasy V – VIII:
    dziewczęta:
1. Maja Janicka - „Wiking” Rychnowy
2. Magdalena Suchomska  - Gostycyn

    chłopcy:
1. Adrian Mrotek -  „Krajna” Sławianowo
2. Natanael Biernacki  -  „Wiking” Rychnowy
3. Szymon Rzechtalski -  UKS „Ósemka” Chojnice

Uczniowie szkół ponadpodstawowych:    
       chłopcy:
1. Dominik Majkowski - „Juvenia” Półczno    
2. Łukasz Morawski - „Wiking” Rychnowy
3. Wiktor Jilke - UKS „Ósemka” Chojnice

Rezultaty w kategoriach tenisistów dorosłych:
       Kobiety:
1. Iwona Gadomska - TS Chojnice
2. Andżelika Majkowska - „Juvenia” Półczno
3. Łucja Turzyńska - „Wiking” Rychnowy

    
Mężczyźni do lat 40:
1. Piotr Mojka - TS Chojnice
2. Maksymilian Żychliński - TS Chojnice
3. Łukasz Łysak - TS Chojnice

Mężczyźni powyżej 40 lat:
1. Paweł Paga -  TS Chojnice
2. Maciej Pawlak - TS Chojnice
3. Sławomir Wilczek - TS Chojnice

Trofea sportowe oraz nagrody rzeczowe sfinansowano ze środków Sponsora Strategicznego – PZU, Gminy Miejskiej Chojnice oraz Powiatu Chojnickiego.  
    
Turniej sędziował sędzia PZTS Michał Brieger, nad całością czuwał komitet organizacyjny: Maciej Pawlak i Marzenna Osowicka – prezes UKS 8.

Zawody zostały zorganizowane przez Uczniowski Klub Sportowy „Ósemka” Chojnice oraz Szkołę Podstawową nr 8. Podczas inauguracji obecny był pan dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 Jarosław Gomółka.
 
W przyszłym roku 2024 UKS „Ósemka” Chojnice zamierza zorganizować kolejne trzy turnieje – na wiosnę, przed wakacjami letnimi oraz jesienią serdecznie zapraszając do udziału pasjonatów tenisa stołowego.


Marzenna Osowicka

Z kraju i ze świata

 • Nowy Sącz. Pożar w zabytkowym kościele. Spłonęło prezbiterium
  W niedzielę rano wybuchł pożar w zabytkowym, drewnianym kościele Świętej Heleny w Nowym Sączu. - Ogień bardzo szybko się rozprzestrzeniał - powiadomił rzecznik nowosądeckiej straży pożarnej. W wyniku zdarzenia spłonęło prezbiterium.
 • Samochód uderzył w drzewo. Tragiczny wypadek pod Kraśnikiem
  Tuż przed godziną 6:00 w miejscowości Lasy pod Kraśnikiem (woj. lubelskie) doszło do tragicznego wypadku. Samochód osobowy zderzył się z drzewem, kierowca nie przeżył. Policja bada okoliczności zdarzenia.
 • "Śniadanie Rymanowskiego w Polsat News i Interii" [Transmisja]
  O najważniejszych wydarzeniach mijającego tygodnia z kraju i ze świata z zaproszonymi gośćmi - politykami wszystkich opcji politycznych porozmawia Bogdan Rymanowski w programie Śniadanie Rymanowskiego w Polsat News i Interii. Oglądaj w Polsat News oraz na stronach Interii i polsatnews.pl od godz. 9:55.
 • Dramat w Tatrach. Turysta spadł z dużej wysokości
  - Miało miejsce kilka wypadków w Tatrach, jeden niestety tragiczny - powiedział w rozmowie z dziennikarzami jeden z ratowników TOPR Stanisław Krzeptowski Sabała. Nie żyje 70-latek, który poślizgnął się schodząc z Wrót Chałubińskiego. To niejedyna tragedia w tym tygodniu.
 • Wybory do PE 2024. Leszek Miller: To jest ostatni dzwonek, aby podali się do dymisji
  - To jest ostatni dzwonek, aby Włodzimierz Czarzasty i Robert Biedroń podali się do dymisji - powiedział w programie Prezydenci i Premierzy Leszek Miller. To reakcja na wynik Lewicy w niedawnych wyborach do Parlamentu Europejskiego. - Oni tego nie zrobią. Niczym nie różnią się od PiS - ocenił jednocześnie polityk.
 • Parada Równości w Warszawie. Katarzyna Kotula: Czerwiec to czas na decyzje
  - Skierowałam do prac legislacyjnych propozycję rządowego projektu o związkach partnerskich - poinformowała minister Katarzyna Kotula przemawiając na Paradzie Równości w Warszawie. W sprawie projektu wkrótce ruszą konsultacje z PSL-em. Rozmowy mają również dotyczyć statusu dzieci w tęczowych rodzinach.

