czwartek 7 lipiec 2022
panorama-kwiecien-11
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W imieniu Konfederacji KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY członkowie RN zorganizowali spotkanie w Człuchowie (23 marca 2019 r.). Było to spotkanie regionalne powiatu chojnickiego i człuchowskiego, które dotyczyło najbliższych wyborów do

Parlamentu Europejskiego. Specjalnymi gośćmi byli: Anna Bryłka - sekretarz partii, Michał Urbaniak - prezes okręgu pomorskiego. Z prelegentami wywiązała się dość ciekawa i gorąca dyskusja na tematy lokalne i krajowe:

Dość sporo czasu poświęcono narastającym problemom w Unii Europejskiej. Po roku 1989 były dwa cele. Wstąpienie Polski do struktur NATO i UE. NATO miało nam zapewnić bezpieczeństwo militarne. Celem wstąpienia do Unii Europejskiej było osiągnięcie dobrobytu gospodarczego. Rzeczywistość na przestrzeni dość już sporego czasu pokazała jednak, że jeśli sami nie zatroszczymy się to nikt tego nie zrobi za nas.Okazało się, że aby liczyć się w UE potrzebny jest jednak patriotyzm gospodarczy, silna dyplomacja gospodarcza, dywersyfikacja sprzedaży. Obecnie wiele mówi się o eksporcie, ale jest to tak naprawdę sprzedaż, jednocześnie dużym problemem są braki kadry w konsulatach.

Wielka Brytania wychodzi, gdyż dużo dopłaca do UE, ale też są i inne powody. Polska jest na znacznie niższym poziomie rozwoju, sporo bierze z funduszy ale nie rozwija się tak szybko jakbyśmy chcieli. My nie możemy rozwinąć się gospodarczo, bo nie mamy szansy na obecnych warunkach. Przy tym wszystkim Unia Europejska zmierza w stronę odbierania tożsamości, odbierania polskiej państwowość. Kanclerz Niemiec Angela Merkel otwarcie powiedziała: „Państwa narodowe powinny być obecnie gotowe do oddania suwerenności".

Idea UE zwraca się tylko do człowieka jakiego jeszcze nie znamy. Altiero Spinelli, który miał zbyt lewicowe odchylenia nawet jak na partię komunistyczną, za co został wykluczony z niej, jest obecnie patronem jednego z budynków Parlamentu Europejskiego!Na dzień dzisiejszy rząd nie chcą POLEXITu. Jednak nie wolno lekceważyć i przemilczać narastających problemów i zagrożeń. W ogólnopolskich mediach kreuje się sytuację, że jest tylko PO i PIS, promuje się Wiosnę ale przemilcza się środowiska, które coś wartościowego wniosłyby do dyskusji publicznej widzianej przez każdego. Unię Europejską trzeba naprawić, nadać jej na powrót znaczenie wspólnoty gospodarczej zamiast ideologicznej. Jeśli nie uda się tego zmienić lub zatrzymać, wtedy jedynym rozwiązaniem będzie jednak POLEXIT, który będzie jednak bardzo trudny. Wmawia się nam, że Unia Europejka jest do ochrony militarnej. Do ochrony militarnej jest powołane NATO a nie UE.

Obecnie zbieramy podpisy do zarejestrowania komitetu wyborczego „Konfederacja KORWIN-BRAUN-RUCH NARODOWY", która to Konfederacja ciągle się rozrasta i obecnie w jej skład wchodzą tacy liderzy różnych organizacji propolskich jak:


JANUSZ KORWIN – MIKKE (Prezes partii KORWiN)

GRZEGORZ BRAUN (inicjator organizacji o nazwie „Pobudka")

PIOTR LIROY – MARZEC (ogólnopolski ruch Skuteczni)

ROBERT WINNICKI (Założyciel i prezes Ruchu Narodowego)

KRZYSZTOF BOSAK (najmłodszym posłem na Sejm V kadencji)

KAJA GODEK ( Prezes Fundacji Życie i Rodzina)

KONRAD BERKOWICZ (Kongresie Nowej Prawicy)

SŁAWOMIR MENTZEN (Wiceprezes Partii KORWiN)

MAREK JAKUBIAK (Federacja dla Rzeczypospolitej)

JACEK WILK (Partia KORWiN)

JAKUB KULESZA (Partia KORWiN)

DOBROMIR SOŚNIERZ (poseł niezrzeszonym w Parlamencie Europejskim)

MACIEJ MACIEJOWSKI (Wiceprezes Skutecznych)

WITOLD TUMANOWICZ (Działalność dobroczynną i charytatywną)

więcej na stronie https://konfederacja.eu/#liderzy


Pozwólcie nam wygrać - zaapelował na koniec prezes okręgu pomorskiego RN.

