czwartek 30 listopad 2023
panorama-chojnice-01

Historia

Druga Debata Regionalna w Przechlewie

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Kolejna, Druga Debata Regionalna za nami (pierwsza odbyła się w Konarzynach). Tym razem 20.10.2023 r. stolicą historii regionu stało się Przechlewo (pow. człuchowski). Debatę poprzedziła promocja najnowszej książki Krzysztofa Michałowskiego “Przechlewo i okolice na dawnych pocztówkach”. W pierwszej części debaty regionaliści Ziemi bytowskiej, chojnickiej i człuchowskiej omawiali

Czytaj więcej: Druga Debata Regionalna w Przechlewie

Podkategorie

Z kraju i ze świata

 • Sejm niekiedy świeci pustkami. Poseł Lewicy: Trzeba przenieść posłów do mniejszych sal
  Sejmowa sala plenarna czasami nie pęka w szwach. Kiedy nie trwają głosowania, posłowie przebywają gdzie indziej. To irytuje niektórych telewidzów, którzy uważają, że politycy nie wypełniają obowiązków. Parlamentarzyści z różnych frakcji mówili w Polsat News, że to tylko złudzenie. Poseł Lewicy wpadł na pomysł, co zrobić, by Sejm nie był pusty. Uznał, że ustawy można procedować w mniejszych salach.
 • Pszczyna: Strzelanina z udziałem policjantów. Ranny jeden z napastników
  Do strzelaniny między funkcjonariuszami policji a dwoma mężczyznami doszło w czwartek po południu w Pszczynie (woj. śląskie). Jeden z napastników - 40-latek - jest ranny i trafił do szpitala. Wcześniej, za pomocą broni, demolował samochód na osiedlu, ponadto przez cały czas był agresywny. Jego o cztery lata młodszy kompan był natomiast mocno pijany.
 • Nowy Orzechów: Nie zdjęła nogi z gazu i wjechała w drzewo. Policja apeluje
  25-latka nie wyhamowała i wjechała w drzewo. Udostępnione przez mundurowych zdjęcia pokazują całkowicie zgniecione auto. Kobieta została przetransportowana do szpitala śmigłowcem LPR. Policja apeluje do kierowców o zdjęcie nogi z gazu z uwagi na bardzo niesprzyjającą pogodę.
 • Greenpeace Polska poinformował o wykryciu złotych alg w Wiśle. Apel do MKiŚ
  Królowa polskich rzek jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie - napisał na platformie X rzecznik Greenpeace Polska Marek Józefiak. Organizacja podała, że złote algi, które doprowadziły do katastrofy ekologicznej w Odrze zostały wykryte w Wiśle.
 • Nowy Jork: Propalestyńscy demonstranci zakłócali uroczystość zapalenia choinkowych światełek
  Propalestyńscy demonstranci nie chcieli światełek na choince. Setki protestujących zebrało się w okolicach Rockefeller Center w Nowym Jorku i krzyczało sprzeciw ludobójstwu. Ulice zostały zamknięte, gdy policja próbowała przejąć kontrolę nad skandującym tłumem.
 • Zorza polarna nad Polską. Spektakularne widoki na niebie. Znamy datę
  To czas, by patrzeć w niebo. Słoneczna materia pędzi ku Ziemi, a zobaczymy ją jako zorzę polarną. Świetlne rozbłyski mogą być widoczne nad całą Polską już w najbliższe noce. Warunków jest parę - chociażby bezchmurne niebo oraz otoczenie bez nadmiernej ilości światła. Zorza polarna to piękne widoki, ale też zagrożenia. Niewykluczone są przerwy w dostawie prądu, zakłócenia nawigacji czy bezsenność.

Informacje sportowe

Źródła nie znaleziono

Kultura

Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach zaprasza w najbliższy piątek 3 lutego 2023 roku o godz. 17.00 na spotkanie poetyckie w ramach cyklu Poezja w bibliotece. Gościem będzie chojniczanin Radosław Ginter, który przybliży swoją dotychczasową twórczość i opowie o swojej pasji, jaką jest poezja. Zapraszamy serdecznie! Czytelnia Miejska Biblioteka Publiczna ul. Wysoka 3 89-600 Chojnice

Historia

Druga Debata Regionalna w Przechlewie

Kolejna, Druga Debata Regionalna za nami (pierwsza odbyła się w Konarzynach). Tym razem 20.10.2023 r. stolicą historii regionu stało się Przechlewo (pow. człuchowski). Debatę poprzedziła promocja najnowszej książki Krzysztofa Michałowskiego “Przechlewo i okolice na dawnych pocztówkach”. W pierwszej części debaty regionaliści Ziemi bytowskiej, chojnickiej i człuchowskiej omawiali

Więcej…

Turystyka

Chojnice na Trakcie Tajemnic

Chojnice z punktu widzenia turysty, który niejedno miejsce odwiedził (lipiec 2016 r.)

Religia

Wesołych Świąt życzy MBP w Chojnicach

Sport

Relacja i zdjęcia z turnieju tenisa stołowego

W minioną niedzielę w sali gimnastycznej chojnickiej Szkoły Podstawowej nr 8 odbył się XXI Turniej Tenisa Stołowego o

Więcej…

Samorząd

Uroczystość nadania szkole w Sąpolnie imienia TOW "Gryf Pomorski"

Drugiego czerwca 2023 roku w piątek w Szkole Podstawowej w Sąpolnie odbyła się doniosła uroczystość nadania imienia Tajnej Organizacji Wojskowej

Więcej…

Styl życia

Spotkanie z Panem Stanisławem Michalkiewiczem

15.07. o godzinie 17:00 w Starej Kaszarni na ul. Dworcowej 13 w Człuchowie, zapraszamy na otwarte spotkanie z Panem

Stanisławem Michalkiewiczem - prawnikiem, nauczycielem akademickim, publicystą, autorem wielu książek, byłym członkiem Trybunału Stanu. Wstęp wolny.

Ponadto, lokalni działacze Konfederacji zapraszają na konferencję prasową na chojnickim Starym Rynku, 15.07. o godzinie 12:00.

Więcej…

Czas wolny

Rodzinny grill Tradycji w diecezji Pelplińskiej

W poniedziałek 1 maja na godzinę 16:00 zapraszamy na tradycyjne nieszpory ze święta świętych apostołów Filipa i Jakuba. Po nich zapraszamy na

Więcej…