środa 10 sierpień 2022
panorama-chojnice-01
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

Z kraju i ze świata

 • Andrzej Gantner: Nie ma nic gorszego niż panika żywnościowa; nie ulegajmy jej
  - Apelujemy do rządu o wprowadzenie rozwiązań, które zapewnią tzw. moc minimalną dla zakładów, wystarczającą na produkcję. Rząd będzie musiał to zrobić, bo chyba nie ma nic gorszego, niż panika żywnościowa - powiedział na antenie Polsat News Andrzej Gantner, dyrektor generalny Polskiej Federacji Producentów Żywności.
 • Długi sierpniowy weekend. Najtaniej pod namiotem
  Długi sierpniowy weekend zbliża się wielkimi krokami. Trzy wolne dni oznaczają, że Polacy szukają miejsc do wypoczynku. Pola namiotowe cieszą się coraz większą popularnością. Powodem jest przed wszystkim oszczędność.
 • Pogoda na długi weekend. Upalnie i burzowo
  Przez cały długi weekend temperatura będzie oscylować w okolicach 30 stopni w całym kraju. Upałom będą towarzyszyć burze, miejscami zjawiska mogą być gwałtowne. Zagrzmieć może w całym kraju.
 • Mazowieckie. 45-latkowi grozi osiem lat więzienia. Sprzedając wędliny, narażał ludzi na utratę życia
  Osiem lat pozbawienia wolności grozi 45-latkowi, który sprzedając wędliny, naraził wiele osób na utratę zdrowia lub życia. Mężczyzna z Karczewa w pow. otwockim produkował wyroby mięsne w warunkach, które nie spełniały wymogów sanitarnych i higienicznych. Klienci skarżyli się, że produkty są stare i mają nieprzyjemny zapach.
 • Wyszków. Areszt dla pijanego 23-latka, który potrącił ludzi i uciekł. Wstrząsające wideo
  Policja z Wyszkowa zatrzymała 23-letniego kierowcę, który usłyszał zarzuty potrącenia ludzi przechodzących przez przejście dla pieszych w tym mieście. W nocy z soboty na niedzielę wjechał fordem w grupę ludzi na pasach i odjechał nie zatrzymując się. Trzy ranne osoby przewieziono do szpitala. Okazało się, że kierowca był pijany. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mieszkańca powiatu.
 • Wypadek w Chorwacji. Kilkunastu poszkodowanych wraca w środę do Polski
  Kilkanaście osób poszkodowanych w wypadku w Chorwacji wróci w środę po południu do Polski. Ranni trafią do szpitali w woj. mazowieckim, wielkopolskim i łódzkim. Osoby zostaną przetransportowane samolotem wojskowym Casa. Będzie to 10 osób, a nie 13, jak informowano wcześniej.

Informacje sportowe

Kultura

Zapraszamy na FERIE W MUZEUM - do 25 lutego, od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 - 15:00

W programie:

Więcej…

Historia

77 rocznica męczeńskiej śmierci s. Adelgund Tumińskiej

W dniu 15.02.2022 Delegacja Klubów Konfederacji uczestniczyła w obchodach 77 rocznicy męczeńskiej śmierci s. Adelgund Tumińskiej. Uroczystości rozpoczęły się od

Więcej…

Turystyka

Chojnice na Trakcie Tajemnic

Chojnice z punktu widzenia turysty, który niejedno miejsce odwiedził (lipiec 2016 r.)

Religia

Domownicy Boga

Ks. Szymon Gwardzik Chojnice

Więcej…

Sport

Zakończenie sezonu biegowego w Chwaszczynie - Kaszuby Biegają

W najbliższą sobotę w Chwaszczynie oficjalne zakończenie sezonu biegowego na Kaszubach. Biegowe Mikołajki będą ostatnim etapem cyklu

Więcej…

Samorząd

Koncert charytatywny dla Ukrainy w Orliku - Leśno. Cz.2

Występy artystyczne przeplatała zbiórka finansowa oraz licytacja aukcyjna na rzecz Ukrainy. Jednym z przedmiotów był obraz Pałacu Prezydenckiego przekazany na licytację przez

Więcej…

Styl życia

Czas wolny

Osiedle Kolejarz Prochowa zorganizwało imprezę osiedlową

Dnia 31 sierpnia w godzinach 13:00-18:00 odbyła się Impreza Osiedlowa organizowana przez Zarząd Osiedla Kolejarz Prochowa i Urząd Miejski w Chojnicach. Impreza odbywała się na

Więcej…