niedziela 16 czerwiec 2024
Chojnice
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

Kluby Konfederacji przyjmują zaproszenie Pana Burmistrza do rozmów. Jesteśmy gotowi oddelegować reprezentanta na poniedziałkową konferencję prasową w Ratuszu na godzinę 11:00, aby publicznie odczytać załączone oświadczenie, wysłuchać odpowiedzi oraz

przedyskutować zawartą propozycję:

 

    W związku z ostatnimi wydarzeniami, przedstawiamy Panu swoje stanowisko w formie poszukiwania odpowiedzi na nurtujące nas pytania .Wierzymy, że posiada Pan wiedzę w zakresie, który nas interesuje, a Pańskie odpowiedzi będą dla nas ważnym przyczynkiem do prowadzenia dalszej konstruktywnej debaty na temat spraw publicznych w przestrzeni lokalnej. Oczekujemy zatem od Pana odpowiedzi na poniższe pytania:

1. Prosimy o podanie podstawy prawnej rozwiązania Marszu o Wolność 10.10.2020 w Chojnicach.

2. Czy Pan burmistrz, udzielał zgody na manifestacje Strajku Kobiet oraz w obronie TVN-u? Jeśli tak, dlaczego ich nie rozwiązał analogicznie jak Marszu o Wolność?

3. Prosimy o przedstawienie podstawy prawnej zawiadomienia Okręgowej Izby Lekarskiej w związku z działalnością lekarza medycyny Eweliny Gierszewskiej. Pan Burmistrz powołuje się na rzekomy obowiązek. Czy wynika on z przepisów prawa?

4. Prosimy o wyjaśnienie treści Pańskiego zawiadomienia do prokuratury, mianowicie:„… w treści plakatu znalazło się stwierdzenie wyrażone w sposób nieetyczny, iż Rząd, Minister Zdrowia, i Rada Medyczna kłamią informując o bezpieczeństwie szczepionek przeciw   COVID-19.”. Na czym polega nieetyczność? Czy twierdzi Pan, że Rząd, Minister Zdrowia i Rada Medyczna mówią prawdę w kwestii bezpieczeństwa, tak zwanych, „szczepionek” i nieetyczne jest zarzucanie im kłamstwa? Czy, wg Pana, nieetyczne jest obnażanie kłamstwa u przedstawicieli władzy oraz ich doradców – w myśl komunistycznej zasady: władza ma zawsze rację i nigdy nie kłamie?

5. Na jakiej podstawie Pan Burmistrz, podważa ekspertyzy prawne stwierdzające, że „szczepionki” przeciw COVID-19 są w istocie eksperymentem medycznym? (Pytanie dotyczy ekspertyz przedstawionych przez lek. Ewelinę Gierszewską.)

6. Prosimy o zdementowanie kłamstwa zawartego w treści zawiadomienia do Okręgowej Izby Lekarskiej, że lek. Ewelina Gierszewska rzekomo: „Przedstawia stanowisko dotyczące szczepionek absolutnie niezgodne z wiedzą medyczną.”.

7. Prosimy o zdementowanie kłamstwa zawartego w treści zawiadomienia do prokuratury, że rzekomo, plakaty PSNLiN nawołują do nieszczepienia się.

8. Proszę zdementować kłamstwo, że to Pan opublikował Pańskie zawiadomienia do Okręgowej Izby Lekarskiej oraz do prokuratury. Przypominamy, że dokonała tego Pani dr Ewelina Gierszewska.

9. Prosimy o informację, dlaczego zawiadomienia upublicznione przez Pana, różnią się od tych, które opublikowała Pani lek. Ewelina Gierszewska? Dlaczego uznał Pan za stosowne, aby do wiadomości dołączać Pana Posła Aleksandra Mrówczyńskiego?

10. Domagamy się przeprosin dla mieszkańców miasta i okolic, za użyte w zawiadomieniu do Okręgowej Izby Lekarskiej sformułowanie: „żenująco niski poziom wiedzy z zakresu biologii, genetyki i ogólnej medycyny po stronie części społeczeństwa” oraz w zawiadomieniu do prokuratury: „… takie działania bazują na braku wiedzy medycznej społeczeństwa...”.

    Prosimy Pana Burmistrza, aby wykorzystując autorytet włodarza miasta, zorganizował publiczną debatę nt. „Służba Zdrowia w obliczu epidemii Covid-19”. Jeśli Pan Burmistrz zaakceptuje prośbę, deklarujemy, że lokalne Kluby Konfederacji oferują swoją pomoc, przy zorganizowaniu debaty oraz doborze ekspertów. Zaznaczamy, że nasza prośba dotyczy zwiększenia rangi spotkania oraz zapewnieniu adekwatnych warunków. Natomiast nie dotyczy zabierania głosu przez Pana Burmistrza  w sprawach medycznych.

