sobota 1 kwiecień 2023
panorama-kwiecien-14

Potrzeby mieszkaniowe i ich zaspokajanie

Z kraju i ze świata

 • Nowa Ruda. Policjantka chciała zabrać kluczyki, została pobita. Sprawcy grozi 20 lat więzienia
  Na drodze w Nowej Rudzie (woj. dolnośląskie) doszło do pobicia policjantki po służbie. Kobieta próbowała odebrać kluczyki 23-letniemu kierowcy, którego zachowanie na drodze zagrażało innym uczestnikom ruchu. Mężczyzna zareagował agresywnie, uderzył policjantkę i uciekł. Sprawcę złapano, grozi mu do 20 lat więzienia.
 • Jarosław Kaczyński napisał list do członków PiS ws. Jana Pawła II
  Jarosław Kaczyński napisał list do członków PiS z okazji zbliżającej się rocznicy śmierci papieża Jana Pawła II. Dziękujemy Bogu za ten dar jakim był on dla Kościoła, Polski i świata, ale także stajemy w obronie jego czci i dobrego imienia - stwierdził prezes PiS.
 • Dominika Chorosińska na szkoleniu wojskowym. Marianna Schreiber komentuje
  Dominika Chorosińska, aktorka i posłanka PiS, poinformowała na swoim Twitterze, że bierze udział w szkoleniu wojskowym. Nosić mundur Wojska Polska to duma i zobowiązanie - podkreśliła we wpisie. Post skomentowała Marianna Schreiber, która przekazała jej kilka cennych rad.
 • Rząd uderza w patodeweloperkę. Minister Buda przedstawił nowe rozwiązania
  Minister rozwoju i technologii Waldemar Buda na piątkowej konferencji zaprezentował rozwiązania, które mają przeciwdziałać patologii na rynku mieszkaniowym. Zmiany dotyczą m.in. minimalnej powierzchni lokalu użytkowego i minimalnej odległości pomiędzy budynkami. - Nikogo nie zarzynamy - stwierdził szef resortu.
 • "Interwencja": "Magical" i patostreamy w sieci. Sąsiedzi mają dość
  Daniel Magical to jeden z najbardziej rozpoznawalnych patostreamerów w Polsce, który dobrze zarobił transmitując w sieci patologiczne zachowania: libacje alkoholowe pełne wulgaryzmów, bójek i szokujących zachowań. Jego sława odbija się na sąsiadach, którzy narzekają na brak spokoju. Po powrocie z więzienia Magical znów zasiadł przed kamerą. W mieszkaniu doszło do wybuchu. Materiał Interwencji.
 • PiS odpowiada Sienkiewiczowi nowym spotem: "Platforma to POgarda"
  Prawo i Sprawiedliwość odpowiada na zarzuty Bartłomieja Sienkiewicza, które mówił w Graffiti, że polityka socjalna PiS jest skierowana do tych, którzy biorą i nic nie dają społeczeństwu i dodał, że to rozdawnictwo i tworzenie tych marginesów społecznych, w którym się PiS wyspecjalizowało. Dziś wiemy, czym jest Platforma Obywatelska. Platforma to POgarda - głosi odpowiedź PiS-u.

Informacje sportowe

 • Godny występ Polaków w drużynówce. W Planicy emocje do samego końca
  Reprezentacja Austrii wygrała sobotni konkurs drużynowy Pucharu Świata na mamuciej skoczni w Planicy. W ostatnim skoku wśród zwycięzców błysnął Stefan Kraft. Polacy zajęli czwarte miejsce.
 • Sobotnie konkursy w Planicy [RELACJA]
  Po jednoseryjnym konkursie indywidualnym na mamucim obiekcie odbyła się rywalizacja drużynowa. Triumfowali Austriacy. Polska zajęła czwarte miejsce. Tak relacjonowaliśmy zmagania w eurosport.pl.
 • Geniusz w akcji. Na taki skok czeka się czasem cały sezon
  Kapitalnie rozpoczął konkurs drużynowy Kamil Stoch. Nie dość, że Polak pofrunął na odległość 233,5 metra, to jeszcze uzyskał aż dwie 20-punktowe noty. - Brawo, Kamil! - zachwycał się komentator Eurosportu Marek Rudziński.
 • Granerud "podarował" podium Żyle. "Co tam się działo?"
  Halvor Egner Granerud miał ogromne problemy po wyjściu z progu, ale i tak zaliczył bardzo solidny występ. 131 metrów dało Norwegowi czwarte miejsce w jednoseryjnym konkursie indywidualnym w Planicy. Na jego problemach skorzystał Piotr Żyła.
 • Podium Żyły w nietypowym konkursie. Na Krafta nie było mocnych
  Zwycięstwem Stefana Krafta w przełożonym z piątku konkursie indywidualnym rozpoczęła się sobota ze skokami narciarskimi w Planicy. Trzecie miejsce w nietypowych, jednoseryjnych zawodach zajął Piotr Żyła. Czasu na odpoczynek skoczkowie nie mają zbyt dużo. Już o 10 startuje konkurs drużynowy. Transmisja w TVN, Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze, relacja i wyniki w Eurosport.pl.

Kultura

Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach zaprasza w najbliższy piątek 3 lutego 2023 roku o godz. 17.00 na spotkanie poetyckie w ramach cyklu Poezja w bibliotece. Gościem będzie chojniczanin Radosław Ginter, który przybliży swoją dotychczasową twórczość i opowie o swojej pasji, jaką jest poezja. Zapraszamy serdecznie! Czytelnia Miejska Biblioteka Publiczna ul. Wysoka 3 89-600 Chojnice

Historia

77 rocznica męczeńskiej śmierci s. Adelgund Tumińskiej

W dniu 15.02.2022 Delegacja Klubów Konfederacji uczestniczyła w obchodach 77 rocznicy męczeńskiej śmierci s. Adelgund Tumińskiej. Uroczystości rozpoczęły się od

Więcej…

Turystyka

Chojnice na Trakcie Tajemnic

Chojnice z punktu widzenia turysty, który niejedno miejsce odwiedził (lipiec 2016 r.)

Religia

Wesołych Świąt życzy MBP w Chojnicach

Sport

Relacja i zdjęcia z turnieju tenisa stołowego

W minioną niedzielę w sali gimnastycznej chojnickiej Szkoły Podstawowej nr 8 odbył się XXI Turniej Tenisa Stołowego o

Więcej…

Samorząd

2 Rodziny z Chojnic włączonych do Szlachetnej PACZKI wciąż czeka na Darczyńcę!

W tym trudnym roku – obciążonym gospodarczymi i społecznymi problemami, nie możemy zostawić potrzebujących samych sobie. Wolontariusze Szlachetnej Paczki z Chojnic dotarli do wielu osób, dla których głód, osamotnienie, chłód, strach o jutro są chlebem powszednim. 10 Rodzin otrzyma pomoc, ale jeszcze 2 wciąż na nią czeka.😞 Ich historie umieszczone są na

Więcej…

Styl życia

Czas wolny

Osiedle Kolejarz Prochowa zorganizwało imprezę osiedlową

Dnia 31 sierpnia w godzinach 13:00-18:00 odbyła się Impreza Osiedlowa organizowana przez Zarząd Osiedla Kolejarz Prochowa i Urząd Miejski w Chojnicach. Impreza odbywała się na

Więcej…