Geologia ogólna. Meteorologia. Klimatologia. Geologia historyczna. Stratygrafia. Paleogeografia

Z kraju i ze świata

Informacje sportowe

• 14 medali Polaków, dominacja USA. Prognoza medalowa na igrzyska w Tokio
    Równo rok przed otwarciem letnich igrzysk olimpijskich w Tokio analityczny serwis Gracenote przewiduje, że klasyfikację medalową z wyraźną przewagą nad resztą stawki wygrają Stany Zjednoczone. Na kolejnych miejscach typowani są reprezentanci Chin oraz gospodarze imprezy, Japończycy. Polska znalazła się w pierwszej dwudziestce.
  • Gnabry podziękował Lewandowskiemu. "Mogę oddać mu tytuł piłkarza meczu"
    Ich współpraca układa się znakomicie. Kilka dni temu w meczu Bundesligi z Paderborn Robert Lewandowski dwa razy trafił do bramki rywali, a piłkę wykładał mu Serge Gnabry. We wtorek w Londynie w spotkaniu Ligi Mistrzów z Chelsea to Polak dwukrotnie wystąpił w roli podającego przy trafieniach Niemca. - Wypracował mi gole, które sam mógł strzelić - podziękował "Lewemu" skrzydłowy Bayernu.
  • Lewandowski z "pozdrowieniami z Londynu". "Pierwszy krok zrobiony"
    To był jego mecz. Oprócz dwóch asyst i strzelonego gola, Robert Lewandowski wykonał ogromną pracę w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów z Chelsea. Nic dziwnego, że po spotkaniu w Londynie napastnikowi Bayernu dopisywał humor.
  • Efektowna asysta Zielińskiego w meczu z Barceloną. Sprawa awansu wciąż otwarta
    Napoli zremisowało na własnym stadionie z Barceloną 1:1 w meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Wynik spotkania otworzył Dries Mertens, któremu asystował Piotr Zieliński. Polski pomocnik rozegrał całe spotkanie. Wyrównał po przerwie Antoine Griezmann. Od 54. minuty na boisku obecny był również Arkadiusz Milik.
  • Lewandowski zakpił ze statystyk. Na ten moment czekał 11 godzin
    To był wspaniały wieczór na Stamford Bridge w wykonaniu Roberta Lewandowskiego. Jego Bayern Monachium pokonał Chelsea FC 3:0 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów, a Polak, po dwóch kapitalnych asystach przy pierwszych golach, sam ustalił wynik rywalizacji, przełamując swoją serię bez trafienia w fazie pucharowej elitarnych rozgrywek. Licznik zatrzymał się na 673 minutach.

Kultura

Katalog „Wdzydzkiego Haftu Kolorowego" jest pierwszym tak obszernym opracowaniem koncepcji haftu autorstwa Teodory Gulgowskiej, na podstawie której wykształcił się

Więcej…

Historia

Piknik historyczny w Chojnicach

W sobotę 01.02.2020r w setną rocznicę powrotu Chojnic do Ojczyzny, na chojnickim Starym Rynku odbyła się inscenizacja wkroczenia wojsk wielkopolskich do Chojnic, oraz

Więcej…

Turystyka

Chojnice na Trakcie Tajemnic

Chojnice z punktu widzenia turysty, który niejedno miejsce odwiedził (lipiec 2016 r.)

Religia

Sport

Żuków - najmłodsi podsumują swój biegowy rok

W Centrum Kultury „Spichlerz" w Żukowie 1 grudnia (niedziela) o godz. 15.30 odbędzie się Uroczystość Podsumowania II Cyklu Kaszuby Biegają na 5 km oraz IV Cyklu Małe Kaszuby Biegają dla dzieci i młodzieży. Na uroczystości zostaną wręczone nagrody i