piątek 3 lipiec 2020
panorama-chojnice-01
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Galeria Oczko w Męcikale zaprasza dzieci na Warsztaty Plastyczne do Galerii Oczko w Męcikale ul. Długa 10, 6 sierpnia 2019 (wtorek) od

10:00 do 14:00.

Artyści biorący udział w XV Ogólnopolskim Plenerze Artystycznym udzielą dzieciom porad z malarstwa, rzeźby, fotografii, architektury, rysunku. Każde dziecko otrzyma podobrazie i farby. Do rzeźbienia glinę ceramiczną.

Proszę przynieść swoje pędzle ( jeśli jakieś dziecko nie ma pędzli, będzie mogło skorzystać z pędzli, które są w Galerii ). W programie ognisko z kiełbaską.

Warsztaty są bezpłatne – warto skorzystać!

Zadanie dofinansowane przez Gminę Brusy.
Zaborskie Towarzystwo Naukowe w Brusach

Z kraju i ze świata

Informacje sportowe

 • 14 medali Polaków, dominacja USA. Prognoza medalowa na igrzyska w Tokio
  Równo rok przed otwarciem letnich igrzysk olimpijskich w Tokio analityczny serwis Gracenote przewiduje, że klasyfikację medalową z wyraźną przewagą nad resztą stawki wygrają Stany Zjednoczone. Na kolejnych miejscach typowani są reprezentanci Chin oraz gospodarze imprezy, Japończycy. Polska znalazła się w pierwszej dwudziestce.
 • Korona Kielce drugim spadkowiczem z ekstraklasy
  Zwycięstwo Wisły Kraków nad ŁKS 2:1 przesądziło o losie Korony Kielce, która definitywnie straciła szanse na utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie. Bez względu na wynik piątkowego spotkania z Arką Gdynia kielczanie po raz pierwszy od 2009 roku pożegnają się z ligą.
 • Rywalka Światek odjechała na "rowerku". Pokaz siły młodej Polki po przerwie
  Wynikiem 6:0, 6:0, czyli popularnym tenisowym "rowerkiem" wróciła na kort po dłuższej przerwie Iga Świątek. W pokazowym turnieju w Montreux polska tenisistka pokonała takim wynikiem Szwajcarkę Conny Perrin.
 • Jest terminarz Ligi Narodów. Polacy na początek w Holandii
  W tym roku podopieczni Jerzego Brzęczka jednak będą grali o stawkę. Po przełożeniu Euro czeka ich rywalizacja w Lidze Narodów 2020/2021. Reprezentacja Polski rozpocznie zmagania od meczu z Holandią 4 września w Amsterdamie. W tym momencie nie wiadomo, czy spotkanie odbędzie się z udziałem publiczności.
 • Wisła Kraków odwróciła losy meczu i jest już niemal pewna utrzymania
  Do 11 punktów powiększyła swoją przewagę Wisła Kraków nad Arką Gdynia, zwiększając tym samym swoje szanse na utrzymanie w piłkarskiej elicie. W wyjazdowym spotkaniu inaugurującym 34. kolejkę PKO BP Ekstraklasy krakowianie pokonali żegnający się z ligą ŁKS 2:1. Bohaterem gości był Alon Turgeman.

Kultura

ZAPRASZAMY W MASECZKACH NA WERNISAŻ WYSTAWY ŚLADY W SOBOTĘ 27 CZERWCA O GODZINIE 17:00

Więcej…

Historia

Piknik historyczny w Chojnicach

W sobotę 01.02.2020r w setną rocznicę powrotu Chojnic do Ojczyzny, na chojnickim Starym Rynku odbyła się inscenizacja wkroczenia wojsk wielkopolskich do Chojnic, oraz

Więcej…

Turystyka

Chojnice na Trakcie Tajemnic

Chojnice z punktu widzenia turysty, który niejedno miejsce odwiedził (lipiec 2016 r.)

Religia

Sport

Inauguracja Kaszuby Biegają 2020 już w tę sobotę

Już w tę sobotę i niedzielę inauguracja Kaszuby Biegają 2020, IV Marszobieg Wiedzy o 66. Kaszubskim Pułku Piechoty, a także pierwszy turniej

Więcej…

Samorząd

Styl życia

Czas wolny

Osiedle Kolejarz Prochowa zorganizwało imprezę osiedlową

Dnia 31 sierpnia w godzinach 13:00-18:00 odbyła się Impreza Osiedlowa organizowana przez Zarząd Osiedla Kolejarz Prochowa i Urząd Miejski w Chojnicach. Impreza odbywała się na

Więcej…