wtorek 30 maj 2023
panorama-kwiecien-07
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

Kluby Konfederacji przyjmują zaproszenie Pana Burmistrza do rozmów. Jesteśmy gotowi oddelegować reprezentanta na poniedziałkową konferencję prasową w Ratuszu na godzinę 11:00, aby publicznie odczytać załączone oświadczenie, wysłuchać odpowiedzi oraz

przedyskutować zawartą propozycję:

 

    W związku z ostatnimi wydarzeniami, przedstawiamy Panu swoje stanowisko w formie poszukiwania odpowiedzi na nurtujące nas pytania .Wierzymy, że posiada Pan wiedzę w zakresie, który nas interesuje, a Pańskie odpowiedzi będą dla nas ważnym przyczynkiem do prowadzenia dalszej konstruktywnej debaty na temat spraw publicznych w przestrzeni lokalnej. Oczekujemy zatem od Pana odpowiedzi na poniższe pytania:

1. Prosimy o podanie podstawy prawnej rozwiązania Marszu o Wolność 10.10.2020 w Chojnicach.

2. Czy Pan burmistrz, udzielał zgody na manifestacje Strajku Kobiet oraz w obronie TVN-u? Jeśli tak, dlaczego ich nie rozwiązał analogicznie jak Marszu o Wolność?

3. Prosimy o przedstawienie podstawy prawnej zawiadomienia Okręgowej Izby Lekarskiej w związku z działalnością lekarza medycyny Eweliny Gierszewskiej. Pan Burmistrz powołuje się na rzekomy obowiązek. Czy wynika on z przepisów prawa?

4. Prosimy o wyjaśnienie treści Pańskiego zawiadomienia do prokuratury, mianowicie:„… w treści plakatu znalazło się stwierdzenie wyrażone w sposób nieetyczny, iż Rząd, Minister Zdrowia, i Rada Medyczna kłamią informując o bezpieczeństwie szczepionek przeciw   COVID-19.”. Na czym polega nieetyczność? Czy twierdzi Pan, że Rząd, Minister Zdrowia i Rada Medyczna mówią prawdę w kwestii bezpieczeństwa, tak zwanych, „szczepionek” i nieetyczne jest zarzucanie im kłamstwa? Czy, wg Pana, nieetyczne jest obnażanie kłamstwa u przedstawicieli władzy oraz ich doradców – w myśl komunistycznej zasady: władza ma zawsze rację i nigdy nie kłamie?

5. Na jakiej podstawie Pan Burmistrz, podważa ekspertyzy prawne stwierdzające, że „szczepionki” przeciw COVID-19 są w istocie eksperymentem medycznym? (Pytanie dotyczy ekspertyz przedstawionych przez lek. Ewelinę Gierszewską.)

6. Prosimy o zdementowanie kłamstwa zawartego w treści zawiadomienia do Okręgowej Izby Lekarskiej, że lek. Ewelina Gierszewska rzekomo: „Przedstawia stanowisko dotyczące szczepionek absolutnie niezgodne z wiedzą medyczną.”.

7. Prosimy o zdementowanie kłamstwa zawartego w treści zawiadomienia do prokuratury, że rzekomo, plakaty PSNLiN nawołują do nieszczepienia się.

8. Proszę zdementować kłamstwo, że to Pan opublikował Pańskie zawiadomienia do Okręgowej Izby Lekarskiej oraz do prokuratury. Przypominamy, że dokonała tego Pani dr Ewelina Gierszewska.

9. Prosimy o informację, dlaczego zawiadomienia upublicznione przez Pana, różnią się od tych, które opublikowała Pani lek. Ewelina Gierszewska? Dlaczego uznał Pan za stosowne, aby do wiadomości dołączać Pana Posła Aleksandra Mrówczyńskiego?

10. Domagamy się przeprosin dla mieszkańców miasta i okolic, za użyte w zawiadomieniu do Okręgowej Izby Lekarskiej sformułowanie: „żenująco niski poziom wiedzy z zakresu biologii, genetyki i ogólnej medycyny po stronie części społeczeństwa” oraz w zawiadomieniu do prokuratury: „… takie działania bazują na braku wiedzy medycznej społeczeństwa...”.

    Prosimy Pana Burmistrza, aby wykorzystując autorytet włodarza miasta, zorganizował publiczną debatę nt. „Służba Zdrowia w obliczu epidemii Covid-19”. Jeśli Pan Burmistrz zaakceptuje prośbę, deklarujemy, że lokalne Kluby Konfederacji oferują swoją pomoc, przy zorganizowaniu debaty oraz doborze ekspertów. Zaznaczamy, że nasza prośba dotyczy zwiększenia rangi spotkania oraz zapewnieniu adekwatnych warunków. Natomiast nie dotyczy zabierania głosu przez Pana Burmistrza  w sprawach medycznych.

 

                                                     Kluby Konfederacji z Chojnic,
                                                   Człuchowa oraz Bytowa

                                               Jacek Oberland
 

 

Z kraju i ze świata

Informacje sportowe

Źródła nie znaleziono

Kultura

Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach zaprasza w najbliższy piątek 3 lutego 2023 roku o godz. 17.00 na spotkanie poetyckie w ramach cyklu Poezja w bibliotece. Gościem będzie chojniczanin Radosław Ginter, który przybliży swoją dotychczasową twórczość i opowie o swojej pasji, jaką jest poezja. Zapraszamy serdecznie! Czytelnia Miejska Biblioteka Publiczna ul. Wysoka 3 89-600 Chojnice

Historia

77 rocznica męczeńskiej śmierci s. Adelgund Tumińskiej

W dniu 15.02.2022 Delegacja Klubów Konfederacji uczestniczyła w obchodach 77 rocznicy męczeńskiej śmierci s. Adelgund Tumińskiej. Uroczystości rozpoczęły się od

Więcej…

Turystyka

Chojnice na Trakcie Tajemnic

Chojnice z punktu widzenia turysty, który niejedno miejsce odwiedził (lipiec 2016 r.)

Religia

Wesołych Świąt życzy MBP w Chojnicach

Sport

Relacja i zdjęcia z turnieju tenisa stołowego

W minioną niedzielę w sali gimnastycznej chojnickiej Szkoły Podstawowej nr 8 odbył się XXI Turniej Tenisa Stołowego o

Więcej…

Samorząd

2 Rodziny z Chojnic włączonych do Szlachetnej PACZKI wciąż czeka na Darczyńcę!

W tym trudnym roku – obciążonym gospodarczymi i społecznymi problemami, nie możemy zostawić potrzebujących samych sobie. Wolontariusze Szlachetnej Paczki z Chojnic dotarli do wielu osób, dla których głód, osamotnienie, chłód, strach o jutro są chlebem powszednim. 10 Rodzin otrzyma pomoc, ale jeszcze 2 wciąż na nią czeka.😞 Ich historie umieszczone są na

Więcej…

Styl życia

Czas wolny

Rodzinny grill Tradycji w diecezji Pelplińskiej

W poniedziałek 1 maja na godzinę 16:00 zapraszamy na tradycyjne nieszpory ze święta świętych apostołów Filipa i Jakuba. Po nich zapraszamy na

Więcej…