wtorek 19 luty 2019
Chojnice
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

Inscenizacja „Kawaleryjska powinność - Szarża 18 Pułku Ułanów Pomorskich pod Krojantami z 1 września 1939 r. rozpoczęła się po godzinie 15. Na polu walki doszedł jeszcze jeden przeciwnik poza historycznym nieprzyjacielem.

Każdy przejazd kawalerii lub pojazdów zmechanizowanych podnosił takie tumany piachu, że obraz widowiska ginęło za jego zasłoną.

Widzowie często musieli walczyć na wywojowanej pozycji przy barierkach z tą co chwila atakującą burzą piaskową przenoszącą się na nich lub dymami po wybuchach na polu walki.

Szczególnie niepokojący był moment, gdy po jednym z takich przejazdów szwadronu i opadnięciu piaskowej zasłony oczom ukazał się leżący w polu na plecach kawalerzysta. Ostatecznie okazało się, że była to cześć planu z zakończenia  inscenizacji.

Kultura

Historia

Turystyka

Chojnice na Trakcie Tajemnic

Chojnice z punktu widzenia turysty, który niejedno miejsce odwiedził (lipiec 2016 r.)

Religia

Sport

Turnieju o Bramę Pomorza w Chojnicach


14 października w Chojnicach odbędzie się VI turniej sportowy o Bramę Pomorza. Turniej będzie zostanie rozegrany pod honorowym patronatem Starosty Chojnickiego, w ramach Dni Kultury Kaszub i Pomorza.

Więcej…

Samorząd

Styl życia

Czas wolny

Legowisko Chojnice 2017

Dużo tych klocków było i wiele się zbudowało. Bardzo dobra zabawa z klockami lego dla każdego i w każdej grupie wiekowej kto choć trochę miał żyłkę do inżynierii.