Informacje sportowe

Źródła nie znaleziono

Kultura

Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach zaprasza w najbliższy piątek 3 lutego 2023 roku o godz. 17.00 na spotkanie poetyckie w ramach cyklu Poezja w bibliotece. Gościem będzie chojniczanin Radosław Ginter, który przybliży swoją dotychczasową twórczość i opowie o swojej pasji, jaką jest poezja. Zapraszamy serdecznie! Czytelnia Miejska Biblioteka Publiczna ul. Wysoka 3 89-600 Chojnice

Historia

Druga Debata Regionalna w Przechlewie

Kolejna, Druga Debata Regionalna za nami (pierwsza odbyła się w Konarzynach). Tym razem 20.10.2023 r. stolicą historii regionu stało się Przechlewo (pow. człuchowski). Debatę poprzedziła promocja najnowszej książki Krzysztofa Michałowskiego “Przechlewo i okolice na dawnych pocztówkach”. W pierwszej części debaty regionaliści Ziemi bytowskiej, chojnickiej i człuchowskiej omawiali

Więcej…

Turystyka

Chojnice na Trakcie Tajemnic

Chojnice z punktu widzenia turysty, który niejedno miejsce odwiedził (lipiec 2016 r.)

Religia

Wesołych Świąt życzy MBP w Chojnicach

Sport

XXII Turniej Szachowy o Grand Prix Ziemi Chojnickiej

W okresie przedświątecznym w Szkole Podstawowej nr 8 w Chojnicach odbył się XXII Turniej Szachowy o Grand Prix Ziemi Chojnickiej. Były to szachy błyskawiczne. Szachiści rozegrali 9 rund, po 10 minut na partię dla zawodnika. Kojarzenie odbywało się

Więcej…

Samorząd

Uroczystość nadania szkole w Sąpolnie imienia TOW "Gryf Pomorski"

Drugiego czerwca 2023 roku w piątek w Szkole Podstawowej w Sąpolnie odbyła się doniosła uroczystość nadania imienia Tajnej Organizacji Wojskowej

Więcej…

Styl życia

Spotkanie z Panem Stanisławem Michalkiewiczem

15.07. o godzinie 17:00 w Starej Kaszarni na ul. Dworcowej 13 w Człuchowie, zapraszamy na otwarte spotkanie z Panem

Stanisławem Michalkiewiczem - prawnikiem, nauczycielem akademickim, publicystą, autorem wielu książek, byłym członkiem Trybunału Stanu. Wstęp wolny.

Ponadto, lokalni działacze Konfederacji zapraszają na konferencję prasową na chojnickim Starym Rynku, 15.07. o godzinie 12:00.

Więcej…

Czas wolny

Zaproszenie na otwarte mistrzostwa w szachach szybkich regionu północnego


ORGANIZATOR: Uczniowski Klub Sportowy „ÓSEMKA” Chojnice oraz Szkoła Podstawowa nr 8 im. Jana Pawła II w Chojnicach;
PZU – SPONSOR STRATEGICZNY UKS „ÓSEMKA” Chojnice;

Więcej…