Z kraju i ze świata

Informacje sportowe

 • Legia jeszcze mocniejsza. Wszołek zostaje w Warszawie
  Paweł Wszołek zostaje w Warszawie. Skrzydłowy rozwiązał kontrakt z Unionem Berlin i podpisał z Legią umowę do końca sezonu 2024/25 - poinformował stołeczny klub.
 • Radwańska pędzi przez turniej legend Wimbledonu
  Agnieszka Radwańska świetnie zaprezentowała się w drugim meczu turnieju legend na Wimbledonie. Polka w parze z Serbką Jeleną Janković 6:2, 6:2 pokonały australijski duet Casey Dellacqua i Alicia Molik. Dla "naszej" pary to było drugie zwycięstwo w fazie grupowej.
 • Lewandowski planuje strajk? Jasna odpowiedź jego współpracownika
  Klubowa przyszłość Roberta Lewandowskiego wciąż jest niejasna. Ewentualny transfer do Barcelony nadal nie został sfinalizowany, a nieubłaganie zbliża się termin, kiedy Polak powinien stawić się na pierwszym treningu Bayernu. Czy rzeczywiście się na nim pojawi, czy może zdecyduje się na strajk, o którym rozpisywały się w ostatnim czasie media? Na to pytanie w rozmowie ze "Sport Bildem" odpowiedział przyjaciel i współpracownik piłkarza, Tomasz Zawiślak.
 • Ruszyło piłkarskie Euro kobiet. Tytułu bronią Holenderki
  Ruszyły mistrzostwa Europy kobiet 2022, największa piłkarska impreza tego lata. Szesnaście najlepszych drużyn walczy o tytuł na angielskich boiskach. Jakie reprezentacje występują, jaki jest podział na grupy, terminarz i wyniki?
 • Tomljanović zażenowana pytaniem na konferencji. "Popracuj nad tym"
  Ajla Tomljanović miała prawo czuć się rozczarowana, gdy zamiast mówić o ćwierćfinale Wimbledonu, musiała zwierzać się ze związku z Nickiem Kyrgiosem.

Kultura

Zapraszamy na FERIE W MUZEUM - do 25 lutego, od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 - 15:00

W programie:

Więcej…

Historia

77 rocznica męczeńskiej śmierci s. Adelgund Tumińskiej

W dniu 15.02.2022 Delegacja Klubów Konfederacji uczestniczyła w obchodach 77 rocznicy męczeńskiej śmierci s. Adelgund Tumińskiej. Uroczystości rozpoczęły się od

Więcej…

Turystyka

Chojnice na Trakcie Tajemnic

Chojnice z punktu widzenia turysty, który niejedno miejsce odwiedził (lipiec 2016 r.)

Religia

Domownicy Boga

Ks. Szymon Gwardzik Chojnice

Więcej…

Sport

Zakończenie sezonu biegowego w Chwaszczynie - Kaszuby Biegają

W najbliższą sobotę w Chwaszczynie oficjalne zakończenie sezonu biegowego na Kaszubach. Biegowe Mikołajki będą ostatnim etapem cyklu

Więcej…

Samorząd

Koncert charytatywny dla Ukrainy w Orliku - Leśno. Cz.2

Występy artystyczne przeplatała zbiórka finansowa oraz licytacja aukcyjna na rzecz Ukrainy. Jednym z przedmiotów był obraz Pałacu Prezydenckiego przekazany na licytację przez

Więcej…

Styl życia

Czas wolny

Osiedle Kolejarz Prochowa zorganizwało imprezę osiedlową

Dnia 31 sierpnia w godzinach 13:00-18:00 odbyła się Impreza Osiedlowa organizowana przez Zarząd Osiedla Kolejarz Prochowa i Urząd Miejski w Chojnicach. Impreza odbywała się na

Więcej…