sobota 18 maj 2024
panorama-chojnice-czerwiec-04
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Od 16 grudnia do 31 stycznia 2020 r. zapraszamy do obejrzenia przygotowań do wigilijnej wieczerzy oraz choinek w szlacheckim dworze i

kościele.

NABOŻEŃSTWA W KOŚCIELE ZE WSI SWORNEGACIE
25 grudnia 2019 r. o godz. 11:30,
26 i 29 grudnia 2019 r. o godz. 8:00,
1 stycznia 2020 r. o godz. 11:30.

Muzeum czynne od poniedziałku do piątku w godz.10:00-15:00.
Dnia 25 i 26 grudnia oraz 1 stycznia nie będzie możliwe zwiedzanie muzeum z przewodnikiem.
W powyższe dni oraz w soboty zapraszamy na bezpłatny spacer po terenie muzeum.


Z kraju i ze świata

 • "Polacy nie zdobyli Monte Cassino". Kontrowersyjny wpis Marka Migalskiego
  Polacy nie zdobyli Monte Cassino - napisał w mediach społecznościowych były europoseł Marek Migalski. Były europoseł dodał, że żołnierze polscy weszli na opuszczone przez Niemców wzgórze (...). Reszta to legenda. Kontrowersyjny wpis doczekał się wielu reakcji. Dziś obchodzona jest 80. rocznica Bitwy pod Monte Cassino.
 • Pożar autokaru na A4. "Cały w płomieniach"
  Płonie autokar na autostradzie A4 w kierunku Katowic. Na miejscu występują liczne utrudnienia, a droga w kierunku Katowic jest całkowicie zablokowana. - Cały pojazd jest w płomieniach - przekazał nam rzecznik małopolskiej PSP mł. kpt. mgr Hubert Ciepły. Dodał, że na miejscu pracuje ok. 30 strażaków.
 • Obietnica Donalda Tuska. Chodzi o wschodnią granicę Polski
  - Podjęliśmy decyzję, aby zainwestować w nasze bezpieczeństwo, a przede wszystkim w bezpieczną wschodnią granice 10 mld zł - zapowiedział w sobotę w Krakowie premier Donald Tusk. Szef rządu przekazał, że rusza wielki projekt budowy bezpiecznej granicy. - To sprawi, że będzie ona nie do przejścia dla potencjalnego wroga - dodał.
 • Duży pożar na Podlasiu. Podczas akcji spłonął wóz strażacki
  W pożarze lasu w Nadleśnictwie Bielsk spłonął wóz strażacki. Pojazd nie zdążył odjechać po przerzuceniu przez wiatr ognia - poinformowała Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych. Z pożarem walczyło kilkanaście jednostek straży pożarnej, do akcji skierowano także policyjny śmigłowiec Black Hawk. W lasach w całej Polsce obowiązuje wysoki stopień zagrożenia pożarowego.
 • Nadchodzi załamanie pogody. W tych regionach będzie najgorzej
  W sobotę i niedzielę niemal w całej Polsce pojawią się burze i opady deszczu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia 1. stopnia w związku z prognozowaną pogodą. Miejscami pojawią się również mgły, które będą mocno ograniczać widoczność.
 • Wypadek z udziałem karetki w Lublinie. Osiem osób poszkodowanych
  Osiem osób zostało poszkodowanych w wypadku karetki w Lublinie. Wszyscy trafili do szpitala. Policja nie ujawnia szczegółów. Wciąż ustalane są okoliczności zdarzenia.

Informacje sportowe

Źródła nie znaleziono

Kultura

Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach zaprasza w najbliższy piątek 3 lutego 2023 roku o godz. 17.00 na spotkanie poetyckie w ramach cyklu Poezja w bibliotece. Gościem będzie chojniczanin Radosław Ginter, który przybliży swoją dotychczasową twórczość i opowie o swojej pasji, jaką jest poezja. Zapraszamy serdecznie! Czytelnia Miejska Biblioteka Publiczna ul. Wysoka 3 89-600 Chojnice

Historia

Druga Debata Regionalna w Przechlewie

Kolejna, Druga Debata Regionalna za nami (pierwsza odbyła się w Konarzynach). Tym razem 20.10.2023 r. stolicą historii regionu stało się Przechlewo (pow. człuchowski). Debatę poprzedziła promocja najnowszej książki Krzysztofa Michałowskiego “Przechlewo i okolice na dawnych pocztówkach”. W pierwszej części debaty regionaliści Ziemi bytowskiej, chojnickiej i człuchowskiej omawiali

Więcej…

Turystyka

Chojnice na Trakcie Tajemnic

Chojnice z punktu widzenia turysty, który niejedno miejsce odwiedził (lipiec 2016 r.)

Religia

Wesołych Świąt życzy MBP w Chojnicach

Sport

XXII Turniej Szachowy o Grand Prix Ziemi Chojnickiej

W okresie przedświątecznym w Szkole Podstawowej nr 8 w Chojnicach odbył się XXII Turniej Szachowy o Grand Prix Ziemi Chojnickiej. Były to szachy błyskawiczne. Szachiści rozegrali 9 rund, po 10 minut na partię dla zawodnika. Kojarzenie odbywało się

Więcej…

Samorząd

Uroczystość nadania szkole w Sąpolnie imienia TOW "Gryf Pomorski"

Drugiego czerwca 2023 roku w piątek w Szkole Podstawowej w Sąpolnie odbyła się doniosła uroczystość nadania imienia Tajnej Organizacji Wojskowej

Więcej…

Styl życia

Spotkanie z Panem Stanisławem Michalkiewiczem

15.07. o godzinie 17:00 w Starej Kaszarni na ul. Dworcowej 13 w Człuchowie, zapraszamy na otwarte spotkanie z Panem

Stanisławem Michalkiewiczem - prawnikiem, nauczycielem akademickim, publicystą, autorem wielu książek, byłym członkiem Trybunału Stanu. Wstęp wolny.

Ponadto, lokalni działacze Konfederacji zapraszają na konferencję prasową na chojnickim Starym Rynku, 15.07. o godzinie 12:00.

Więcej…

Czas wolny

Zaproszenie na otwarte mistrzostwa w szachach szybkich regionu północnego


ORGANIZATOR: Uczniowski Klub Sportowy „ÓSEMKA” Chojnice oraz Szkoła Podstawowa nr 8 im. Jana Pawła II w Chojnicach;
PZU – SPONSOR STRATEGICZNY UKS „ÓSEMKA” Chojnice;

Więcej…