 

                                                     Kluby Konfederacji z Chojnic,
                                                   Człuchowa oraz Bytowa

                                               Jacek Oberland
 

 

Z kraju i ze świata

 • Nowy Sącz. Pożar w zabytkowym kościele. Spłonęło prezbiterium
  W niedzielę rano wybuchł pożar w zabytkowym, drewnianym kościele Świętej Heleny w Nowym Sączu. - Ogień bardzo szybko się rozprzestrzeniał - powiadomił rzecznik nowosądeckiej straży pożarnej. W wyniku zdarzenia spłonęło prezbiterium.
 • Samochód uderzył w drzewo. Tragiczny wypadek pod Kraśnikiem
  Tuż przed godziną 6:00 w miejscowości Lasy pod Kraśnikiem (woj. lubelskie) doszło do tragicznego wypadku. Samochód osobowy zderzył się z drzewem, kierowca nie przeżył. Policja bada okoliczności zdarzenia.
 • "Śniadanie Rymanowskiego w Polsat News i Interii" [Transmisja]
  O najważniejszych wydarzeniach mijającego tygodnia z kraju i ze świata z zaproszonymi gośćmi - politykami wszystkich opcji politycznych porozmawia Bogdan Rymanowski w programie Śniadanie Rymanowskiego w Polsat News i Interii. Oglądaj w Polsat News oraz na stronach Interii i polsatnews.pl od godz. 9:55.
 • Dramat w Tatrach. Turysta spadł z dużej wysokości
  - Miało miejsce kilka wypadków w Tatrach, jeden niestety tragiczny - powiedział w rozmowie z dziennikarzami jeden z ratowników TOPR Stanisław Krzeptowski Sabała. Nie żyje 70-latek, który poślizgnął się schodząc z Wrót Chałubińskiego. To niejedyna tragedia w tym tygodniu.
 • Wybory do PE 2024. Leszek Miller: To jest ostatni dzwonek, aby podali się do dymisji
  - To jest ostatni dzwonek, aby Włodzimierz Czarzasty i Robert Biedroń podali się do dymisji - powiedział w programie Prezydenci i Premierzy Leszek Miller. To reakcja na wynik Lewicy w niedawnych wyborach do Parlamentu Europejskiego. - Oni tego nie zrobią. Niczym nie różnią się od PiS - ocenił jednocześnie polityk.
 • Parada Równości w Warszawie. Katarzyna Kotula: Czerwiec to czas na decyzje
  - Skierowałam do prac legislacyjnych propozycję rządowego projektu o związkach partnerskich - poinformowała minister Katarzyna Kotula przemawiając na Paradzie Równości w Warszawie. W sprawie projektu wkrótce ruszą konsultacje z PSL-em. Rozmowy mają również dotyczyć statusu dzieci w tęczowych rodzinach.

Informacje sportowe

Źródła nie znaleziono

Kultura

Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach zaprasza w najbliższy piątek 3 lutego 2023 roku o godz. 17.00 na spotkanie poetyckie w ramach cyklu Poezja w bibliotece. Gościem będzie chojniczanin Radosław Ginter, który przybliży swoją dotychczasową twórczość i opowie o swojej pasji, jaką jest poezja. Zapraszamy serdecznie! Czytelnia Miejska Biblioteka Publiczna ul. Wysoka 3 89-600 Chojnice

Historia

Druga Debata Regionalna w Przechlewie

Kolejna, Druga Debata Regionalna za nami (pierwsza odbyła się w Konarzynach). Tym razem 20.10.2023 r. stolicą historii regionu stało się Przechlewo (pow. człuchowski). Debatę poprzedziła promocja najnowszej książki Krzysztofa Michałowskiego “Przechlewo i okolice na dawnych pocztówkach”. W pierwszej części debaty regionaliści Ziemi bytowskiej, chojnickiej i człuchowskiej omawiali

Więcej…

Turystyka

Chojnice na Trakcie Tajemnic

Chojnice z punktu widzenia turysty, który niejedno miejsce odwiedził (lipiec 2016 r.)

Religia

Wesołych Świąt życzy MBP w Chojnicach

Sport

XXII Turniej Szachowy o Grand Prix Ziemi Chojnickiej

W okresie przedświątecznym w Szkole Podstawowej nr 8 w Chojnicach odbył się XXII Turniej Szachowy o Grand Prix Ziemi Chojnickiej. Były to szachy błyskawiczne. Szachiści rozegrali 9 rund, po 10 minut na partię dla zawodnika. Kojarzenie odbywało się

Więcej…

Samorząd

Uroczystość nadania szkole w Sąpolnie imienia TOW "Gryf Pomorski"

Drugiego czerwca 2023 roku w piątek w Szkole Podstawowej w Sąpolnie odbyła się doniosła uroczystość nadania imienia Tajnej Organizacji Wojskowej

Więcej…

Styl życia

Spotkanie z Panem Stanisławem Michalkiewiczem

15.07. o godzinie 17:00 w Starej Kaszarni na ul. Dworcowej 13 w Człuchowie, zapraszamy na otwarte spotkanie z Panem

Stanisławem Michalkiewiczem - prawnikiem, nauczycielem akademickim, publicystą, autorem wielu książek, byłym członkiem Trybunału Stanu. Wstęp wolny.

Ponadto, lokalni działacze Konfederacji zapraszają na konferencję prasową na chojnickim Starym Rynku, 15.07. o godzinie 12:00.

Więcej…

Czas wolny

Zaproszenie na otwarte mistrzostwa w szachach szybkich regionu północnego


ORGANIZATOR: Uczniowski Klub Sportowy „ÓSEMKA” Chojnice oraz Szkoła Podstawowa nr 8 im. Jana Pawła II w Chojnicach;
PZU – SPONSOR STRATEGICZNY UKS „ÓSEMKA” Chojnice;

Więcej…